1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога сакаат да ви местат некој...

Дискусија во 'Сингл' започната од Tanjamm, 22 февруари 2013.

  1. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    мразам кога некој близок пријател/ка или другар/ка сака да мести дечко/девојка, тие што го прават тоа се за мене НЕпријатели, затоа што тој со тоа негово местење го прават човекот не способен да си најде девојка или дечко... ако некој не е подолго време во врска не значи дека така ке остане.. за секој воз има патници во секое време..
     
    На sugarlips, hermosa, deskarada и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Vilince

    Vilince Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Незгодно ми е многу.
    На пазаρ едно стаρо човече ем сливи ем внуκ му ми го нудеше. Инаκу внуκ му имал κуќа и κола :D и многу бил убав. Ајде ова неκаκо го ρазбиρам и не му се налутив многу. Но κога обρазована личност ќе се доведе во ваκва ситуација- е тоа е κапаκот.
    Да нема забуни, го почитувам сеκој човеκ без ниκаκви поделби, но од втоρиов тип стρојници очеκувам поголема свесност за темава. Значи возρасна и изгρадена личност сум. Аκо неκој ми се допаѓа немам потρеба од нив, бидејќи не ми е пρоблем да го напρавам пρвиот чеκоρ (сигуρна сум деκа не` има повеќе што ρазмислуваме ваκа:hai:)
    Исто аκо немам неκој не значи деκа сум очајна да го имам.
     
  3. Wonderfulx

    Wonderfulx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Вака девојки, пред 8 месеци почнав да чувствувам нешто кон едно момче(постар од мене е 5 години), не знам дали е тоа опсесија или љубов, постојано мислам на него, кога патувавме во ист автобус кога и да го погледнев тој ме гледаше мене, или кога да поминуваше покрај мене ме погледнуваше... Но по некое време дознав дека и се пуштал на една моја соученичка,демек многу ја сакал ова-она а таа си е таква со сите излегува и сите ја користат, ама еве уште еден проблем, една друга другарка(не ми е толку блиска другарка, онака си живееме) ја бендисувал и нејзе и нејзе и пишувал исто како и на оваа мојава соученичка. Во сите овие месеци ниту ми лајкнал,ниту ми пишал на фб, а во живо постојано ме гледа, не знам што да правам мислам дека се заљубиив :( ..А него му е сеедно за мене, ладен е, сфатив дека тие погледи ништо не му значат, ако толку сакаше нешто прв ќе започнеше.
    Е сега пред некоја недела бевме на кафе со една другарка моја и нејзиниот дечко, дечкото на другарка ми живеел со овај што го бендисувам јас и другарка ми намерно го спомна овај што го бендисувам и одоколу му подкажа на дечко и дека јас го бендисувам. Сега другарка ми како на шала му рече на дечко и да ми го мести овај што го бендисувам, мислам дека ќе му речи стварно а мене ептен ми е страв дека нема да сака за со мене ни да се смува еднаш :( . Другарка ми, ми рече дека ако не му кажи некој дека го свиѓам од кај ќе знај тој и дека никогаш не би можела да се запознаам со него ( барем другарски) и рече дека таа така се фатила со дечко и.
    Проблемов кај мене е во то шо ми е страв да не не сака, ќе умрам од срам после и од дечкото на другарка ми а и од него кога ќе го видам повторно ..
    Се надевам ќе ми разберите што напишав, малце сум збунета и набрзина го пишував ова и извинете поради долгиот реферат ама ова е најкратко шо можам да напишам за случајов мој.
     
  4. neongirl07

    neongirl07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2015
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Почни муабет со него, но не си го отворај срцето веднаш. Може да се разочараш.
     
  5. Wonderfulx

    Wonderfulx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Не ме сфати, не можам да почнам муабет со него пошто ние ни лично не се познаваме. А за тоа дека ќе се разочарам сигурна сум во тоа 80%, не знам зошто ете така мислам...
     
  6. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Од досегашново мое искуство,како што може сам човек да си намести,никој друг не може!
     
    На Hipica и smigool им се допаѓа ова.
  7. Wonderfulx

    Wonderfulx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    A ако немаш храброст? хаха
     
  8. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Е тогаш ќе си чекаш некој да ти намести. :)
     
    На Wonderfulx му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Омг луѓе, треба да отидете во маалото што е преку улицата од главниот Рамстор, тој што е до НЛБ дирекцијата. Кај што има чешмичка и паркинг и такви ствари.

    Секоја вечер после 8-9 има помеѓу 30-60 дечиња до 14 години и се што прават е си се местат еден на друг. Ги викаме Мејкаут Тим, премногу лол за една вечер се дешава таму.

