Кога почнавте да кажувате дека сте бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од sunnygirl, 14 февруари 2011.

 1. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  На мене ми треба совет, кога ќе сум во скоро 9 недела ќе правам свадба, како да издржам цел ден на нозе ако има некој да ми каже искуство и како да се одмарам мене ми е глупо да седам на мојата свадба?? Мојот вереник сака на сите тогаш да им каже дека ќе имаме бебе, сега никој незнае освен мајките??
   
 2. minne92

  minne92 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  ako ti se osejkas dobro i mislis deka ke mozis da sedis na noze togas ne bi trebalo da imas nekakov problem,,no epa
   
  На Cacuvche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gelkaa

  gelkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.488

  Не му ја мисли толку...како е можно на твојата свадба да седиш??? Јас на мојата се иснаскокав ....се изнаиграв а и + од 13h кога деверот ми ги даде чевлите до 22 h бев нон стоп на 12-15 cm штикла...ама се осеќав како да не сум бремена...организмот сам ќе ти каже дали можеш или нее...не се ограничувај сама..и нека не ти летаат неубави мисли низ глава..то е најбитно :D
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.606
  Допаѓања:
  72.762
  Пол:
  Женски
  припази малце јас кога бев за синми 7 месец бремена бев на крштевка..таму се изнаиграв и следната ден имав болки и малце чиста крв долу :| свекрвами ме натера да легнам па така ми се стабилизираа болките ама цела бев испаничена :?:
   
 5. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.653
  Допаѓања:
  19.565
  Пол:
  Женски
  веке 12 недела на сите,до тогаш само мм,мама и сестрами :^) бидејки немав направено контрола :)
   
 6. kostadinka24

  kostadinka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  Prostete za latinicava od mob pisuvam malce sum depresivna pa ajde na ubava tema da pisam.Jas otkako mi kasnese 5 dena so edna komsivka kupiv test i koga izleze pozitiven odma i kazav ama ja zamoliv na nikogo da ne kazuva.Potoa bidejki bev na strogo miruvanje za prv pat nadvor izlegov po 2 meseci i site komsiive me prasuvaat kako si sto si jas mislam onaka me prasuvaat koga toa cela ulica razbrala.haha i taka potoa svekrva svekor najbliskite rodnini.
   
 7. D-E-L-F-I-N-A

  D-E-L-F-I-N-A Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  22
  Од денес почнав да кажувам на најблиските :$ ,е сега овде читам некои пишуваат дека на почеток не се кажувало(а незнам зошто) :?:
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Јас им кажав на најблиските сега за сега. Здравје после 12 недела ќе им кажам и на некои други, т.е ако некој ме праша (нели по обичај МАКЕДОНСКА РАБОТА си гледаат во стомак и те прашуваат) ќе си кажам нема што да кријам. Но, пак ќе речам ЗДРАВЈЕ до 12 недела не сакам да кажувам поради НЕ ДАЈ БОЖЕ некои работи.
   
 9. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  38.272
  Пол:
  Женски
  И јас кажав само на најблиските, на останатите здравје боже после третит месец, што си е сигурно сигурно си е :D
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bebeto93

  bebeto93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2014
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  165
  Јас на сите им кажав уште од кога појдов на гинеколог, значи од 4та недела сите што ги знам, што идат кај мене и што постојано контактираме знаат :D тоа е господова работа, не верувам во криењето до 3 месеци, ако треба да се случи ќе се случи ако не треба нема а се случи :^)
   
  На toogood и April87 им се допаѓа ова.
 11. IveBrajan

  IveBrajan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  592
  Мислам дека не е тоа да не избаксузираш нешто, ни јас не верувам во бабини деветини, меѓутоа некој може да не се чувстува удобно да се докажува што се десило како се десило во случај на не дај боже нели. Ни јас не би сакала да ме распрашуваат ојлевци дојлевци, да ми коментираат или па да ме гледаат жално (нели не дај боже да бидне нешто). Јас сакав и од најблиските да кријам ама ајде си викам да не се чудат кога ми е лошо или сум изморена или не можам да јадам нешто.
   
  На dromka и baby2014 им се допаѓа ова.
 12. bebeto93

  bebeto93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2014
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  165
  епа да во право си донекаде, ама и да не кажев на сите како што кажав, сепак ќе се раширеше таа информација, во мојот град не верувам дека таква информација ќе стоеше меѓу нас неколкумина, сигурна сум.
   
 13. baby2014

  baby2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  125
  Ние кажавме на мајка ми истиот ден кога дознав, а на сите останати домашни после една недела...И да не им кажев на сите ќе ме приметеа бидејќи цело време ги малтретирам да ми го носат лап топот за да не кревам тешко :) Не бев толку размазена претходно :)))
  На останатите си мислам да им кажам после 12 недела, а ако не издржам може и откако ќе ми потврдат срцева акција...:)
  Инаку бидејќи имаме закажано свадба сите ни го прават истиот муабет кога ни честитаат - ајде па и дечиња :) јас си се смешкам :)
   
  На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.447
  Пол:
  Женски
  Прво направив тест, и за два дена бев на гинеколог и кога тој ми потврди кажав на сите не ми се чекаше :)
   
  На toogood и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 15. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Posle srceva akcija
   
 16. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Вчерa пoсле прегледoт нa срцевa aкцијa, пoтoчнo вo 9 неделa.
   
 17. Asiana

  Asiana Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  На моите и на свекрва ми одма само што дознав а на другите после срцева акција..
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.945
  Пол:
  Женски
  Со второто отидовме прво на лекар, е бидејќи мислеа дека е вон матерично чекав потврда дека е се во ред па потоа кажував.
   
 19. ma4e1311

  ma4e1311 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  2.388
  Пол:
  Женски
  i so dvete posle prvata srceva reakcija.
   
 20. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.278
  Im kazav na site stom doznav. Negledam zosto ne.
  Da ne ke me urocat:P.
  Priatelka moja kaza na vtorata nedela. Bevme na gosti i ni kaza na site gosti. Eve 10god e deteto, zdravo, zivo.
  Ne veruvam vo sueverija.