Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

 1. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  24.438
  Пол:
  Женски
  Синоќа само што си легнав во кревет и здремав,бебуш го осетив :inlove::inlove::inlove: Конечно,колку ме мачеше тоа!! Ме удри,онака нежно два- три пати по ред.:inlove: Маж ми одма раката на стомак,ама тој не успеа да осети. Пресреќна сум!
   
  На Kukla994, Gili B., Ingvild и 9 други им се допаѓа ова.
 2. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Јас сум 13+4 и утрово додека лежев сетив како пеперутки у стомакот да ми шетаат ме скокотка. Можно ли е бебето да е уште сега да го чуствувам ? :D:D:l:
   
  На elimkd, Veki4kaa, lackygirl и 2 други им се допаѓа ова.
 3. @Verba

  @Verba Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2017
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  2.209
  Пол:
  Женски
  Пеперутки,рибчиња во вода,како и да го кажеме,тоа е.И јас се чудев и тука прашував. Уживај во најубавото чувство
   
  На elimkd, lavica82 и an4ii им се допаѓа ова.
 4. LoveHope

  LoveHope Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  2.940
  Пол:
  Женски
  И јас денес после ручек (изгледс му се допадна јадењето и десертот) го осетив првпат. Кога ве читав си мислев како да знам дека е малото... Нема промашај,прекрссни 2-3минути. 15+3 сум. Среќа е бре,голема!
   
  На an4ii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ***Najsrekna***

  ***Najsrekna*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  638
  Пол:
  Женски
  Го чувствувам скоро една недела,прв пат кога го почувствував не бев сигурна но веќе сигурна сум и знам дека е бебуш.Сега сум 16 недела и синоќа баш убаво си мрдаше дури на два три пати беа појаки удари што и мм го осети,се стопив од убаво чувствуво:inlove::inlove::inlove: инаку ова ми е трета бременост и затоа можеби вака порано ги чувствувам овие прекрасни движења кои според мене е најубавото нешто во цела бременост:angel:
   
  На fana и abc1234 им се допаѓа ова.
 6. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Девојки 19 +6 сум бебуш не го осеќам веќе неколку дена пред тоа секој ден и тоа баш често го осеќав .. Мн ме фаќа паника :(
   
 7. Adeline

  Adeline Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Воопшто го немаш осетено неколку дена? И моево е мирно деновиве но се јавува преку некој саат.
  Појдиси на преглед да ти е мирна главата исто ми се деси кога бев 16та нед. Се беше во ред.
   
 8. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Ич ич.. Пред тоа беше бааш мн активно стварно нонстоп го осеќав и притисок ми правеше сега ништо ќе одам обавезно закажав во пон рано сабајле. Душава ке ми пукне до понеделник. :(
   
 9. Adeline

  Adeline Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Оди на државна би требало да те примат
   
  На ***Najsrekna*** му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sanji4444

  sanji4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Прв пат го почуствував бебето кога бев 4 ти месец. Имав прочитано некаде дека денот од месецот кога за прв пат ќе го почуствуваш бебето е ист како и денот на пораѓај. Јас на 9 ти го осетив мрдањето а на 8 ми се породив за ден промаши.:D
  Инаку мрдаше повеќе кога ќе јадев чоколада и сончоглед.
   
  На Малечкоxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Ејј штета.. Јсс не го запамтив датумот хехе баш да видев и јас како ке беше
   
  На sanji4444 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sanji4444

  sanji4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Почна да го осеќаш бебето, обично навечер пред спиење кога ќе се смириш мрда повеќе.
  Ако не пробај со благо нешто да јадеш и напиј се кока кола и тоа знае да ги размрда.
   
  На Малечкоxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Да фала богу..ама сум изела мислам 6 кила благо и 2 литра кока кола хаха и после пола саат саат имаше повратен удар ххаха ме шутна и тоа јако два пати ептен убаво дури вака со рака на стомак де осеќаше хаха. Беше работава ај ма мамо не ми досаѓај одтави ме на раат хахаха
   
  На sanji4444 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  808
  Допаѓања:
  1.364
  Девојки јас сум 17+5 и го немам осетено ниту еднаш. Некогаш како тежина осеќам долу, ама го немам осетено да мрда ... Лелеле а колку сакам .... Ајде се надевам наскоро ќе биде па ќе пишам.
   
 15. TanjaCH

  TanjaCH Нов член

  Се зачлени на:
  28 март 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas sum 14 +5
  Za prv pat go osetiv mnogu rano uste pred dve nedeli.Custvoto mi bese kako vibracii nekoi vnatresni pa ne bev sigurna deka toa e toa.No kako sto zacestuvaa svativ deka toa e moeto bebe.A sinokja za prv pat se oseti klocnajeto na dopi.Mnogu sum srekjna no me fakja strav toa sto citam deka site pretezno posle 20ta nedela go osekjaat na dopir,ne znam dali e vo red da se osekja tolku rano na dopir klocanjeto.
  Inaku prva bremenost mi e pa se mi e cudno i se me plasi
   
 16. Стефанни27

  Стефанни27 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Мислам дека некаде беше 3 ипол кон 4ти месец,тогаш го почувствував бебко!:inlove::inlove::inlove:
   
 17. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.217
  Допаѓања:
  7.084
  Околу 20та недела..
   
 18. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  121
  Јас сум 13 + 5, отприлика од пред 1-2недели осеќам како да ми трепери мускул, па мислам дека е бебчето :D
   
 19. Tedyyy

  Tedyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.824
  Пол:
  Женски
  Na 19+3- Чувство кое не се заборава и те потсетува дека во тебе има нов живот:l:
   
 20. AnnaPe

  AnnaPe Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Некаде 17 недела,иако докторката кажа дека е многу рано. Беше како некое скокоткање чувството :inlove: