1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога сакаат да ви местат некој...

Дискусија во 'Сингл' започната од Tanjamm, 22 февруари 2013.

  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Ми местеше една другарка во средно . Дечкото воопшто , ни малку , не беше мој тип :| . Висок и многу многу слаб . Јас како крофна спрема него (facepalm) . Малку така беше и грдичок . Освен кафе со него ( и тоа по заслуга на другарката и дечко и , негов другар инаку ) и толку . Ме аднуваше после на ФБ , ама не го прифатив и толку од " местенката " :lol: . Јас на никоја до сега не сум местела дечко , онака од што сум мислела дека треба . Ако другарка дојде до мене и ми каже дека сака да ги запознаам со некој таму што имам муабет јас , да . Имав таква ситуација , моја не толку блиска другарка , му фрли око на од мм втор братучед . Девојчето разбрало дека се фамилија со мојов и дојде , ме седна на кафе и ми вели ваква е работата , ми се допаѓа прави работа со твојов , да ме запознаете . Им направивме работа , излегоа неколку пати , и сфатила дека тој сепак не е за неа :D .
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.078
    Пол:
    Женски
    Овие местенкиве можат да пројдат само ако двете страни си го имаат фрлено меракот ама ете имаат некоја пречка да се запознаат/излезат како на пр. срам па заеднички човек ќе ја истурка работата. Или си неженет/немажена на поодмината возраст и со кој било би излегол/ла само за да најдеш некој/а.

    Иначе се исфорсирани и нападни, едноставно никој од страна не може да знае каков човек "е таман за тебе" и што сакаш да правиш со животот. |(
    А особено ме вадат од такт луѓе што ниту си им се доверил ниту си им побарал нешто и од нигде никаде ти местат типови само зашто они си заклучиле во главата дека треба да се мешаат во туѓ живот.
     
    На Konfetka и Firegirll им се допаѓа ова.
  3. MitMax

    MitMax Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Машки
    Ne fala Bogu.Ne sme site maski isti.:D
     
  4. Brokeneyes

    Brokeneyes Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2020
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Џабе да ти местат со сила луѓето не размислуваат што ви е ок вам па мислат ако помогнат дека се ок ништо едноставно игнорирај и не давај значење
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.