Кога почнавте да кажувате дека сте бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од sunnygirl, 14 февруари 2011.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.341
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
  За првото ни самата јас не знаев дека сум бремена до 8-ма недела , кога дознав , со мене беше другарка и таа му кажа и на мм на телефон , а тој потоа на неговите дома . Мојте дознаа подоцна истиот ден , а другите после неколку недели . За второто кажавме веднаш на поблиските пријатели и на нашите , штом видовме дека плодот е во матката и дека не е вонматерична бременост .
  Додуше , за првото не би приметиле се до 7-ми месец дека сум бремена :D воопшто немав стомак :D
  Можеби би ќутела подолго , ако ова не беше мало место па се дознава се во рок од 24 часа :?:
   
  На Meckicja и Луцидна Луција им се допаѓа ова.
 2. Seduction

  Seduction Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  7.736
  Пол:
  Женски
  Јас во 6та недела кога бев да ми потврдат бременост, а и се виде срцева акција мм одма кажа на нашите дома, а јас споделив 2-3 со најблиски братучедки, во 10та недела кажавме и на друштвото, а сега сум 11+2, но мене стварно ми се познава стомаче така да секако ќе ме приметеа во најскоро време и да не кажавме :$
   
  На stevemila и Bebulleee им се допаѓа ова.
 3. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.753
  Допаѓања:
  74.594
  На работа им кажав после 1 скрининг, некаде 13 нед. Тогаш им кажав и на моите. Сега во 16та кажав на две другарки ( старосватицата и уште една) . На други не ми се кажува. Имав две неуспешни бремености, може затоа. И цело време ги избегаваме другариве за да не им кажеме. Баш сме чудни ама незнам, така се осеќам..... Не ми се дискутира со никој за тоа како ми е, што е... На работа ме пукнаа секој ден , кога ќе се родели, што во хороскоп ќе било, кај ќе се пораѓам .... Луѓе ало , чекајте здравје .... Ама радознали , тоа е.
   
  На Mimmi39, Meckicja и *Milicka* им се допаѓа ова.
 4. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.443
  Допаѓања:
  17.345
  Jas vednas kazav na site moi bliski rodnini i prijatelki.7 nedela sum i gospod neka ne cuva
   
  На stevemila, girl-miri, mariz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.023
  Допаѓања:
  64.052
  Пол:
  Женски
  Јас оваа бременост од старт на сите кажав, односно на сите поблиски, иако сум 6та недела и сеуште не сум слушнала срценце, се надевам не погрешив што вака рано кажав... Другите со тек на време ке си дознаат :)
   
  На stevemila и iki26 им се допаѓа ова.
 6. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  14.857
  Пол:
  Женски
  На поблиските одма, кога ни потврдија бременост, на подалечните после срцева реакција.
   
  На stevemila и Acka22 им се допаѓа ова.
 7. Feminka minka

  Feminka minka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  66
  Јас денес дознав :party::party::party:
   
  На Veki4kaa, Sar-Ste, moni.poni и 11 други им се допаѓа ова.
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.124
  Допаѓања:
  41.465
  Пол:
  Женски
  Одма од кога видов срцева акција.:l:
  После мм, прва дозна фемина, уште пред срцевата акција :)
   
  На moni.poni, stevemila и Bebulleee им се допаѓа ова.
 9. La diabla

  La diabla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2017
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Во 5ти месец и со прво и со второ:$:rofl:
   
  На Mimmi39, Meckicja и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 10. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.903
  Допаѓања:
  27.686
  Пол:
  Женски
  После 6 недела кога и јас дознсв дека сум бремена.
   
  На moni.poni му/ѝ се допаѓа ова.
 11. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.123
  Допаѓања:
  4.881
  So prvata bremenost uste prviot den koga mi docnese pravev test kaj kumasinite pa doznaa oni I svekrvami ( zaedno ziveeme pa nema begame) mojte posle 6 ta nedela da mi potvrdi ginekologot cekav i site mozni ostanati posle tretiot mesec. So vtorovo isto prvin jas I mm posle eden den kasnenje bevme doma pa nema beganje od sveki na sinko posle tretiot mesec i moze i ovoj pat ke bese na site posle tretiot mesec da ne imav gluposti so rabotava i nekoj luge morase da doznaat nema veze pokasno ili porano nema beganje. P.s ma rabota uste ne me primetile :)
   
  На moni.poni му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lilly.

