1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога сакаат да ви местат некој...

Дискусија во 'Сингл' започната од Tanjamm, 22 февруари 2013.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.487
    Допаѓања:
    8.281
    Пол:
    Женски
    ах зашто.женските се подли и лукави створенија пријателе...никогаш не знаеш што се крие во позадина.па како нема да е понижена ,кога дотичната не ја ни прашала има ли дечко и сака ли да се запознава со некој :!: за мене тоа е основна култура.
    имав и јас една таква пријателка која сакаше да ме намести на било кој,само за да ми е лошо и тоа без да ме праша оп ќе најдеше начин да ме подложи на готов чин.злоба и завист чиста
     
  2. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Пријателке мене све тоа ми е јасно дека жените,девојките се злобни подли како ти што кажа,но не ми е јасно зашто сте буквалисти,дека мора одма и дечко да биде,можете да си бидете пријатели,па ако и тоа не бива,чао пријатно,не гледам јас тука ништо лошо,туку јас мислам дека е гордоста во прашање како може таа мене да ми мести некој? што јас не сум способна сама да си најдам? тоа е поголем проблем,всушност тоа ви е кочница. :)
     
  3. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Многу е глупаво но би требало да и укажеш за да ова не и се повторува,мислам дека таа не би требало ни во листата познајници да ја ставиш,а не да разговараш со неа...воопшто не се замарај себе како те гледа таа важно е дека таа во твојте очи заработила една голема нула...знаеш Tanjamm сите што сме фини добри
    глупавите тоа го искористуваат,ти биди си онаа која што си,но ке си ги промениш пријателите,познајниците како неа или слични на неа
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.215
    Па те потценил. Што ти си под просек па не можеш девојка да најдеш, па он ќе ти мести распуштеница. Да си се понижил и си и дал лажна надеж на таа некоја кутра што бара да најде некој. И не е исто, неќам после да слушам муабети, како дечкото бил ок, а јас сум го одбила. Смешки. Ти може фраер ќе испаднеш со распуштеница, ама јас курва ќе испаднам акобидам во ситуација как твојата. Имаш засатерни сфаќања, те читам на многу постови, се жените бле дигнати. Како да, кој каков е такви нека си бара. А таа што има куп проблеми ека гледа себе да се среди, не мене да ме напнува по телефон за глупости.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Па те потценил. Што ти си под просек па не можеш девојка да најдеш, па он ќе ти мести распуштеница. Да си се понижил и си и дал лажна надеж на таа некоја кутра што бара да најде некој. И не е исто, неќам после да слушам муабети, како дечкото бил ок, а јас сум го одбила. Смешки. Ти може фраер ќе испаднеш со распуштеница, ама јас курва ќе испаднам акобидам во ситуација как твојата. Имаш засатерни сфаќања, те читам на многу постови, се жените бле дигнати. Како да, кој каков е такви нека си бара. А таа што има куп проблеми ека гледа себе да се среди, не мене да ме напнува по телефон за глупости.[/quote]

    Ајде вака сега викаш ме подценил така? Кажи ми што губам јас ако се запознам а?Како имам стари сфакања не ми е јасно? дека не ми е понижење друг да ми мести девојка,затоа ли сум со стари сфакања,а за тоа дека сте дигнати сте тоа е факт,и немој молимте да ме убедуваш дека јас сум подценет,ало бе девојко тој ннуди,а мое е дали јас ке прифатам или не,и кој рече дека неможам сам да најдам,мислам како размислуваш така,не сакам да те навредам ,како ти мене,ама не си во право да знаеш,ти си старомодна,штом мислиш дека ке испаднеш курва,имаш комплекси.поздрав
     
  6. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.215
    Ајде вака сега викаш ме подценил така? Кажи ми што губам јас ако се запознам а?Како имам стари сфакања не ми е јасно? дека не ми е понижење друг да ми мести девојка,затоа ли сум со стари сфакања,а за тоа дека сте дигнати сте тоа е факт,и немој молимте да ме убедуваш дека јас сум подценет,ало бе девојко тој ннуди,а мое е дали јас ке прифатам или не,и кој рече дека неможам сам да најдам,мислам како размислуваш така,не сакам да те навредам ,како ти мене,ама не си во право да знаеш,ти си старомодна,штом мислиш дека ке испаднеш курва,имаш комплекси.поздрав[/quote]

    Па ако можеш сам да си најдеш зошто си прифатил да се гледаш со некоја дртава распуштеница?Прво ја викаш “распуштеница“, а не можеш да кажеш дека е разведена жена. Имаш многу омраза спрема девојките. И што сега сите дигнати се, па ајде нема што да изгубиш распиштеница била, голема работа. Тоа за мене е потценување на здрав разум, а вас машките ви е сеедно дали е распуштеница или девојка, важно женско да е.Ти местаел, што губиш?да ти мести некоја убава, фина да те разберам. Само очајни луѓе одат така да им местат некој. Моја кошика којзнае колку пати била така на слепо, оди да се види со некој што е 15 год постар , којзнае колку пати се понишила се од таа опседнатост дека нема да најде никаков. Што изгуби ?ништо, само што е смешна и за греота. Оди кај некој грд дома кај него да се запзоанла, а човекот грд, ама интелигентен, врти женски, само не сака а се жени, а таа пуста мисли некој арен па за маж да го земе.
     
