Кога првпат седнавте пред компјутер?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 25 август 2012.

 1. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  4-5 години :lol: играв само милионер и ако стигнам до 3 прашање летав во олаци :rofl:
   
 2. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  На 7 години. :D
   
 3. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Во 2 одделение мислам.. И цел ден цртај на Пеинт.. Што толку беше интересно се чудам :lol:
  И имаше една Изи игра, само на неа.. И после ми ставија интернет па ајде Барби игри,радувај се :D хах
   
 4. Tazna-solzicka

  Tazna-solzicka Нов член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  23
  Пред 5 години кога го купив компјутеров, поима немав ниту ако функционира ниту што е абдејт и слични раоти но со текот на времето научив мноху работи. Секако дека сеуште учам и свесна сум дека мноху нешта незнам но сега компјутерот е неразделен дел од мене, неможам да замислм ден без компјутер.
   
 5. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Леле ко ќе ми текне како се смеам..
  Првиот пат на 5 години кај една другарка и имаше една игра со едно мече во ресторан шо ги служеше и ми беше многу интересна и цело време дома му велев да ми купат компјутер и година подоцна ми купија (секако, не само за играта) и отидов кај другарчето од комшиите да ми ја даде играта и она ми ја стави на диск (таа 8 години , јас 6 и тоа беше преку интернет, за симнување и затоа неможиш да ја играш преку ЦД али ние мали појма немавме што праиме) и јас целата пресреќна одам дома го пуштам ЦД-то да ја играм кога ми излезе ERROR , е тогаш кога сум почнала да плачам :D :D :D
   
 6. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.343
  Допаѓања:
  8.911
  Пол:
  Женски
  аууу одамна било тоа... :)
  Мислам дека имав околу 9-10 години, моите ми купија ИБМ, и играв само Супер Марио на него.
  А интернет дома ми ставија на речиси 18 години...
  Сега се чудам како ли сум функционирала толку години... :o
   
 7. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  На 6-7 години некаде.
   
 8. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  843
  На 9-ипол :)
   
 9. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Ми се чини дека бев некаде 1-2 одделение. Кај едни наши пријатели кои имаа постари синови, нон стоп играв трки со коли :lol: Едвај чекав кај нив да отидам на гости, како хипнотизирана бев, ништо друго не приметував околу мене :D
   
 10. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Се сеќавам дека беше од прво до четврто периодот...точно не знам баш... :?:
   
 11. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  Прв пат пред компјутер седав на 5-6 години,кај чичко ми. 8)
   
 12. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
 13. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  На некои 6 години отприлика , во поранешното работно место на таткоми. ;)
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  На 5 години отприлика, и се плашев да го допрам глувчето.. :lol:
   
 15. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.104
  Хмм, па тоа беше на првиот час по информатика што го имавме во кабинет во основно. Сега незнам кое одделение точно се паѓа, не се сеќавам :)

  Седнавме пред компјутерите, пред тоа имав слушнато само за нив, никогаш немав видено а не па чепнато компјутер. И не седнаа по 2-3 на компјутер и наставничката праша Кој не знае да работи на компјутер? И само јас и уште некои деца кренавме рачиња :lol: Сите други напредни, знаете, се прчат знаат да отворат пеинт и да направат рефреш. И онака ко за прв пат ни кажа да нацртаме нешто што сакаме. Јас сум си по цртањето ама ми беше страв да го фатам маусот. И сиротово дете до мене што седеше имаше компјутер и го измачив значи. Јас наредувам, а он извршува наредби!
  -Права линија тука! ( и покажувам на екран)
  *детево црта некоја права линија*
  -Не таквааа, избриши тука!
  *детево брише*
  -Леле многу избриша, ај друго ќе цртаме!

  Значи го измачив во буквална смисла,после тоа не ми збореше :wasntme:
   
 16. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  8 8) веќе го имавме ком.уште кога имав 6 гдини, ама на 8 почнав да се учам знаев смао пеинт да отворам и да го уклучам и исклучам,по цел дне цртав на пеинт :D
   
 17. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  36
 18. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Прв пат пред компјутер седнав на 15 години на 4асот по инаформтика во средно.Дома ми купија компјутер на 17 години и многу бев срекна а сега на 19 години си добив и интернет и нов компјутер :$
   
 19. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Минатиот милениум.
  Бев 8-мо. Компјутерот Спектрум. После Комодоре ми купија.
   
 20. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.760
  Допаѓања:
  60.124
  во 5то одделение