Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?

Дискусија во 'Бременост' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

 1. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.320
  Допаѓања:
  9.388
  Пол:
  Женски
  Пред два-три дена прв пат осетив ама нежно. Инаку сум 17+3 денес. Од тогаш секој ден по еднаш до два пати осеќам, ама само ако лежам ептен мирно. :)
   
  На kelebeim***, Lisa_Maja и Ninichka им се допаѓа ова.
 2. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  2.623
  Пол:
  Женски
  Denes si go osetiv kako me kloca. Ovoj pat sum sigurna deka e toa toa. 19nedela sum.
   
  На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  21.172
  Првото го осетив во 19, второто во 15 недела.
   
 4. glisa

  glisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  122
  Jas sum vece 5ti mesec...20 nedela i uste ne go ima oseteno bebeushot ...ponekogas duri si vikam sto e rabotata
  No doktorot mi rece deka zato sto si prvo rotka ...demek
  Ce go osetish kaj i da e ...
   
 5. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.452
  i mene kje mi e prvo no vo 15ta vekje ubavo go osekjav. nema vrska toa, ednostavno moze e pomrzelivo
   
  На LadyC и anastasijaki им се допаѓа ова.
 6. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  24.586
  Пол:
  Женски
  Исто и мене ми е прво а го осетив негде 16-17 недела, пред тоа осекав скокот само, потоа мрдања :)
   
  На LadyC и DigY им се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.038
  Допаѓања:
  15.808
  Пол:
  Женски
  I prvoto i vtoroto okolu 14-15 nedela gi osetiv .
   
  На Bebulleee и LadyC им се допаѓа ова.
 8. Asiana

  Asiana Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  935
  Пол:
  Женски
  Го осетив некаде 15-16 недела на почетокот само како нежно галење на стомакот, а сега не можам да пропуштам ниту едно движење. Понекогаш дури осеќам и болка кога ќе мавне силно, ама ако ќе издржи мама тоа му е работа нему :)
   
  На Bebulleee, LadyC и DigY им се допаѓа ова.
 9. glisa

  glisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  122
  Vejce vlegov vo 21 nedela...Zosto uste ne go osejccaaaam :wasntme::wasntme::wasntme::wasntme::wasntme::wasntme: :wasntme:
   
 10. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.452
  ako e zence ponezi se.
   
  На glisa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. glisa

  glisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  122
  Daaa zensko mi e
  Eve uste go cekam no go nema
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 12. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  Прв пат оние нежните движења кои не се гледат со голо око туку само мајката ги чувствува, во 18 недела, а сега, 10 недели покасно, мрдка како да нема утре. Пред 2 ноќи прв пат ме разбуди од сон колку силно мрдаше. :D
   
 13. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.419
  Допаѓања:
  5.843
  Пол:
  Женски
  Сега оваа недела почнало да претка, а ја мислев ми гргори нешто во стомак :rofl: 15 +5 сум.
   
 14. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  768
  Jas okolu 19 nedela :) a Sega salto pravi vo stomakot
   
  На fs-fs-fs му/ѝ се допаѓа ова.
 15. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  И моето исто :)
   
  На LadyIvvy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. NiLa89

  NiLa89 Нов член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Cekam iskustva!Bremena sum 12 nedela pocnav da custvuvam dvizenja na bebeto. Vtora bremenost mi e za prvata Ne se sekavam. Koga go osetivte prvoto dvizenje na bebeto
   
 17. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Честитки! Со лесно да си ја износиш бременоста. Но за движењата мислам дека си грешка, мислам дека е прерано за да чувствуваш движења. Не се чувствуваат до 20 недела. Да не имаш некакви грчеви па да ги помешуваш со движења?
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  Со второто мислам беше 15-16 недела
   
 19. Lea_85

  Lea_85 Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Кога почнавте да ги чуствувате движењата на бебуш...јас имам чуство како да цело време нешо мрда...ама незнам дали е тоа тоа...како налик на гасови...гргорење на црева...инаку сум 20 недела.
  Баш ќе го прашам докторов на наредна контрола.
  Поззз
   
 20. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Женски
  Доколку ти е прва бременост мене докторката ми рече кај секој различно ама најчесто после 22 недела. Јас почнав да го осеќам околу 21 недела.
   
  На Lea_85 му/ѝ се допаѓа ова.