1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога сексот за една вечер станува нешто многу повеќе

Дискусија во 'Секс' започната од Aquamarine93, 15 октомври 2017.

  1. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Па од она што имам читано, а и разговарно, најголемата женска фантазија е да се има секс за една вечер, со згоден фраер, се разбира. Можеби адреналински е тоа што се рушат сите социјални норми и стигми наметнати кон женска сексуалност.
    Во 95% од случаите, останува само на фантазија оти ретко се има храброст за такво нешто.
    Еве јас немам, иако сум отворена кон темата. :D
     
    На elimkd, Justicija, babygirl77 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    Ти како женско сепак треба да знаеш дека се што читаш на интернет е тотална глупост. Жените и мажите различно го перцепираат сексот. Кај жената тоа е еден многу подлабок и поинтимен чин. Во најголем дел таков секс секогаш завршува со емоционална поврзаност кон мажот.
    Се лажеш ако мислиш дека се крие тоа. Ништо не се крие. Се се знае. Особено ние мажите знаеме за многу девојчиња со кого, што и како. Но никој не се замара реално затоа што нивниот живот лично не те засега. Дали некогаш си се запрашала зошто одреден процент девојки се сингл, а имаат машки друштва и активен ноќен живот? Можеби мажите позади грб зборуваат неубави муабети за нив, а вака се изгледа совршено и лицемерно затоа што тие муабети сеуште не стигнале до нив. Многу помал е бројот на успешни врски кои биле последица на сексот за една вечер отколку емоционално искасапените девојки кои секако развиваат емоција после одредено време. И илјада прашалници и одговори. Женското сфаќање на сексот е многу покомплицирано отколку некои што сакаат да го упростат. Вие примате во себе машко тело. Сето тоа има друга емоционална и психичка димензија.
     
    На hermosa и mira.mira им се допаѓа ова.
  3. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Не читам глупости друже, само исповеди на Американки и Западно-европјанки (не знам зошто би лажеле). И мажи и жени децениски се понапред во ставови од Македонците. Желбата за секс кај двата пола е иста, само што кај жената со векови се вградувале чуства како срам, страв и неприфаќање од околината ако реагираат на страстите, онака како што еден маж би реагирал. Кај жена, емоции можат да се јават ако тоа и е прв пат. Нема никакво искуство, па инстинктивно бара заштита. Ако има искуство, тогаш емоциите можат да се контролираат. Тоа е исто кога прв пат се заљубиш, се изгориш, па потоа поинаку гледаш на работите.

    Е сега за мажите и нивната голема уста. Значи знам примери, каде машко било само на кафе со девојка, па потоа јадел бурек. Тоа се комплекси, прифатила некоја да излези со нив, па сеа од огромна еуфорија се преувеличуваат работите. Исто како што женски лажат “леле, сите ми се пуштаат.“ И за тоа озборувањето во друштво ми е позната работа. Имам заприметено, ако неможат да добијат некоја девојка, скршено им е тоа ранливото его, па почнуваат со приказните. Дури и да имала некоја девојка такви врски, не знам зошто нејзините наводни машки “другари“ би ги интересирало тоа? Толку многу, па да прекажуваат и на други. Страшно е колку немаат некои луѓе свој живот и страдаат од апстиненција.
    Сфаќањата за секс кај жените се одамна променети. Објаснив погоре.
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Предолга апстиненција. Барем за мене тоа беше причината.

    Реално, ретко да се случи да дојде до врска после секс за една ноќ. Не дека не може, може, ако сексот бил навистина добар и сакаш да го повториш. Со тоа или станувате пријатели со бенефиции, или прераснува во врска. Ама навистина е ретко.

    Самото име си кажува, за една ноќ, кратко уживање, не мора ни имиња да се знаат. Заштита задолжително и обострано уживање. Што знам, не можам да тврдам дека ми беше лошо. Никогаш не сум побарала машко да го видам или слушнам после вакво нешто, уште помалку за врска, а ако машкото ме барало, откачував брзопотезно. Може да биде со некој што го знаеш, може да биде со некој што првпат го гледаш.

    @Aquamarine93 зошто секс на 2 или 3 дејт би било убрзано? Според мене баш и не е, таман си е. Особено ако не сте само за секс, ако сакате да се дружите или сакате врска. Само ќе речам, тука веќе зависи од двајцата, дали осеќаат потреба од тоа или не. Некогаш со некого едноставно не осеќаш потреба одма да легнеш, сакаш да видиш како ќе се развиваат работите, некогаш па одвај чекаш, пак за да видиш како би се одвивале работите. Најбитното е уште од старт да се расчисти кој што сака, секс или нешто повеќе. Тогаш би имало помалку недоразбирања и помалку повредени.
     
