1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога сексот за една вечер станува нешто многу повеќе

Дискусија во 'Секс' започната од Aquamarine93, 15 октомври 2017.

  1. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Ако си под 18 гаси интернет! :rofl:

    Обично, за вакво нешто постојат правила. Нема постојано јавување, пишување, замарање. Договорот е само и ислучиво секс. Но, што ако оној згоден дечко со кој си решила да си ги исполниш фантазиите, ти го прави филмот и почнуваш да осеќаш дека вашиот однос се продлабочува. Има огромна хемија меѓу вас, те прави да се смееш цело време и почнувате да поминувате заедно се повеќе време.

    Од разговори со пријателки, имам слушнато некои приказни дека кејжуал секс, завршил со успешна врска.
    Што мислите вие на оваа тема?

    Ве замолувам, без морализирање и цитати од Библијата.
    :D
     
    На Osamena devojka, makedonkamak, ELIDavor и 10 други им се допаѓа ова.
  2. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.999
    Пол:
    Женски
    Ако им се допадне и на двајцата зошто пак да не. И јас знам за такви врски. Факт е дека од тие средби може да произлезат и некои продлабочени чуства. Не е ок ако само едниов почне да замара додека другиот си се придржува кон првично договорениот план.
     
    На blackwave, Bozica1980, SunnyGirl2 и 7 други им се допаѓа ова.
  3. Askopje

    Askopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    547
    Ако се работи за двајца доволно зрели, се седнува на маса со отворени карти и ако и двајцата се за може да прерасне во нешто убаво и да трае.
     
    На makedonkamak, Bozica1980, parksey и 2 други им се допаѓа ова.
  4. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Изгледа го гледаше филмот ''Friends with benefits'' па се инспирира за темата. Тоа е можно само на филм јас мислам. Едниот ќе се заљуби, ама другиот си се придржва до првичниот договор тука настапува вистинскиот живот. Не познавам некои кои прво имале секс 4fun па потоа стапиле сериозна врска. Обично е обратно. Интересен филм кој не би сакал тоа да му се случи. :)
     
    На Osamena devojka, Prijatelot, EvAngelos и 9 други им се допаѓа ова.
  5. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Кога некои ќе се решат за вакво нешто, треба да свесни во што се впуштаат.
    Секогаш кај едната страна ќе се јави нешто повеќе, ама другата страна е цврсто убедена дека не сака ништо.

    Имам една познаничка што почна ваква врска со рандом дечко, и нормално се заљуби во него, па откако индиректно му даде до знаење дека го сака - тој исчезна...после некое време се соочија, а тој и рекол тоа е твој проблем ако си се заљубила и пак исчезна засекогаш.

    Не знам колку години се поминати оттогаш, а таа и ден денес е заљубена во него иако не го гледа во живо...често го спомнува.
    Искрено среќен крај има само по филмови.
    Не верувам дека и во реалноста постои такво нешто.
     
    На EvAngelos, Momichka, bebaa и 4 други им се допаѓа ова.
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Треба да се избегнуваат вакви според мене глупости. Ниту таа ќе има полза некоја, ниту тој.
    Убаво ќе му биде додека трае, а после тоа таа ќе се заљуби, ќе очекува повици, пораки и сл.
    Не знам зошто би се впуштила некоја во вакво нешто, кога се знае дека тој ја посакува само за да си сврши работа.
    Не верувам и дека постои секс за една вечер. Ако му е убаво на машкото, па и на девојката ќе сака повторно да има. Не познавам никој што имал со некој/а само еднаш.
    Ова е буквално труење на сопствената благосостојба ако си девојка.
     
    На Mini90, Momichka, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Доколку постојат чувства е само фер да се искажат зошто не знаеме дали и партнерот чувствува нешто, но сепак се држи до договорот. Верувам дека чувствата се развиваат со меѓусебно запознавање, и доколку малку од малку разговараат и уживаат во тоа - има шанси да се заљубат.
     
    На blonde_supergirl и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
  8. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Уф, како ме сети? :D Се инспирирав од реалноста. Се повеќе се случуваат ваков вид на “врски“ меѓу младите. И нормално, не се збори за тоа освен на форум.
    А имам слушнато дека некаде се развило во врска. Темава ми е баш ако има такви, да споделат мислење.

    Точно е се, а сепак има многу луѓе кои го практикуваат. Можи е само еден чекор напред во еволуцијата, не знам. :D
     
    Последна измена од модератор: 15 октомври 2017
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски

    Можеби има, ама не тука, зошто кај нас некоја ако се нафати да има секс за една ноќ после ќе биде мета на озборување. Дечкото ќе каже на другарите и така веднаш ќе излезе муабет. Ова мислам дека важи за малите градови.
    Исто така мислам дека Сексот и градот многу придонесе жените да стигнат да се плескаат со кој ќе стигнат, зошто нели самостојни се и никој ништо не им може. Не осудувам никоја, секоја нека си прави што сака. Според мене тоа е само проблем и во најголем број на случаеви жената е повредена. :)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  10. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Јас сум млада имам 20 години имам другари значи машки род кои не прават вакви работи. И помлади и постари. Тие сакаат да се фалат со такви работи нели, барем помладите и немам слушнато од никој вакво нешто.. во странство да, ама овде не вакви ''врски''.
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    И јас како тебе мислев дека не се прави тоа, Македонија е заостаната земја. Ама guess what? Прилично промискуитетни се, само што многу добро се крие тоа. :) А за фалење, машко може да се пофали и ништо да не направило. Постојат и такви психолошки случаи.
     
