Кога првпат почнавте да носите градник?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од esperansa777, 12 јануари 2014.

 1. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  1.853
  Пол:
  Женски
  На колку години почнавте да носите градник?Дали се срамевте?Какви беа реакциите од најблиските?

  Мислам дека нема ваква тема,а ако има слободно избришете ја :)
   
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  4.121
  Пол:
  Женски
  На 12 години, не се срамев :) , немаше некои чудни реакции
   
 3. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Не се сеќавам баш, ама мислам дека беше накај 12/13 години јас и онака не сум надарена таму. :D
  Немаше потреба порано да носам градник.
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.682
  Допаѓања:
  74.245
  Пол:
  Женски
  На 11 год тогаш почнаа оддеднаш да ми растат баба ми ме зафркаваше демек леле големи гради ќе имаш а јас уште толку се срамев :D ама нема врска тогаш ми пораснаа и толку сега ми се нормални ни големи ни мали
   
 5. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  На 11 или 12,не се сеќавам точно...
   
 6. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Градник или бебидол? :o ( не ми се смејте незнам како точно се вика ) :D
  Бебидол на 11 години и сеуште носам..
  За градник рано е..
   
 7. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Рано се развив така што на 11 год.веќе си носев и не се срамев нормално ми беше затоа што речиси сите другарки околу мене веќе носеа..напредни момички си бехме :D
   
 8. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.821
  Допаѓања:
  5.136
  Пол:
  Женски
  Бебидол на 11 години, после градник не ми текнува кога :D
   
 9. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  258
  Во 8 почнав да носам бидејќи до тогаш немам :tmi: :lol:
   
 10. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  902
  на 12 и пол години.
   
 11. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  10.992
  Пол:
  Женски
  На 13 години!
  Сите мои другарки имаа гради и си носеа градници, а јас немав гради па поради тоа често пати бев исмејувана.
  Срам - не срам и ја кажав маката на мајка ми и си побарав градник.
  Ми даде еден мал, памучен, кариран градник без корпи. :worried: Никогаш нема да го заборавам! :shake:
  Јадната јас кај без гради, па уште со памучен градник без корпи.
  Секој ден си го полнев со тоалетна хартија, за да ми стои. :tmi:
  Ме стегаше, ме болеше, си трпев и си го носев. Гревче! :worried:
  Среќа што не ми текнало весници, место тоалетна хартија да ставам. Сега сигурно градник немаше да сакам да видам, не пак да носам.
  Ах тој детски памет!
   
  На BojanaLegija, FotoLina3, esperansa777 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  На 14,кога почнав 8-мо.
   
 13. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Бебидол на 12...
  Требаше порано, но мајка ми е многу конзервативна во тој дел, па цело време велеше дека е глупо и рано. А јас си имав мака. Цело лето морав да носам долна маица и да се потам, а дури и ме иритираше маицата...Но, кој да ја разбере мајка ми? Грдо чувство!
  Но мајка ми беше во состојба да ми купи само наједноставни маици, без ништо на нив, па да не носам долна маица и да не ме иритираат. По ѓаволите!!! Па морав и да избегнувам тесни блузи бидејќи се ми се познаваше!
  Па и во училиште, во соблекувалната морав да се лепам во некој агол за никој да не ме види...
  Потоа, конечно, конечно, конечно успеав да ја убедам мајка ми дека навистина ми е потребно нешто такво, па така.
  Важно се измачив цела година...Добро, и јас малку се срамев да и кажам, но го знаев нејзиното мислење за тоа.
  А градник сеуште не носам, рано е. Најверојатно некаде осмо.
   
  На BojanaLegija и esperansa777 им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.344
  Допаѓања:
  125.894
  Пол:
  Женски
  Бебидол почнав летово да носам на скоро 12 наполнети години. :)
  Покасно се развивам,затоа,a пред тоа немав потреба,па и сега немам некоја потреба ама ај. :)
  Сеуште бејбидол носам и мислам дека до средно градник нема да ми е потребен,ќе видиме,а може и покасно. :)
   
 15. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
 16. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.839
  Допаѓања:
  36.467
  Пол:
  Женски
  На 12 години. :)
   
 17. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  за полуматурата :D
   
 18. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  1.853
  Пол:
  Женски
  јас дури за полуматурата го добив првиот градник :$ ,претходно скришно ги пробував градниците на мајка ми :$ ,моите врснички веќе носеа а јас кутрата мислев дека мајка ми треба да ми каже или да ми купи :worried: и на крај морав сама да си побарам нели за полуматура за маичката подобро да ми стои:angel:,знам дека беше бел,со потполнки оти ако ги немаше ќе немаше на што да стои кутриот,а ако мајка ми не ме застрами нема кој,уште првиот ден некако носеше куп алишта и од нив падна на тепих мојов градник и татко ми ми го виде :headbang: а оваа не го ни крена се направи дека не го гледа и си умрев од страм додека го кревав :x,како што си бев срамежлива само се згрбавував за да не ми се гледаат ''големите'' гради
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  на 12 мислам :lol:
   
 20. nikol80

  nikol80 Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  На 12 или 13 :D