1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога почнавте да размислувате за името на бебето?

Дискусија во 'Бременост' започната од TSS, 26 јули 2013.

  1. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Pavel sakase mojata drugarka da go stavi imeto na bebuskata, no koga se mesa nekoj..... stari luge. I taka sega detenceto e Pavle neka i e zdravo i zivo. Pokraj deteto i imeto se miluva
     
    На wtff му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Амелија, Михаела, Камелија, Бисера, Невена, Блажена, Ева, Илина, Меланија, Росана. Овие ми текнаа :)
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  3. wtff

    wtff Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    533
    Невена и Ева ми се допаѓаат, ќе ги предложам на мм. Тој даде предлог за Мила, па ќе видиме кое ќе победи. Денес бевме на преглед, но не го дознавме полот.

    Јас не дозволувам други да ми се мешаат во тоа. Јас и маж ми ќе одлучиме, да дадат предлог ок, но да влијаат на мојата одлука мало морген :D
     
  4. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    ^Убаво е и Мила, ми се допаѓа :) исто и Ана.
     
    На *Milicka*, Lori-30 и wtff им се допаѓа ова.
  5. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа дека многу рано го дознавме полот(14-та недела) рано почнавме да размислуваме и за името. Уште кога дознав дека сум бремена, а и пред тоа, сакав да биде девојче и имав смислено име, ама неспремна за машко. После сите консултации со мм и децата, решивме да биде Никола :inlove:
     
  6. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.401
    Допаѓања:
    34.295
    Пол:
    Женски
    Ние уште од почетокот се договоривме, ако е машко името го бирам јас, ако е женско тато. И така бидна, тато си го одбра името, Јана :)
     
  7. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Искрено штом го дознавме полот почнавме да размислуваме како ќе се вика,кое име го сакаме ама сепак мм ми кажа јас да се решам и јас еве решавам помеѓу три сум кога ќе решам ќе ви кажам поздравче :)
     
  8. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    женчиња :) ова хормониве биле многу лоша работа :D
    познавајќи се самата себе колку можам да сум пишманџија отпосле :!: а и пребирлива,не можеме никако да се одлучиме за женско име...да биде не секојдневно,модерно,интернационално,лесно за изговарање,за спелување ,да не биде долго,да не биде кратко :emo: и така..времето си поминува :wasntme: бебе ќе дојде ние абер немаме :?:
     
  9. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Јас и мм уште како дечко и девојка имаме зборувано на оваа тема.Изборот ни беше само на две имиња тој машкото а јас женското.Е сега кога конечно сум бремена,полот сеуште не го знаеме а имињата се Викторијан и Тина.Здравје кога ќе го дознаеме полот ќе видиме што ќе биде,незз дали ми е до хормоните отсекогаш сум сакала едно име а сега ми се вртат повеќе низ главата.хехе.Само здравје нека е живо и здраво па за името ќе се договориме.
     
  10. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    јас да ти кажам..хормоните :D ...исто и кај мене ова ми се случува,имав имиња у комбинација две-три ,ама тоа кога не бев бремена...сега јок..ни едно од тие имиња не ми се совпаѓаат за бебево..ептен ме истоштија бирање и комбинирање на имиња :yawn:
     
  11. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.393
    Допаѓања:
    318.113
    Пол:
    Женски
    Nie se odlucivme za stefani :)
     
    На Rusi и Glasna им се допаѓа ова.
  12. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    30.742
    Пол:
    Женски
    :hai: Е па здраво мила моја. Same here....Луѓево веќе почнаа да не прашуваат за име( што малку ме нервира, кога ќе се роди ќе дознаат како се вика), бремени пријателки знаат како ќе им се викаат бебињата уште пред полот да го дознаат(имаат машки и женски имиња нели) а ние си тапкаме во место. Истото го бараме, а такво име со овие предиспозиции не можеме да најдеме.И :!: мм на секое предложено име знае да стави прекар и тотално ме полудува.
    Сепак, постои опција, за која и двајцата се договоривме, ако бебето ни стигне за Илинден, ќе се вика Илина. Само толку.
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Уште од сега :D

    Ако е девојче ќе се вика Бисера или Срна. Ако е момче ќе се вика Христијан или Андреј.
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    терминот и мене ми е на втори :lol: ,па гледавме и ние некакви комбинации од илина :) ..па вајда до терминот ќе си најдеме именце
     
    На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    30.742
    Пол:
    Женски
    ^ Јас па самата си викам, можеби бебето само ќе си го донесе името, кога родителите не можат да одлучат :D :D :D.
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.808
    Допаѓања:
    25.087
    Пол:
    Женски
    Јас и мм само што го дознавме полот на синко се одлучивме за Милош :D тоа беше некаде крајот на трети месец и почетокот на четврти ( мојот матичен гинеколог релативно рано ги открива половите на бебушките па имавме време и убаво да си размислиме околу одлуката ) :)
     
    На Rusi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Enamena

    Enamena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    107
    јас пред да останам бремена имав милион иминја во комбинација, а сега тотална блокада појма немам :lol: ај има време рано е ке се најде убаво именце :)
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Сеуште не сме седнале асално да размислиме за име. Имаме нафрлено предлози, некако слабо инспирација имаме :D Има едно име околу кое се согласуваме, меѓутоа бараме и други предлози. Којзнае кое име ќе излезе на крај со ова наше темпо на размислување :D
     
  19. heppymom

    heppymom Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Уште кога дознавме дека ќе имаме бебче мислевме на имиња ,ама некако се на женски и кога ни кажаа дека е машко имаме 3 имиња ама до крајот здравје само моше ниедно од тие нема да биде, зошто како мине време некако не ми се свиѓаат :^) а инаку сега засега сме за теон :) :) :)
     
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.854
    Допаѓања:
    72.967
    Пол:
    Женски
    Јас сум 7ма недела бремена и веќе го знаеме и името. Ако е женско ке биде Теа, ако е машко Тео. Нема менување на овие имиња, затоа што многу ни се свиѓаат и на двајцата :)
     
    На Domakica му/ѝ се допаѓа ова.