Кога почнавте да кажувате дека сте бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од sunnygirl, 14 февруари 2011.

 1. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  Еве додржавме ние :) И им соопштивме на сите во 13та недела
   
  На Veki4kaa и dromka им се допаѓа ова.
 2. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  329
  Јас кажувам на поблиските и другарките. Радоста според мене е поголема кога ќе се сподели и јас не можам да кријам од блиските кога чувам во себе нешто толку големо и битно за мене.
   
 3. minne03

  minne03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  46
  jas im kazav na site vo momentot koga doznav deka sum,,,,tie sto me sakaat se raduvaat so mene,,,e sega isto e i da krieme i da ne krieme,,ako treba nesto da se desi toa e,,gospod dava gospod zema
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.945
  Пол:
  Женски
  На третиот ден од велигде (вторникот - 07.05.2013) дознав, и еве денес по 5 дена почнавме да кажуваме.
  Сакавме прво да идеме на гинеколог, да се освестиме малце, да помуабетиме :) и сега веќе ја споделуваме радосната вест.
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  141

  со лесно нека ти е ...
  се надевам дечкоти ќе те изненади со понудата за брак иако сигурно ти веќе очекуваш :rofl:
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  10.870
  Видиш интересно, ние воопшто и не кажуваме освен на домашните, секако. Веќе имам убаво меше, па тие што не се срамат ме прашуваат дали сум бремена, а другите изгледа нагаѓаат. На работа кажав кога отидов на боледување, и тоа само на тие што морав, ама имаме Радио Милева тука па гарант сите веќе и знаат. Некако ич не се позамаравме за кажување?! :D
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.768
  Допаѓања:
  22.681
  Пол:
  Женски
  Јас прво и кажав на кумата. Тоа беше дента кога го направив тестот за бременост. После една недела, кога се осигуравме дека се е во ред, кажавме и на другите.
   
 8. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  Jas pocnav da kazuvam vednas koga go vidov testot pozitiven sakav odma da se javam na Site :D podocna istiot den napraviv uste Eden Test i izlese pak pozitiven i pocnav na Site da kazuvam ne mozev da krijam :rofl:
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 9. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  838
  Јас почнав да кажувам после 12та недела, додека он кажа на најблиските малку порано :)
   
 10. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Ajde so sreka :* :* :*
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Јас бев 1ден во втори месец кога дознав дека сум бремена и одма почнав да кажувам,се разбира не на сите туку само на најблиските со мм и јатрва ми бевме на гинеколог она дозна прва,после мајка ми,па свекрва ми,па кумот,па после и низ фамилија се рашири преубавата вест :)
   
  На Beautiful-Princess му/ѝ се допаѓа ова.
 12. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  200
  Велат дека не е убаво да се крие бременоста за бебето.
   
  На tinavip му/ѝ се допаѓа ова.
 13. TSS

  TSS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  395
  Исто и јас не можев да кријам..па кажав на поблиските,посе почна кажувањето на другарки итн :lol:
   
 14. gjul

  gjul Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2012
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  215
  jas inaku sum vo osma nedela i doprva im soopstiv na najbliskite ,mazmi na kolegite na rabota drug ne znae nikoj ke pocekam do deseta nedla pa posle :!:
   
 15. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  108
  штом го видов позитивниот тест одма кажавме на родителите- брат/ сесра, а на сите останати после 2-3 месец.
   
 16. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.298
  Допаѓања:
  4.072
  Zdravo na site jas sum nova ovde i imam radosna vest.. Bremena sum dve nedeli vcera bev na eho.jas na site moi rodnini i bliski prijateli im rekov za mojata bremenost. sinoka cickomi koga me vide mi rece na nikoj da ne sum kazuvala,, malku me stavi vo dilema, razgovarav so majkami i taa me podrza deka toa e radosna vest.spodelenata radost e pogolema radost i deka nema sto da se krie toa e za raduvanje. Sepak Bog da ne cuva nas Bremenite i Nasite malite cuda sto se vo nasata utroba... pozz do site
   
  На tinavip, Hipica и SkarletOHara им се допаѓа ова.
 17. tinavip

  tinavip Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  52
  јас мислам дека треба радоста да се подели со сите најблиски,тука нема сто да се крие...............само ке искоци на виделина....хехехехе поздрав до сите мамичкииииии......... :* :inlove: ;) :)
   
  На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.640
  Допаѓања:
  24.021
  Не верувам дека постои правило, ниту пак дека нешто лошо ќе му се случи на бебушот ако се пофалиш на блиските, ама одлучив да не ја споделувам убавата новина со сите додека не слушнам срцева акција кај бебушот!

  Минатата година имав спонтан во рана бременост, а веднаш штом ги видов двете цртки им кажав на сите со кои во тоа време бев во контакт! После спонтаниот ми беше многу болно кога ќе ме прашеше некој ,,како бебето, кој месец си, па не ти се познава ништо,, а јас веќе го бев изгубила! Па објаснување на другите, па се соочуваш со нивната љубопитност и сожалување и други непријатни ситуации. Затоа решив дека со оваа бременсот ќе почекам да поминат критичните месеци (првите три) па потоа ќе престанам да кријам дека сум бремена! Всушност тогаш претпоставувам дека веќе ќе почне и да се познава така да нема да има потреба да се крие!
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Јас почекав да помине 12 недела, до тогаш знаеја само домашните, па се пофалив на форумот па така се по ред. :)
   
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.653
  Допаѓања:
  19.565
  Пол:
  Женски
  кога го направив тестот само јас,мм и сестрами па и мама а после контрола веке сите дозна :D