1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога почнавте да кажувате дека сте бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од sunnygirl, 14 февруари 2011.

  1. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    На мене ми треба совет, кога ќе сум во скоро 9 недела ќе правам свадба, како да издржам цел ден на нозе ако има некој да ми каже искуство и како да се одмарам мене ми е глупо да седам на мојата свадба?? Мојот вереник сака на сите тогаш да им каже дека ќе имаме бебе, сега никој незнае освен мајките??
     
  2. minne92

    minne92 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    8
    ako ti se osejkas dobro i mislis deka ke mozis da sedis na noze togas ne bi trebalo da imas nekakov problem,,no epa
     
    На Cacuvche му/ѝ се допаѓа ова.
  3. gelkaa

    gelkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.490

    Не му ја мисли толку...како е можно на твојата свадба да седиш??? Јас на мојата се иснаскокав ....се изнаиграв а и + од 13h кога деверот ми ги даде чевлите до 22 h бев нон стоп на 12-15 cm штикла...ама се осеќав како да не сум бремена...организмот сам ќе ти каже дали можеш или нее...не се ограничувај сама..и нека не ти летаат неубави мисли низ глава..то е најбитно :D
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    припази малце јас кога бев за синми 7 месец бремена бев на крштевка..таму се изнаиграв и следната ден имав болки и малце чиста крв долу :| свекрвами ме натера да легнам па така ми се стабилизираа болките ама цела бев испаничена :?:
     
  5. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    веке 12 недела на сите,до тогаш само мм,мама и сестрами :^) бидејки немав направено контрола :)
     
  6. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Prostete za latinicava od mob pisuvam malce sum depresivna pa ajde na ubava tema da pisam.Jas otkako mi kasnese 5 dena so edna komsivka kupiv test i koga izleze pozitiven odma i kazav ama ja zamoliv na nikogo da ne kazuva.Potoa bidejki bev na strogo miruvanje za prv pat nadvor izlegov po 2 meseci i site komsiive me prasuvaat kako si sto si jas mislam onaka me prasuvaat koga toa cela ulica razbrala.haha i taka potoa svekrva svekor najbliskite rodnini.
     
  7. D-E-L-F-I-N-A

    D-E-L-F-I-N-A Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    22
    Од денес почнав да кажувам на најблиските :$ ,е сега овде читам некои пишуваат дека на почеток не се кажувало(а незнам зошто) :?:
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Јас им кажав на најблиските сега за сега. Здравје после 12 недела ќе им кажам и на некои други, т.е ако некој ме праша (нели по обичај МАКЕДОНСКА РАБОТА си гледаат во стомак и те прашуваат) ќе си кажам нема што да кријам. Но, пак ќе речам ЗДРАВЈЕ до 12 недела не сакам да кажувам поради НЕ ДАЈ БОЖЕ некои работи.
     
  9. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.678
    Пол:
    Женски
    И јас кажав само на најблиските, на останатите здравје боже после третит месец, што си е сигурно сигурно си е :D
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    Јас на сите им кажав уште од кога појдов на гинеколог, значи од 4та недела сите што ги знам, што идат кај мене и што постојано контактираме знаат :D тоа е господова работа, не верувам во криењето до 3 месеци, ако треба да се случи ќе се случи ако не треба нема а се случи :^)
     
    На toogood и April87 им се допаѓа ова.
  11. IveBrajan

    IveBrajan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    593
    Мислам дека не е тоа да не избаксузираш нешто, ни јас не верувам во бабини деветини, меѓутоа некој може да не се чувстува удобно да се докажува што се десило како се десило во случај на не дај боже нели. Ни јас не би сакала да ме распрашуваат ојлевци дојлевци, да ми коментираат или па да ме гледаат жално (нели не дај боже да бидне нешто). Јас сакав и од најблиските да кријам ама ајде си викам да не се чудат кога ми е лошо или сум изморена или не можам да јадам нешто.
     
    На dromka и baby2014 им се допаѓа ова.
  12. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    епа да во право си донекаде, ама и да не кажев на сите како што кажав, сепак ќе се раширеше таа информација, во мојот град не верувам дека таква информација ќе стоеше меѓу нас неколкумина, сигурна сум.
     
  13. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Ние кажавме на мајка ми истиот ден кога дознав, а на сите останати домашни после една недела...И да не им кажев на сите ќе ме приметеа бидејќи цело време ги малтретирам да ми го носат лап топот за да не кревам тешко :) Не бев толку размазена претходно :)))
    На останатите си мислам да им кажам после 12 недела, а ако не издржам може и откако ќе ми потврдат срцева акција...:)
    Инаку бидејќи имаме закажано свадба сите ни го прават истиот муабет кога ни честитаат - ајде па и дечиња :) јас си се смешкам :)
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Прво направив тест, и за два дена бев на гинеколог и кога тој ми потврди кажав на сите не ми се чекаше :)
     
    На toogood и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  15. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Posle srceva akcija
     
  16. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.761
    Пол:
    Женски
    Вчерa пoсле прегледoт нa срцевa aкцијa, пoтoчнo вo 9 неделa.
     
  17. Asiana

    Asiana Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    938
    Пол:
    Женски
    На моите и на свекрва ми одма само што дознав а на другите после срцева акција..
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Со второто отидовме прво на лекар, е бидејќи мислеа дека е вон матерично чекав потврда дека е се во ред па потоа кажував.
     
  19. ma4e1311

    ma4e1311 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    477
    Допаѓања:
    2.569
    Пол:
    Женски
    i so dvete posle prvata srceva reakcija.
     
  20. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Im kazav na site stom doznav. Negledam zosto ne.
    Da ne ke me urocat:P.
    Priatelka moja kaza na vtorata nedela. Bevme na gosti i ni kaza na site gosti. Eve 10god e deteto, zdravo, zivo.
    Ne veruvam vo sueverija.