1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога почнавте да кажувате дека сте бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од sunnygirl, 14 февруари 2011.

  1. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Еве додржавме ние :) И им соопштивме на сите во 13та недела
     
    На Veki4kaa и dromka им се допаѓа ова.
  2. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Јас кажувам на поблиските и другарките. Радоста според мене е поголема кога ќе се сподели и јас не можам да кријам од блиските кога чувам во себе нешто толку големо и битно за мене.
     
  3. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    jas im kazav na site vo momentot koga doznav deka sum,,,,tie sto me sakaat se raduvaat so mene,,,e sega isto e i da krieme i da ne krieme,,ako treba nesto da se desi toa e,,gospod dava gospod zema
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    На третиот ден од велигде (вторникот - 07.05.2013) дознав, и еве денес по 5 дена почнавме да кажуваме.
    Сакавме прво да идеме на гинеколог, да се освестиме малце, да помуабетиме :) и сега веќе ја споделуваме радосната вест.
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145

    со лесно нека ти е ...
    се надевам дечкоти ќе те изненади со понудата за брак иако сигурно ти веќе очекуваш :rofl:
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  6. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Видиш интересно, ние воопшто и не кажуваме освен на домашните, секако. Веќе имам убаво меше, па тие што не се срамат ме прашуваат дали сум бремена, а другите изгледа нагаѓаат. На работа кажав кога отидов на боледување, и тоа само на тие што морав, ама имаме Радио Милева тука па гарант сите веќе и знаат. Некако ич не се позамаравме за кажување?! :D
     
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Јас прво и кажав на кумата. Тоа беше дента кога го направив тестот за бременост. После една недела, кога се осигуравме дека се е во ред, кажавме и на другите.
     
  8. dzanina

    dzanina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    117
    Jas pocnav da kazuvam vednas koga go vidov testot pozitiven sakav odma da se javam na Site :D podocna istiot den napraviv uste Eden Test i izlese pak pozitiven i pocnav na Site da kazuvam ne mozev da krijam :rofl:
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  9. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    Јас почнав да кажувам после 12та недела, додека он кажа на најблиските малку порано :)
     
  10. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Ajde so sreka :* :* :*
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  11. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Јас бев 1ден во втори месец кога дознав дека сум бремена и одма почнав да кажувам,се разбира не на сите туку само на најблиските со мм и јатрва ми бевме на гинеколог она дозна прва,после мајка ми,па свекрва ми,па кумот,па после и низ фамилија се рашири преубавата вест :)
     
    На Beautiful-Princess му/ѝ се допаѓа ова.
  12. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    Велат дека не е убаво да се крие бременоста за бебето.
     
    На tinavip му/ѝ се допаѓа ова.
  13. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Исто и јас не можев да кријам..па кажав на поблиските,посе почна кажувањето на другарки итн :lol:
     
  14. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    jas inaku sum vo osma nedela i doprva im soopstiv na najbliskite ,mazmi na kolegite na rabota drug ne znae nikoj ke pocekam do deseta nedla pa posle :!:
     
  15. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    штом го видов позитивниот тест одма кажавме на родителите- брат/ сесра, а на сите останати после 2-3 месец.
     
  16. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Zdravo na site jas sum nova ovde i imam radosna vest.. Bremena sum dve nedeli vcera bev na eho.jas na site moi rodnini i bliski prijateli im rekov za mojata bremenost. sinoka cickomi koga me vide mi rece na nikoj da ne sum kazuvala,, malku me stavi vo dilema, razgovarav so majkami i taa me podrza deka toa e radosna vest.spodelenata radost e pogolema radost i deka nema sto da se krie toa e za raduvanje. Sepak Bog da ne cuva nas Bremenite i Nasite malite cuda sto se vo nasata utroba... pozz do site
     
    На tinavip, Hipica и SkarletOHara им се допаѓа ова.
  17. tinavip

    tinavip Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    53
    јас мислам дека треба радоста да се подели со сите најблиски,тука нема сто да се крие...............само ке искоци на виделина....хехехехе поздрав до сите мамичкииииии......... :* :inlove: ;) :)
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  18. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    28.329
    Не верувам дека постои правило, ниту пак дека нешто лошо ќе му се случи на бебушот ако се пофалиш на блиските, ама одлучив да не ја споделувам убавата новина со сите додека не слушнам срцева акција кај бебушот!

    Минатата година имав спонтан во рана бременост, а веднаш штом ги видов двете цртки им кажав на сите со кои во тоа време бев во контакт! После спонтаниот ми беше многу болно кога ќе ме прашеше некој ,,како бебето, кој месец си, па не ти се познава ништо,, а јас веќе го бев изгубила! Па објаснување на другите, па се соочуваш со нивната љубопитност и сожалување и други непријатни ситуации. Затоа решив дека со оваа бременсот ќе почекам да поминат критичните месеци (првите три) па потоа ќе престанам да кријам дека сум бремена! Всушност тогаш претпоставувам дека веќе ќе почне и да се познава така да нема да има потреба да се крие!
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Јас почекав да помине 12 недела, до тогаш знаеја само домашните, па се пофалив на форумот па така се по ред. :)
     
  20. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    кога го направив тестот само јас,мм и сестрами па и мама а после контрола веке сите дозна :D