1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога почнавте да размислувате за името на бебето?

Дискусија во 'Бременост' започната од TSS, 26 јули 2013.

  1. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Јас па воопшто не мислам дека се патриотски имиња.
    Од тие на Сноу, Јасна само не ми се свиѓа многу ама сигурно нема јас да се слушам.
    Јас на пр. не сум ни мажена, ни бремена ама ако имам женско сакам да се вика Марија.
    Знам дека е пречесто, ама за мене имево има некое значење, зошто јас сум родена еден ден после Голема Богородица (на 29.08), а не се викам Марија. Друго е тоа што сите битни, за мене работи ми се случуваат околу Мала Богородица. Си ја сметам како моја заштитничка Богородица, а и на дечко ми му е заштитничка така да ако сме заедно и ако имаме ќерка ќе се вика Марија. :)

    Сакам да кажам секое име си носи свои убавини. Кога е мило детето и Шемса :rofl: нека се вика - ќе го сакаш името, не пак кога е твој бебушот. :angel:
     
    На Sweetheart87 и TSS им се допаѓа ова.
  2. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    па мене ми се ок имињата не гледам неубавина :) убави се :)
    1 бисера
    2јасна
    3калина вака ми се по ред убави :)
     
  3. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    јана е старско име (баба ми се викаше јана)ива е исто старско а ана е слично како моето андријана
     
  4. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.881
    Ако имаме сите исти вкусови ќе треба едно исто име сите да даваме на своите деца, не може на секој да му се допаѓа истото име, за тоа не барајте мислење од други, ако на вас и на вашите мажи ви се допаѓа доволоно е, нормално ако одобри и кумот. Едно време имав некои фаворити з а имиња и ги кажував кога ќе ме прашаат, некои беа воодушевени некои се мрштеа или даваа неубави коментари за името, е сега веќе си имам нови имиња кои се во потесен круг и не ги кажувам на никој за да не мора некој да ми с е мршти над името :) Вака кога детето веќе ќе си го добие името тогаш ќе дознаат сите, и им се допаѓало или не барем ќе се воздржат од секакви коментари.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Јас би Бисера :) И Ана ми се допаѓа многу.
    Ако имам ќерка ќе се вика или Бисера или Ана. А ако имам две, тогаш Бисера и Ана :D
     
  6. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Сите 3 имиња се убави,според мене најубаво е Анастасија име кое не го ставаат многу често. :)
    Машки имиња ... Марио,Даниел,Антонио,Матеј,Јован.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    синми се вика антонио :) матеј и даниел многу ми се бендисуват
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354

    И дечко ми се вика Антонио. :D
    Таман ако и малечката ја крстите Анастасија двајцата иста буква ќе си носат. :)
    Така е кај дечко ми тој е помал,сестра му се вика Александра,неговите сакале двајцата да носат иста буква и така го добил името. :)
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    прекрасни имина се антонио и анастасија.... само сто черками навива за јасмина а синми и мм и братми анастасија :D а и јас повејче сакам јасмина посто мм је на A александар синми A антонио јас на A андријана само черками је на M михаела и на крај кумот има предност (нормално) :lol: дане испадни сосема десетто име
     
  10. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    кој ти го тури жено името твое :D
     
  11. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски

    Е па крстиси ја другава ќеркичка на "М", да не биде Михаела "сама". :)
    Така ќе бидете 3ца со име кое почнува на А и двајц со име кое почнува на М.
    Интересно. :rofl:
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Денеска не изнанади курето....ама па името си го знаеме. :)
    Никола :)
     
    На Lepaaa, Nati.P, TSS и 9 други им се допаѓа ова.
  13. GirlMaCa

    GirlMaCa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    47
    Уште кога дознавме дека носам близначиња, размислувавме ако се машки да се викаат Леоне и Силван, а ако се женски БелаСофија и Хелена :D На крај испадна дека се машко и женско, па после толку двоумење, со потврда од кумот ќе се викаат Леоне и БелаСофија :inlove: :inlove: :D
     
  14. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Сноу преубаво име. :clap: :inlove:
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Од каде да поЧнам
    Да ја претставам нашата GirlMaCa и нејзината најЧудна бременост до сега видена

    Повелете
    од GirlMaCa
    23 Мар 2013, 20:12
    GirlMaCa напиша:
    Незнам како да почнам, значи премногу ми е потребна вашата помош.. Секоја вечер се самозадоволувам ( си ги пикам прстите внатре ) .. Ама 2 вечери по ред открив една положба, во која прстот ми влегува многу длабоко.. И сега по темиве читам дека хименот се наоѓа на 2-3 цм пред вагиналниот отвор.. Мн ми е страв, ве молам кажете ми дали е можно да сум скината.. Ве молам потребна ми е вашата помош
    СКРИЕН ТЕКСТ: ПОКАЖИ

    СКРИЕН ТЕКСТ: ПОКАЖИ

    од GirlMaCa
    20 Мај 2013, 17:43
    GirlMaCa напиша:
    Мојот е 30.11.2013
    Ајде нека дојде побрзо датумов, па да си го гушнам бебушот

