1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога првпат седнавте пред компјутер?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 25 август 2012.

  1. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Па кога имав 6 ипол години, поточно во прво одделение :D
     
  2. sinorinJa

    sinorinJa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    само што проодев хаха :lol:
     
  3. goddess1337

    goddess1337 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Ааах, 5-6 години, кога се преселивме па неколку дена после ми беше роденден па тато по нарачки ова она и ОП компјутерче :lol: Радости, радости! Не сум станала од него.. Па ни сега не станувам ]:) Само барем малку да беше побрз и со помалку вируси, топ :rofl:
     
  4. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Уште од најмали нозе знаев да седнам на компјутерот на брат ми и да "играм" нешто (heidy)8)
     
  5. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    хмм не се сеќавам баш точно ама беше некаде 5-6 незнам , во времето на МСН и мајспејс , и компијутери со пакет монитор :lol:
    ама после од кога го фатив , го разработив до дно :rofl: прво почнав со шрек, call of duty, revolt ( со колите:u:) msn, facebook, pizap i photoscape ( годината на блендовите за фан страни на фб8)) , да хакирам програми полни со вируси, после се учев цд да режам ( tough times:sweat:) , па песна од јутуб во mp3 да снимам .....
    до 8 години мастер бев бре :emo:
    па еве сега неможат да ме откинат од компијутер проблеми си имаме низ дома
     
  6. Milky.Way

    Milky.Way Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    На две години! Ја играв играта со глувчето и сиренцето хаха :D
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мене ми го купија првиот компјутер кога бев 7мо одделение. Пред тоа имаше другарка ми ама ми беше страв да го допрам да не го расипам. Кога ми го купија мојот беше радости, ехее незнам колку години имав 12 или 13.
    Тогаш интернет имаше само по интернет кафеа за останатите беше луксуз. Немав ниту никакви игри и претходни познавања, тек наредната година во школо ни додадоа информатика.
    Човекот што ни го донесе и што го местеше ми покажа неколку основни опции и тоа беше тоа. Со месеци играв само карти и она пин бол или како да се викаше и си цртав на пеинт, а и си пишував нешто на вордот. :D Ееј прва бев у маало што имав и двд читач на компјутерот! Да, се зачленив во видеотека и еднаш неделно ми даваа пари да си изнајмам некое филмче.
    После почна ерата на симс. Со сестра ми се мењавме точно на 1 саат.
     
  8. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    И мене кога бев 7 мо
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.558
    Пол:
    Женски
    На информатика, кога имав 13 години. Кратко после тоа моите купија компјутер.
     
  10. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Ау каква ситуација.

    Тогаш бев 3то одделение ( 9 години ) и седејќи надвор останавме 3ца другарчиња. И едниот му понуди на другиот дали сакаат да одат во компјутерница да играат и другото другарче го одби, Јас тогаш немав пари и дотогаш немав седнато на пц и ми беше срам да одам. И некако ме убеди со тоа што он ќе ми плати ( за него 20 денари а за мене 17, толку пари имаше ) и така отидовме .. јас играв GTA Vice City а он San Andreas и од тогаш па натака во наредни 8 години се заразив со гејминг, ОН Е КРИВ ! хахаха Иако не се дружевме ни тогаш а ни сега.. :D
     
  11. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Hm na nekoj si moj 10 god kaj moj bratuced doma posle nekoe vreme mi kupija i mojte i se zaraziv :D :P
     
  12. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Една другарка од основно имаше уште во петто одд. Памтам одев специјално за карти да играм и да слушаме Спајс Грлс па се облекувавме како нив па циркузи :rofl: Натаму накај 6-7мо ми купија и мене ама долго траеше мме, ептен се погоди. Прво цд Бритни Спирс :rock:
     
  13. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    2 гoдини. Викaaт декa ме хрaнеле пред кoмпјутер. :tmi: "Игрaв" GTA San Аndreas и Cs... Брутaлнo дете бев кaкo мaлa. :devil: Другите игри не ги пaмтaм, нo знaм декa игрaв 101 дaлмaтинец и тaрзaн, нo не тoлку кoлку oвие пoгoре.
     
  14. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Во компјутерница пред 12 години на мои 9. Еден пријател ме частеше, он играше за 20денари а јас за 17 бидејќи толку пари имаше и јас играв GTA Vice City а он GTA San Andreas. Тоа беше во 16:00 за време на ручек па тогаш закаснив дома и бев радосен дека сум играл во компјутерница.
    Иако со тој не се друживе ниту сме се дружеле многу тоа се било индиректно Е КРИВ што од тогаш па до пред 4-5 години јас бев страствен гејмер на Cs 1.6 и за малку ќе се заебев да си докупев опрема од 200 евра за да играм подобро.
    Али да не бев во Македонија сигурно ќе ми беше професија гејмингот :D Блазеси им на пријателите што си отидоа од тука и си правеа кеш од шала :)

    П.С Сон на секој гејмер е да прави пари додека игра :D ! xaxa


    А мислам дека братучед ми имаше и порано кај него играв една игра Midtown Madness :D
     
    На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Френки Далавера

    Френки Далавера Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    323
    На 11-12 години одевме во интернет кафе на Мирц, да шмекаме моми :emo:;)
     
  16. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Прв пaт седнaв пред кoмпјутер вo oснoвнo, нa чaсoвите пo инфoрмaтикa. Нa пoчетoкoт ми беше интереснo, нoвo и зјaпaш кaкo теле вo шaренa врaтa зaштo не знaеш штo пoнaтaму требa дa нaпрaвиш. :D
    Инaку, прв пaт дoбив кoмпјутер некaде 2007/8 гoдинa, не мoжaм тoчнo дa се сетaм. Мaлку пo мaлку се учев, бaрем oснoвнoтo. И еве, дo ден денес си знaм сaмo тoa штo ме интересирa и штo знaм. Вo секoј случaј кoмпјутериве кoлку се дoбри зa денешницaвa, тoлку и се лoши.:)
     
    На Црвче му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Црвче

    Црвче Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Првпат седнав кога имав 4 години и возев камиони. :rofl::rock:
     
  18. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Уфф од многу дамна беше тоа,мислам дека имав 6-7 години,и тоа со информатичари кој држеа сервери,па они ме насочија и на таа професија уште од мал :D
     
    На DVAANGELA му/ѝ се допаѓа ова.
  19. girl__20

    girl__20 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    506
    Допаѓања:
    1.588
    Пол:
    Женски
    Првпат седнав на 4-5 години кај дедоми. Тој ме учеше да пишувам па така прво ги научив буквите по латиница па потоа кирилица:D:D
     
  20. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Искрено не се сеќавам кое годиште бев ама многу добро се сеќавам на првиот компјутер. Беше од оние на кои мониторот стои над хардверот( еве беше ваков сличен) во апаратчето до него се ставаа едни кои личеа на дискети (ако има некој кој се сеќава на дискетите) само беа многу поголеми веројатно предци на денешните ЦД . Најчесто си играв игра со карти и цртав на paint :)




    [​IMG]