  7. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Tanjamm душо јас и ти не се разбираме,највероватно е неможеш да ме сватиш што сакам да ти кажам,и каде ја виде мојата омраза спрема девојките? зарем ке дремев на фимина да имац омраза,ај немој такви работи,во ред е,немој да се запознаваш,терај си како ти одговара.поздрав до тебе
    Пс се надевам дека не ме замрзи. ;)
     
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.215
    Па како можеш да генерализираш дека женските биле дигнати. Тука ти ја гледам омразата. Треба ли некоја неизживена со која со години не комуницирам да се грижи за мојот љубовен живот. Јас шетам многу, се дружам и немам потреба она да ми мести некој. И кажав не сакам, абе 100 пати ми сврте. Тоа е немање осет, некултура, неизживеаност...
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    немам ништо против да ме запознаат со некој,ама пред тоа нормално би прашала да не е некој чичко од 40год.и потоа би одлучила дали сакам да излезам со него и секако не насамо само со придружба,би направила еден културен муабет не мора да биде нешто мегу нас и ако ми се допага добро,би можело уште една кафе средба а ако не чао,пријатно,за мене не е понижување,никогаш не се знае,можеби така човек ке си ја најде сродната душичка
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    па зависи дали сум расположена или не (мислам во минато пошто сега веќе не ми треба да ми местат некој) би рекла да само да го видам а поќето ситуации биле не :D само друго ми е кога сама ќе си бендисам и одберам а друго ми е кога некој ќе ми местат неможам ни два дена со него да издржам :D
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Дигнати бе! И шо ако не сакаат. И пазете, има разлика меѓу запознавање и местење. И во поголемиот број случаи, страната која ургирала за местењето, доколку средбата е одобрена си создава свои надежи. И многу е по-фер да се соочи со реалноста. Затоа што од тие „местења“, ретко кој очекува муабет. Не за џабе се покажуваат слики од особите и сл. За муабет постои и телефон и виртуелна мрежа. Али ај.

    Жените ако не сакаат да им местат дечко, дигнати се. Ако отидат на средбата а не им се допадне типот, курви се што трчаат по пари и лоши момци, a ако случајно се разведени и иницираат ваква средба, распуштеници се. Абе како Господ не` создал, не знам. Кешки само машки да си имало ... би било рај на земјата.

    Се` додека и мажите и жените огорченоста од нивните претходни искуства ја претвораат во потисната омраза кон спротивниот пол, со размислувања дека мажите се кучиња кои трчаат по к**ви и женските се лоши, подли, злобни и дигнати спонзоруши кои трчаат по пари и лоши момци и заслужуваат да се третирани како што ги третираат лошите момци, или се распуштеници, не местење, ескорт служба нема да им ги реши љубовните маки.

    Се` додека на нашите неславни искуства не почнеме да гледаме како на прилики кои ни` помагаат правилно да се насочиме во идната потрага по партнер, за малкумина ќе бидеме пријатно друштво, не пак нешто повеќе.

    Отворен ум, отворено срце и слободен дух се трите “тајни“ состојки вашата харизма и убавото во вас да заблеска во очите на сите.
     
    На srhsejbsk, Annath, Trendafilka и 2 други им се допаѓа ова.
  12. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Тесси пријтелке моја ние можеме тука до утре да се убедуваме и пак секој ке си тера по своето,се зависи какво искуство имал претходно со спротивниот пол,сум приметил јас што и да кажам сум оквалификуван како женомрзец,значи тоа што го гледам надвор тоа тука ви го кажувам,ниту водам инат,ниту девојките ги мразам,па затоа си реков дека нема потреба повеќе да коментирам на оваа тема,зашто секогаш јас го јадам подебелиот стап од вас пошто сте во мнозина,еве вака може ли, во право сте не сте дигнати,фини сте,не одите за пари,све сте нај нај,а ние машките сме ѓубриња невидени само сакаме да ве искористиме,се надевам дека сега си задоволна од мојот одговор.
    Тука прекинувам повеке нема да коментирам,гледам дека сте многу суетни и горди,не смее човек ништо да каже,одма генерализирам или имам омраза.

    ПС Не е тоа никаква омраза,не ми наметнувај нешто што не е дел од мене,поточно све е искрено со чиста душа и срце.
    А за тоа како тука ме доживуваш ти или некои други личности тоа е ваше мислење,и воопшто не ме навредува,таман работа ако се навредувам од секого,затоа што не ми е ни битно,кој и какво мислење има за мене.Колку ми е интересно кога некои се дрзнуваат да ти кажат каков си ти,а јас појма нема дека сум таков,стварно сум ограничен :rofl: :rofl: незнам дали да плачам или да се смеам,богда чува.
     