    од GirlMaCa
    22 Јун 2013, 15:09
    GirlMaCa напиша:
    Добар ден на ситее Пред малку си бевме на преглед.. Мислам дека тоа беше најубавото чувство ... Кога за првпат ќе си го видиш бебушот на слика Аиии убавини. А како јаготка на шлагот : ДВЕ СЕ Охх Господе, ќе си имам две мали мравчиња дома Ајде нека дојде веќе тој 30 Ноември Имајте убав ден

    од GirlMaCa
    22 Јун 2013, 15:14
    GirlMaCa напиша:
    Веќе ви го кажав терминот - 30 Ноември.. Е сега незнам како да не обоите бидејќи ќе си имаме МОМЧЕ И ДЕВОЈЧЕ

    од GirlMaCa
    27 Авг 2013, 14:19
    GirlMaCa напиша:
    ^ Имињава со мм сами си ги биравме, освен Силван :D Еден другар на мм, кој исто така очекува бебе со жена му ( а терминот ни е ист ) детето ќе го крстеле Мики, и му предложи на мм нашево момче да се вика Силван Ради тој филмот со палавите деца кои се викаа Силван и Мики

    Немој сега да ми кажеш дека ќеркати се вика БелаСофија Ако е така, тогаш супер
    Засега се двоумиме помеѓу Леоне, Хефастијан и БелаСофија, Хелена Според вас ?

    GnUpp2.png
    GnUpp2.png (6.1 KiB) Разгледано 126 пати


    Уф бре ,некој си нема попаметна работа па си е.. мајката
    Вака драга GirlMaCa , како прво од далеку се гледа дека си тераш мајтап , срамота е не е убаво
    Мислиш никој нема да дознае ! Па треба само да ги проЧита мислењата и да му стане јасно
    прво не беше скината , после наеднаш бремена , термин во неоември !!! Не иде ..... ]:)
    Ако во март не беше скината , во мај остана бремена , термин не си прераЧунала тоЧно ти се брзало за ноември !!! Сега си тринаеста недела , а термин во Ноември !! Пак не иде
    Пак си утнала ]:)
    Па дури во 9та 10та недела ти го открија полот на бебињата !!! бре мајката

    Па после се фати за имиињата
    Не ме интересираше се до тогаш кога го спомна името на Керками !!! Да
    Кај ме најде жити се мене!! Името не е Често , си тераш мајтап ! ама не со мене
    Еве сеа и мислењата намерно не ги ставив во спојлер да сите проЧитаат !!
    Ај сеа собери си парталите и Мрш ...
    Остани си активна од другиот ти профил !
    Девојки извинете за офтопикот.
    GirlMaca знаеме за тебе. Ај те молам престани да не мавташ. Врати се за некоја година кога навистина ќе бидеш бремена.
     
    На heppymom, Lepaaa и TSS им се допаѓа ова.
  16. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Страмота за ГирлМаца, ако каже. :fubar: А голема е веројатноста да лаже...

    Ама и ти ме збуни со "името на ќерка ми", а знам дека единствена Бела Софија на форумов е ќерката на МаценцеЕна. :^)
     
    На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
  17. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    ^ Тоа е мислење на MacenceEna кое го постирала Beautiful-Princess. :)
    Да не дојде до недоразбирање... :D
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Упс... заборавив да постирам дека тоа е од MacenceEna. Sorry. :$
     
  19. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.447
    Допаѓања:
    34.353
    Пол:
    Женски
    ^^Моја е да една и единствена Б.С !!!
    Искрено имав и слики од детево стаено , се покајав милион пати ! Болесници има на форумов !!

    Имиња за наредното бебе си имаме веке смислено ...само да знаеме сто ке биде :) :)
     
    На heppymom и Lepaaa им се допаѓа ова.
  20. GirlMaCa

    GirlMaCa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    47
    Вака, драги мамички, искрено и јас се покајав што воопшто сум на форумов.

    Прво, и пратив милион пораки на bilkata, со молба да го избрише мислењето во Самозадоволување, зашто не го имам пишано јас.. Каква потреба да барам таков совет, кога веќе сум скината, и БРЕМЕНА ..

    Второ, Незнам жити се, каде видовте дека сум 13 недели бремена. Убаво си кажувам дека терминот ми е на 30 ноември, дека носам близначиња, и само побарав од вас мала помош, зашто не можевме да се одлучиме за имињата. Толку. Мислев дека сте толку добродушни и мили..

    Трето, МаченцеЕна, мене ли на сон ми се сона дека ќерка ти се вика БелаСофија ?? Првпат те приметувам, да ми беше некоја блиска, или познаница, ајде де, ќе те сфатев, ама вака ?? Ниту те знам, ниту сум те видела, тебе, а камоли на ќерка ти :x Или пак да сум ги видела сликите од ќерка ти..
    Исто и другите што толку ме напаѓаат незнам ??

    Јас сум само една млада ТРУДНИЦА, која слободното време реши да го троши на Фемина, барајќи совети, искуства, информации, а членовите ме нападнаа како да сум им ги убила најблиските.. Како којзнае каков криминал да сум направила.. Изгледа мене местото не ми е тука :x И да знаете многу сум разочарана од вас.. Позз ;)