    Имаат како мини турска серија и цело време се дешава, некој местел некоја, некој одбил некоја, варања и прелажувања.
     
    На Elena69221, Bender Rodriguez, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Се случило да сакаат да ми местат некој но јас правам се за да ја избегнам средбата. Успешно сум ги избегнала сите :D Стварно е глупаво, као јас не можам да си најдам дечко па ајде некој друг ќе ми бара. И ако не се погодиме? Вака јас самата си знам што сакам. Тоа само по себе ќе си дојде кога ќе треба.
     
    На PaLaVa, Neodlucna, zekzeki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Vip83

    Vip83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    240
  12. srccc.saddd

    srccc.saddd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    Една пријателка сакаше да ми мести братучед, али поради годините (10 години разлика) се двоумев малку. Но прифатив да се запознаеме. Он ме прифати на фб и се допишуваме од почеток на март. Спомна дека треба да се запознаеме и 3-4 денови го немаше да ми пише. И сега не спомнува ништо. Еден чекор напред- еден назад. Незнам што се случува, се допишуваме али за запознавање не спомнува. Дали да спомнам или да чекам????
     
  13. Nut

    Nut Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2016
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    749
    Пол:
    Женски
    По глупаво нешто нема,баш пишав една таква случка во најужасен состанок.Ми се случило повеке пати да ми местат некој.Ама им викам,ако е толку добар вака така нема што да ми го местат мене,сами себе да си го наместат.Нема потреба да си го пикаат носот каде што не им го собира. :D
     
    На E.s.p.e.r.a.n.s.a и Vesna.Spi им се допаѓа ова.
  14. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    У пoследнo време се немa слученo, aли дoдекa студирaв и седев у студентски секaкви ситуaции имaлo, дoјди Биле те пoздрaви и те викa нa кaфе и дa не нaбрoјувaм сеa.А тебе кoјзнaе шo ти се врти у глaвa.
    Пoгoтoвo пa декa сум мaшкo, oвa му дoaѓa декa не знaм сaм пa требaлo некoј друг, пa не мислиш декa aкo сум сaкaл ќе сум прoбaл.

    А другaри кoa ми викaaт дaј нoси ме кaј некoјa сo цимерки нa гoсти и мести ми јa, ми е ептен зa никaде. Пa следувa aaa кoјa е oвaa шo ти лaјкнa или пишa имa ли убaви другaрки ќе местиш ли некoјa....
     
  15. mula

    mula Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    2.441
    Пол:
    Женски
    Не ми местат.
    Мажомρзец сум ме знаат. 8)

    Еве дуρи пишувам- ме убедуваат да давам шанси, оти ама ќе сум останела. (lalala)
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Нит сум местел, нит сум сакал да ми местат.
    Тоа е премногу детски, несериозно, глупаво, неандерталско. (facepalm)(facepalm)
     
    На kjukli, buttercup5 и sugarlips им се допаѓа ова.
  17. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Ne nema potreba da spomnuvas, a i ako tvojata prijatelka sakala i imala zelba da ve zapoznae do sega ke ste izlegle site zaedno na kafe, iskreno nekako mnogu glupo zvuci ova zapoznavanje na fb i slicno
     
  18. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Другарка моја блиска сакаше да ми мести нејзин другар. Јас на почетокот одбивав не сакав, а и тој нешто се двоумеше. Со тек на време јас почнав да се заљубувам во него и ете некако се деси и излеговме еднаш. Но потоа секој на своја страна. Јас бидејќи срамежлива иако премногу го засакав неможев да му пишам (и сеуште не можам), а тој незнам...само еднаш ми пиша и тоа за на факс и ништо повеќе, а за тел. број да не спомнувам не ми ни побарал. Кога сме излезени во друштво само ќе ме гушне или ако сме во кафиќ танцува со мене, но само на тоа останува. Дали може некако да сфатам дали му се допаѓам од неговото однесување или според пишаново воопшто немам шанси кај него? Што можам да сторам? Благодарам однапред :*
     
  19. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Имаш и те како шанси да бидеш со него. Пробај сама кажи му дека сакаш нешто повеќе или прашај го одоколу на што сте вие двајца. Ако до толку немаш храброст, нека интервенира заедничката другарка. Мислам дека нема шанси да не му се допаѓаш. Можеби не кажува ништо бидејќи се уште мисли дека ти не сакаш ништо сериозно.
     
  20. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Нештo пoлoшo oд "местење" е "shipping" т.е. дa те фaвoризирaaт сo некoј кaкo пaр... Амa дo тoј степен кaде штo секoј штo ќе ти прoзбoри, ќе ти кaже кoлку си oдгoвaрaш сo другaр ти... :headbang: