Кога првпат седнавте пред компјутер?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 25 август 2012.

 1. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имав 10 години и од толкава радост дека седнав првпат на компјутер незнаев што попрво да чепнам :D
   
 2. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  1.374
  Пол:
  Женски
  Дали имав 10 години бев кај другарка на гости игравме игри.
   
 3. Heleny

  Heleny Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  829
  Пол:
  Женски
  Ааа многу бев малечка, обожавав да играм игрички, со саати не можеа да ме натераат да станам од компјутер. :rofl:
   
 4. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  2.365
  Мала бев, имав околу 4-5-6 години :D
   
 5. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  мислам имав 6-7 год
   
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  3 ипол - најозбилно во Paint си цртав :rofl:
   
 7. Srekichka

  Srekichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  39
  Во трето одделение ми се чини :)
   
 8. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  на 5-6 годинки :)
   
 9. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  1.738
  на 12 години мислам ,,еххееее одамна беше тоа
   
 10. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  136
  Мнооогу оддамна. Воопшто не ми текнува кога. Само знам дека и јас цртав
   
 11. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  У четврто одделение. Татко ми го купи за негови потреби на работа.
  Пентиум четворка, се отепав од куцање во Ворд. :rofl:
   
 12. Despina.M90

  Despina.M90 Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  Na mojot osmi rodenden, pred 14 godini. Poklon od tatko mi za rodenden. Bese mn ubavo iznenaduvanjeto. Mi go donesoa doma koga drugarcinjata od skolo bea na torta. SIte se sobravme okolu kompjuterot go gledame kako kojznae sto da e :)
  Najmnogu se snimav vo mikrofonot kade sto peam, a ustvari ne peev gracev. Uzas. I crtav na paint. narednata godina tatko mi ni stavi internet ama sto imase togas na net i sto pravev ne se sekavam :D
  [mod-kirilica:16jexa6c][/mod-kirilica:16jexa6c]
   
 13. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Првпат пред компјутер седанв на седум години,кога бев прво одделение.
   
 14. s.t.a.r.s.h.i.n.e

  s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  28
  На 3 години. Копјутерот не ни беше за мене. Мама ми кажување дека кога купиле компјутер требало да заврши нешто за на работа, ама не можела да ја најде програмата или не знам што. И јас сум дошла пред копмјуер и сум проштракала нешто со прстињата. Програмата се птворила, а мајка ми за малу у несвест ќе паднела. И од тогаш сум компјутерски зависник! :D :) ;) :!: :rock:
   
  На Miss-Angie92 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  негде во прво одделение прв пат седнав зад мониторот и тоа кај братучед ми, ми купија една година подоцна и на мене, јас се убивав од онаа со мините игра и зума растурав... :geek:
   
  На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  На 5 години.Обожавав да ги играм игрите :D
   
 17. joanna90

  joanna90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  30
  Кога бев забавиште/прво одд. уште го чувам тој компјутер во подрум, за спомен :D
   
 18. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  прв пат дојдов во допир со компјутер во едни од нашите соседи... :) А нашиот ком го купија кога бев 6то :D
   
 19. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
 20. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  На 4 год ми купија компјутер.