    На Emy867, SexiLy, ceca-1 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Може да биде избрзано ако дечкото со кој треба да излезиш, не си го познавала претходно воопшто. Реално, на 2 или 3 дејт тешко дека може да се разјасни кој што сака. За бидиш опуштена, треба барем малку да се има доверба во дечкото. Повреден секогаш ќе има оти на почеток, секој прикажува идеализирана верзија од себе. Тешко е да ги предвидиш маните на некој, па затоа има благо разочарување.

    Е сеа конкретно со темава. Нема култура во мкд за вакво нешто. Премногу комплекси, премногу оговарања, делење на часни сестри и грешнички, иако никоја категорија не постои повеќе.
     
    На Црна Ружа, sj *O* и Annath им се допаѓа ова.
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Кога се оди со преголеми очекувања, нормално е дека ќе има разочарување.
    Никој не може да каже дека некого познавал од претходно, освен ако со другар излезеш на состанок. Сè друго ти е мачка во вреќа. Ако од сам старт дадеш на знаење што очекуваш од тој состанок, полесно ќе биде. Не дека не може да се промени понатаму, фала Богу сè е можно, ама подобро е кога од старт се поставуваш без очекувања. Во смисла, ќе излезам со типов, ми се свиѓа, ништо не губам, а може да добијам. Што, зависи од тоа како почнал/тргнал/завршил дејтот, дали ќе има втор. Од искуство го кажувам ова, дека најдобрите врски и состаноци ми биле баш кога не сум очекувала ништо од нив.

    А за one night stand во Македонија - не би рекла дека нема такво нешто. Има, и тоа како. А оние кои го практикуваат, молчат, не се фалат. Тие што лаат премногу, најчесто ни с немале од секс за една ноќ.
     
    На Emy867, 1209, Feminka192 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Е ова што го кажуваш ме потсети на муабети со женски особи и сфатив дека не се плашам најмногу од бирократија (од која што имам сериозна фобија) туку дека најголем ужас ми се женски сексуални фантазии, се наоѓа таму насилие, брадати ликови кои силуваат во споредни улички, тетовирани батки со монструозни органи, да ги гледал сопругот со друг, бљак, сега бегам од такви муабети, Хусеин Болт не ме стигнува барем првите 20 метра :D не сакам да знам ништо, i`d rather die in ignorance 8)

    Освен ако сосема не се отворат карти на 2 или 3 дејта малку тешко дека ќе знаеш на што си, дали е за секс, дали е за сериозно, дали ќе биде импровизација, а таков муабет на 2 или 3-ти дејт е некако роботски шознам, како андроиди да преговараат некако :devil:
    Сега ок, ако се знаат одамна па имаат некое инфо што како, ама ако се запознале и на трет дејт, тешка работа дека ќе се на јасно.

    Ама пак не разбирам, пример некоја и е филм да ја лижат долу и сеа хипотетички треба да се симнам на некоја прв пат што ја гледам, што може се онадела со некој друг рандом лик пред пар денови? :worried: Има нешто језиво во тоа, на ниво со некоја да ми побара 2000 денари на поклон од прво гледање, онака, скроз ирационално, или клуч од дома дај ти вика, тоа ниво е :D
    Не, сериозно, зошто воопшто би задоволувал некоја непозната особа?!

    Па и не е некоја цивилизациска придобивка уан најт стендот, еден куп незадоволни жени, кај мажите се форсира некој токсичен мачоизам, разочаранија, пусти надежи, СПБ...врска си е врска :)

    Може само во Скопје и во никое друго населено место во РМ. И во Скопје многу помалку отколку што се претпоставува. Секако во Каменица или Кавадрци или Ресен тоа е невозможно, пошто Радио Милева. Угостителски објекти од разни видови направија пара од тинејџ и пост тинејџ популација (машка) која оди таму, троши и гледа нешто да убоде за уан најт стенд. Во 99% од случаи се враќаат дома како Сан Марино после гостување против Шпанија во фудбал :party: Знам пошто и сам сум се обидувал да направам такво нешто, во тие години во кои бев многу глуп, да не кажам ретардиран :D
    Од оваа гледна точка ми доаѓа да се вратам и да се дигнам себеси на клоци :x
     