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Секој ќе си сфати она што сака да го сфати. Не се убедувам со никого си кажувам мислење. Форумот за тоа и постои. Јас пишував и од аспект на мажи и од аспект на жени, никому не му се обратив, само укажав дека нема кој немал лоши искуства, но се разликуваме по тоа како се справуваме со тоа што сме го научиле од истите, дали ќе бидеме големи деца, па ќе ги окатегоризираме 90% од луѓето во една група или ќе се поставиме позрело во однос на ситуацијата. Некогаш не може цел свет да е виновен а ние да сме прави. Некогаш вината треба да ја побараме и во нашето однесување а не во мнозинството мажи/жени. Каде пишав дека мажите се лоши и искористуваат? Сум против напаѓање на било кој од половите воопшто, за разлика од некои други. Да велиш дека мнозинството од било кој од половите е вакво или такво е плод на размислување на ограничени луѓе според мене.

    А за твојата омраза... па прочитај се само со какви зборови се служиш кога зборуваш за жените и како се караш кога некој ќе се дрзне да ги одбрани ... и се` ќе ти стане јасно. Кога си искрен да го кажеш мислењето (што ценам како особина), биди искрен до крај и признај си го тој отпор и презир, кој јасно се гледа од секој ваков пост.
     
    На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Viktorii4e

    Viktorii4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    258
    секогаш е најубаво човекот сам ако си ја пореди работата затоа што ако згрешил после тоа нема да ги обвинува другите...
     
  15. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас мислам дека секоја и секој заслужува шанса кога ти го / ја местат. Сепак тука се работи за нивната самодоверба и барем заслужуваат 20 мин од твојата ноќ во муабет , без разлика дали се гроги во фацата или пак дебели или без раце и нозе итн.

    Бидејќи замисли сега ти се допаѓа некоја/некој јак дечко/девојка и сега ти ја местат а она /он си рече
    -Бегај бе со оваа/овој ли ќе се дружам види каков е .

    Како вие би се чуствувале ?
     
  16. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    нејкам стројници

    Обично ми местат некој што тие го одбиле па мене ме даваат како утешна награда. Демек а бе јас не ама шо имам една другарка да видиш (си знам и јас така правам).

    И кога ми се допага некој не барам помош, волкот е дебел во вратот оти сам си ги тера работите.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mrs.rose

    mrs.rose Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    2
    кога прават со сила се нервирам, а ако и мене ми се свиѓа тоа е друго :rofl:
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Неколкупати сум изигрувала „стројник“ и се покажало катастрофално лошо... мислам, во дел од случаите може започнало супер, ама крајниот резултат бил ужас и после и едната и другата страна те стрелаат со погледи - Умрииииии, ти си крива.
    :devil:

    А мене кога пробале да ми местат некого, во главата сум си мислела - подобро да му дадат или на него мој број / или мене да ми го дадат неговиот, па да се договориме сами, отколку две светилки да квакнат со нас и да биде непријатна ситуација за секого.
    Иако денес тие местенки се далеку поуспешни од претходно, имаш фејсбук, твитер, инстраграм, поштено ќе си проманијачиш, ќе знаеш барем малку на што си, има ли основа, нема ли...
    А порано - ти го носат - БАП, пружи рака и имај грижа на совест ако момаков се потегне да те баци, а ти се мрднеш настрана... Леле, неблагодарна, ние ти носиме тип, ти му бегаш.
    :D

    Шубе работа, ретко излегува на арно, ама многу бре некако е во склоп со нашиот менталитет, толку е... македонско. :D
    Еееееј, ти местам еден тип знаеш каков е, бонбона!
    :rofl:
    (А и она без дечко. Па што не си го земе за неа ако е бонбона? :^)
    Ама знаеш, само другарче ми е).

    Другарче мое, на иста возраст сме, има постари колешки што по секоја цена наумиле да го спојат детево, па што сака нека е.
    На крајот им рекол: Таа девојка, која и да е, ќе има 1 свекрва од дома и 20 од работа.
    Сега му се лути.
    :rofl:
     
    На Regina.Phalange, tessie, Hipica и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    епа ако е убав би прифатила ама ако e грд нема да прифатам ама па ако нејчам воопшто без разлика далие и е убав или грд нејчам и крај..ии откачи ја едноставно кажи и нејчам и крај со сила убавина не бидува ..:D
     
  20. little-barbie

    little-barbie Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    25
    несакам кога некој се обидува да ми намести некој... доволно сум свесна и разумна за сама да си наместам некој... никогаш на никој не му сум наместила некој... па не сакам ни мене... обично на другарките им давам совети околу некое момче што им се допајѓа :)