  Lilly. Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2018
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Devojki ne znam dali da kazuvame na roditelite iil da cekame potvrda i od ginekolog od eho?
  Samo test od apteka imam napraveno i ispadna pozitiven. Mi docni menstruacijata samo 5 dena.

  A mnogu sakam da gi izvestam ama ne znam da ne e seuste rano?
  Moze sovet kako ste postapuvale vo vakva situacija?
   
 13. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.558
  Допаѓања:
  23.864
  Пол:
  Женски
  На моите родители одма им кажав после тестот, а на родителите на мм после преглед од гинеколог :)
   
 14. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.634
  Допаѓања:
  10.712
  Пол:
  Женски
  На родителите веднаш штом го направив тестот, ми беше роденден беа на ручек и направив тест дури ни беа на гости, дека само што се вративме од пат и немав време таму. :D
  На блиските пријатели, кумови, старосватица после срцева реакција, а на работа знам 9 та недела бев. Мислевме да не кажуваме до 3 ти ама веќе сите ќе се соменеваа наеднаш не пијам, не пушам.:rofl:
   
  На duffi и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 15. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.124
  Допаѓања:
  41.465
  Пол:
  Женски
  Совет нема. Баш е како што сакаш.
  Гинекологот ќе ти закаже за 2 недели, па види си сама дали можеш да издржиш толку време да криеш во себе.
  Јас лично, почекав потврда од доктор со срцева акција, па кажав.
  Тешки 10 дена беа тоа.
   
 16. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.921
  Допаѓања:
  18.858
  Пол:
  Женски
  Јас вака им кажав. Мајка ми сама предложи(иако ништо не знаеше) да одиме кај нас во викендицата на ручек јас мм сестра ми золва ми моите и неговите. Си седевме така си ручавме и викам ајде наместете се сега да ве сликам. Ништо не претпоставуваа. Наместив апаратот рафално да слика. Спремни сте, може да сликам? - им реков. Да, да - ми велат.
  Бремена сум !!! И сликав.
  Фотографиите беа уникатни.
  (Ми се расипа мобилниот и останаа таму и нема да можам да ги извадам ;( )
  Кога им кажав ми доцнеше 4 дена и имав направено 10тина тестови со урина и бета преку крв.
   
  На Mimmi39, kukla21, Orchidea и 11 други им се допаѓа ова.
 17. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.528
  Допаѓања:
  11.545
  Пол:
  Женски
  Првата бременост ми беше во септември минатава год и кажавме откако слушнавме срце во 7 недела, и по 2 недели имав миссед абортус :( и ми беше тешко после тоа сите ме жалеа. Сега сум 6+5 но сеуште немаме слушнато срце немам отидено на контрола и знаат само мајките и брат ми :) Ќе кажам подке 3 месеци здравје Боже де да е во ред
   
  На Mimmi39 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  26.028
  Пол:
  Женски
  Одма кога дознав им кажав на моите,7 недела инаку,зошто знам колку го чекаа тој ден. Свеки нема уште на никој кажано,зошто верува во глупости дека не знам до кога не треба да се кажува,зошто не дај боже може нешто да се случи. Као демек после тоа не може да се случи. Јас лично не верувам во такви работи,ако треб да се случи,ќе се случи без разлика дали си кажал на некој или не. Не се замарам,важно моите знаат,а она ако сака до 9 нека крие.
   
 19. mamaJana

  mamaJana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.379
  Пол:
  Женски
  Сега сум 6+3, кажавме на родителите и сестри/браќа и на една другарка. Следната недела ќе одам на втор преглед, доколку е се во ред ќе кажам и на останатите другарки..
   
 20. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  174
  Јас кажав одма не верувам во тие работи дека не се кажува да не се деси нешто. И да кутш и да кажеш акое пишано да биде ке биде
   
  На lavica82, Veki4kaa и Minnie 1 им се допаѓа ова.