    На Aquamarine93 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Кежуал секс е многу почест отколку што дел од вас на темава имаат впечаток. Е сеа врска не познавам некој да имал, знам за "ветување за врска". Имавме еден семинар и на една од Македонија и се стаи еден од Шпанија, али оваа, ме сака за една вечер, кај ќе го видам ја, не сакам така ја. Наредната вечер и се стаи нашиов со милион ветувања за врски, иднина. Она, ама не знам, никогаш не сум пробала така, ризично ми е, треба да се упознаеме прво. Поминаа тие 10 дена правеа шо правеа и толку беше. Она разочарана.

    Како шо има машки шо им се свиѓа кежуал така има и женски. Како шо има женски осетливи и шо се приврзуваат за секс партнерот така има и машки(ваљда у многу помал број али има). На нас останува да го најдеме тоа шо го бараме и добро да процениме.

    end Coelho post
     
    На Justicija и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
  9. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Хаха, тие семинари, имам слушнато за вакви приказни. :D Е сега, Шпанецот сигурно немало да се пофали, пошо нели нема потреба. Ама затоа “нашиов“ сигурно билдал его пред колеги.

    Во духот на темата, @Priroden го оправдуваш фалењето? И како би постапил ти?

    Може треба едно истражување, плодно тло е фемина форумот. :D
     
  10. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Нималку не оправдувам. Ептен невкусно, ќути си и прај си шо ќе прајш. :D

    А и жениве боцкаат на семинариве, сеа се гледа дека типот праи нешто со друга и таа шо ја одбил пред 10 луѓе му вика ааааа знам каде беше, ај пофали се:devil: :D Mean :D
     
  11. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Жена ако не те издаде, нема кој. :lol: А да, има и такви, злобнички. :D
     
    На hermosa и Priroden им се допаѓа ова.
  12. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Еве у духот на темата, на одмор си и не те познава никој, немаш партнер/дечко не знам месец/два/три, ти се става некој шо ти се свиѓа на изглед, зашо немаш храброст? :D
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  13. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Е како нема да знаеш на што си. Ако уште на првиот состанок момчето/девојката иницира секс, се знае дека сака секс.
    За второто болдирано ти сериозно ли ? Хахаха фригидно малку а ? Мој совет не им се симнувај на девојки повеќе со таквото размислување ниедна девојка нема да ужива во оралниот секс што и го пружаш. Можеби утре жена ти ќе те изневерува, а ти ќе и се 'симнуваш' а таа пред 2 часа била со комшијата. Ама нели жена ти е сепак. :D:D
    Кој кажа дека има незадоволни жени? Тоа веќе се други теми и проблеми за некој што не може да доживее оргазам.. Не мора да сум во долга врска да доживеам оргазам. А и долгата врска не ти гарантира дека нема да закачиш нешто.
     
    На Emy867, Annath и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
  14. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    давај сесре дури ти бараат , кога ке ти помине мандатот и да сакаш немааа :D
     
    На marchi-cool, Aquamarine93, Matotheja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Јакааа си. Ме изнасмеа :rofl:
     
    На Petar80 и Justicija им се допаѓа ова.
  16. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Олд скул сум, сакам да потроши повеќе време на бркање. Подобро е ако потешко стигнал до целта :D
     
    На zhap4e, Црна Ружа и Justicija им се допаѓа ова.
  17. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Ехеееее смени тактика , инаку бичеш увјек сингл :drunk:
     
  18. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Не ме разочарувај сеа. :D И Џастис, ајде и ти да се произнесиш на темава :D
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Значи кога маж и жена се одлучат само на секс без обврски , и тоа трае подолго време , постои голема вероватност да се појаваат забранетите чувства кои не си ги ветиле на почетокот .
    Не ми е ништо чудно ова , познавам многу парови кои што почнале на тој начин , но и такви што не се појавиле такви чувства и си останале на ветувањето .

    Ако ме прашуваш мене , јас никогаш не сум доживеала вакво нешто , иако сум имала многу прилики , и многу се каам за тоа !
    Сега сум сингл , и сакам да си ја остварам мојата фантазија :)
    Да се исексам со непознат , и све тука да заврши ;)
     
    На Iviy му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Спојлерот ти вреди најмногу! :D

    Во тој случај не ги читај коментарите за СПБ од @Црна Ружа, ќе ти го убијат либидото засекогаш. :lol:
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.