Кога првпат седнавте пред компјутер?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 25 август 2012.

 1. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Дома сме имале од секогаш компјутер.
  Татко ми е сметководител па нешто куцка цело време. Ни сам не знае што прави.
  Кога бев мала не ме ни интересирал ниту пак сум изјавила желба да го употребам. Единствено многу ме фасцинираше тоа што ќе се уклучи откако подолго време не го користиш компјутерот. Не знам како се вика.

  Првиот го доби сестра ми како подарок за матура. Значи јас сум била петто оделение тогаш и памтам се спремав за годишен математика, а пусто дете, ми се чепка, ми се плаче. :D
  Бев толку возбудена што додека она спиеше, учеше или не беше дома јас престојував кај неа дома. Во 6 сабајле играв Симс, а она спие ли спие.
  Една година или две подоцна ми го купија мене првиот компјутер. На старо. :)
   
 2. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Па на околу 5-6 години.:)
   
 3. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Пред 6-7 години, на час по информатика..
  За првпат цртавме во пеинт, се учевме прозорциве да ги намалуваме поместуваме и тд.
  После 1-2год. од ко заучивме нашколо на компјутери и дома ни купија , и од тогаш не сум потстаната од ком. :rofl:
   
 4. Galaxia

  Galaxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  93
  Па мислам дека бев 6,ако не се лажам,и тоа кај татко ми на работа.Такто ми после истиот компјутер го донесе дома кога бев 8 години :)
   
 5. dream.queen

  dream.queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  2-3 оделение мислам дека!
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.691
  Пол:
  Женски
  Мислам дека на 5-6 години :)
   
 7. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Мислам дека кога имав 6 години татко ми ми купи компјутер како подарок за тоа што си бев умничка.
  А и сестра ми беше бебе тогаш, татко ми на работа, мајка ми околу неа, да имам нешто да се занимавам да не се осетам запоставено :)
   
 8. Lostedlove

  Lostedlove Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  во забавиште .. тогаш и ми го купија компјутерот :)
   
 9. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.238
  Прв пат прв пат...во шесто одделение на часови по компјутери.
  Ми текнува пуфлата ни наплаќаше по 100 денари од час буквално да правиме фолдери и ги шетавме низ десктоп.
   
 10. Aneta97

  Aneta97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  13
  Бев второ одделение и се разбира цело време играв тарзан и херкулес :rofl:
   
 11. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  61
  во 4-5 одделение
   
 12. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  На 5-6 години :)
   
 13. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Во 3 одделение! :)
   
 14. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Мислам дека бев 5-6 години тогаш, ако не и помалку. И тоа тогаш беше од они компјутери со големи дебели екрани хаха :lol: :lol: 8)
  Всушност тој компјутер тогаш вредеше колку најмалку два сега, ама тој ми е прв компјутер и засекогаш ќе си остане прв. :)
   
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  околу 4 години, кога го купивме, и се плашев да стиснам на глувчето, а после кога се орасположив нон стоп играв една игра со диносауруси кои збираат некакви ствари.. :lol:
   
 16. lovero

  lovero Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  Првпат седнав на 4-5 годинки,кај вујко ми на компјутер од оние старите.
  А мојот го добив кога завршив 3то одделение,на 9ипол години :D
   
 17. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Па првпат седнав на компјутер дома кога имав 5-6 год. мајка ми и татко ми, ми го купија :D ама знам дека од поновите компјутери беше, не тие како ''кутија'' :rofl: :rofl: хаха
   
 18. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Првпат мислам дека седнав на компјутер на 5 годинки, а мајка ми и татко ми ми купија мој сопствен компјутер на 7 годинки. :)
   
 19. Th3g1rl

  Th3g1rl Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Прв пат. Хмм.. Мислам дека имав 10 години и од тогаш веќе 11 години сме неразделни пријатели :inlove:
   
 20. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  70
  мислам дека имав околу 10тина години.Во маалото отворија играчница со неколку компјутери, па се играше GTA за 20че, 30че :D