    На Priroden, krEM4Eto и pupi.girl им се допаѓа ова.
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.315
    Пол:
    Женски
    moze da stane nesto poveke da no najcesto ako maskoto ja sviga dovolno fizicki zenskata prvo kako vtoro seriozna vrska hm zavisi odma prepoznavam par koj e zaljuben kolku da se kaze test labavo i najcesto vo vakvi vrski zenskoto e vlubeno a znam da osetam megu koj par ima vistinska ljubov :)
     
    На Aquamarine93 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Може да се појават емоции и затоа е важно убаво да се размисли дали се сака вакво нешто бидејќи ќе биде од играчка плачка. :devil: Никој не е бесчувствителен посебно ако имате пред вас личност што ве привлекува физички и добро ви оди комуникација, забавно ви е заедно и сл.
    После тој излив на емоции или ќе си продолжат заедно како хепи енд или целосно ќе прекинат бидејќи веќе ништо нема да е исто.
     
    На hermosa, theowndemon и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Во право си и ти. Ако легне некоја другарка моја така за еднаш, да не ми каже случајно ?! Не верувам, ќе си молчи. :)
     
    На Tanjamm и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
  15. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Нема ништо страшно тука, често се случува двајцата да забршат заедно во врска или во брак, оти сепак интимни моменти се споделуваат, бакнежи, нежности, се пројавуваат чувства, доколу и двајцата партнери се слободни патот кон нивна врска е слободен. Лошо и опасно е кога еден од партнерите е во врска или во брак, би рекла и дека чувството е болно
     
    На Dust, blonde_supergirl, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Крајно нереалистична ситуација, иако може да има исклучоци, 1/1000 и такви ствари.
    Денешната транзициона состојба со сексот е како измислена, порачана, створена, падната од небо, совршена за неодговорни машки, за преваранти, фолиранти, фејкери и слични створови.
    За женски особи...којзнае.

    http://www.deccanchronicle.com/life...-to-orgasm-during-one-night-stands-study.html

    Ете некои по америките (каде пијаниот секс со тотално непознат лик е многу поприсутен него тука, а следствени и последиците врз буџетот :D) се сетиле да направат студија околу тоа.
    Една во десет жени воопшто свршила при уан најт стенд и 2 од 3 кај мажите,
    Испаѓа дека е далеку поголема шанса да се убоде Хепатитис отколку оргазам.

    Што е и логично, тотално рандом лик кој не ја познава типката зошто воопшто би го болел курот (pun, i did it :party:) дали таа ќе сврши дали ќе и е ок, дали ова дали она. Таа е само вагина која во моментот е на располагање без никакви обврски. И тоа е тоа.
    Какви црни емоции.

    А колкава е шансата тотален странец да биде компатибилен во останатите работи, карактер, интелект, вредности, било што... не знам, со тие шанси јас пре би играл лотарија, од недобитно лифче барем нема 50% шанса за СПБ :devil:
     
    На calliope, Cleonika, Yowannty и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Па има и девојки во долги врски кои никогаш не доживеале оргазам. Кога станува збор за спб, најмногу вагинални инфекции имаат девојки во долга врска, каде не се користи заштита. Па така, кандида а и хпв вирусот се премногу честа појава. Овие што идат на секс за една вечер, поголема е шансата да користат заштита заради страв.
    Убаво е што направиле студија во Америките. Ама таму, од она што го знам, секс практицираат на 2 или 3 дејт. Што е прилично многу убрзано. Така да, кај нив мислам дека нема ни некоја особена разлика, во поглед на тоа.
     
  18. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Не постои 100% заштита, освен во рекламите на производителите на презервативи.
    Има девојки кои не доживеале оргазам во долга врска но нивниот број е драматично помал од бројот на оние кои не доживеале оргазам со рандом пијан непознат лик. Во секој случај врска во која партнерката ќе може да се опушти со добро познат лик во кој има доверба, предигри и што све не, кој ќе се потруди малку повеќе....Има простор и за промена и за запознавање како што, која жица трза и слично:D и е подобро во однос на оргазам и целокупно сексиљаво искуство отколку секс во веце/автомобил/мотел со пола литро вотка во себе.

    Мислам сериозно, од машка гледна точка при уан најт стенд, која би била мотивација да се задоволи типката?
    Ќе му се налути? Му значи нешто? Ќе си сврши тој, затоа и флертувал и частел или што и да правел, го вади кондомот го цеди и ај чао, или пушење или било како. Не треба ни да и запамети име, нема мотив за ништо повеќе.

    Во врска до СПБ може да се дојде само преку пат на варање, инаку од каде ќе се појави бактеријата или вирусот, сами по себе ваљда нема да се материјализираат.:party:

    Студијата е исклучиво за искуства од уан најт стендови а не за дејтови и почнување на врски, тоа е сосема друга тема.
     
    На Arthur и Kolumbo им се допаѓа ова.
  19. parksey

    parksey Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    ne znam zaso temava me potseti na mojot bog dua lipa so new rules.
     
    На Oleeenka, Arthur и pupi.girl им се допаѓа ова.
  20. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Баш ме интересира од женска гледна точка, која би била мотивацијата за впуштање во такво нешто :) can`t figure it out...
     
    На Arthur и TheGirl23 им се допаѓа ова.