1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога сексот за една вечер станува нешто многу повеќе

Дискусија во 'Секс' започната од Aquamarine93, 15 октомври 2017.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Секс без обврски ти е friends with benefits (стекнав впечаток дека на тоа мислиш, затоа што велиш подолго време), не е исто со секс за една ноќ. Сексот за една ноќ е баш онака, задоволување на страстите на неколку часа кај двајца што ете не се во врска (ни меѓусебно, ни со некој друг), и после секој по својот пат.

    Оствари си ја фантазијата, ама биди 100% сигурна дека го сакаш тоа, за да не ти биде мака после, и задолжително со заштита.
     
    На ceca-1, Dadusicka, JollyGirl и 5 други им се допаѓа ова.
  2. лавица19

    лавица19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    106
    Пол:
    Женски
    Ха Ха ! нова сум и мислам дека нема да биди на одмет да напишам и јас нешто.
    Големи се шансите од секс за една вечер да дојде до нешто повеќе ми се има случено но никогаш не траело долго..шознам..можда би го повторила пак:!:
     
    На BoyL, Hristov, filip4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Сherry.girl

    Сherry.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Ова кога секс за една вечер се претвара во сериозна врска е возможно само во книгите на Џули Џејмс и Лорен Лејн :rofl::rofl:
    Шала на страна, мислам дека може. Со сестра ми сме ептен блиски иако таа е 10 години скоро постара од мене,и со мажот и така всушност се запознаа. На него многу му се допаѓала таа и скоро 2-3 месеци одел по неа во кафиќи ова она, но таа не сакала ништо сериозно затоа што само што излезе од долга врска и многу лошо се изгоре (бившиот и беше лигуш еден:@) и му кажала дека сака да бидат само нешто ко friends with benefits дека не сакала ништо сериозно, нооо полека полека се имаше вљубено во него, а тој во неа одамна беше зацапан и така си се ги исполнуваа потребите од време на време, но и двајцата негираа дека чуствуваат нешто еден за друг. Живи смешки беа кога ги гледавме од страна. Ко некој мачор и мачка:rofl::rofl: ии така некако се среди работата и сега се во брак и не се делат еден од друг.
    ИИИИ да дојдам до мојот глаавен заклучок, ДА може да се претвори во нешто повеќе ако сте вистинските еден за друг:inlove:
     
    На hermosa и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
  4. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Немам поим кои се тие Џули и Лорен, поштуем само 50 нијанси сиво (филмот), само поради тоа што Џејми Дорнан ми е сексуљав. :D
    Хмм, се зезаш сеа за книгите, ама и сестра ти тој живот го живеела. :D
    Супер што и испаднало така. :)
     
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Секс за една вечер е секс за една вечер. Секс со бенефиции е секс со бенефиции..
    Првиов - излегуваш некаде, меркаш некого и го легнуваш. Фала, пријатно
    Тотално непознат. А не познаник или другарче па ај да се плеснеме на една вечер..
    Вториов - може да почне како првиот и трае.. ама тоа е претходно договорено.
    Сепак мислам дека ретко која се осудува на секс за една вечер..
    Кај мене, тоа не би прераснало во ништо.
    Секс и патот под нозе.

    Е така го разбирам секс за една вечер.
    Пријател со бенефиции од друга страна е заебана работа. Кога - тогаш едниот ќе почне да чувствува нешто и ....имаме тема за тоа:D
     
    На Rama, makedonkamak, Annath и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Убаво кажано, фактите се тие. Лично 1:не им го давам за една вечер освен ако не се 10ки и да им бидам единствен во тогашното деноноќие до моментот кога ќе ми се доближи до уста да ми објаснува real deal како треба да се сексаме една вечер без обврски, без јавувања и перманентен жиг на газот со буквата G.
    Лично 2: Не би стапил во врска со жена што имала секс за една вечер.
     
    На hermosa и mira.mira им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Паметно ова. Но да те прашам, ако не е проблем, штом ти не сакаш да имаш врска со девојка со такво искуство, зошто би сакал ти со некоја да го имаш токму тоа? Некој друг може поради тебе ,,да и пише минус“. :)
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Кај спомнав дека сакам да имам со некоја тоа ? Реков,ако некоја САКА ( ОНА ) да ми го земе евентуално би и го дал за една вечер и би размислил два пати ако е 10ка и сум расположен или ми се Е%Е. Тоа е фантазија, се случува еднаш на 3600 години. ;) Детски муабет е ова секс за една вечер... не гледам поента да имам секс за една вечер коа можам да имам многу повеќе сексови. Штом сум ја направил таа чест да и ја направам честа и да имам секс , би сакал да ми се исплати повеќекратно. :)
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Не сфаќам едно нешто базично во овој концепт „секс за една ноќ“. Кога некој ти се свиѓа, не се впушташ со помисла за една вечер, туку за повеќе пати, дури не ти здосади. А ако не ти се свиѓа, тогаш што мајка би имала секс со тој..?
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Да, темава треба да се вика кежуал секс, не за една вечер.

    А моето мислење е дека се случува, дури и почесто во денешно време да прерасне во нешто повеќе.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    Јас не сум запознал машко што доживеал секс за една вечер, а притоа останал во врска со истата девојка. Во време на разни болести 100 пати би размислил. Пред некој ден гледав документарец за Србин кој работел цел живот како обезбедување низ познати дискотеки. Тој самиот напомена дека многу негови колеги умреле од сида затоа што кај клаберките вратарите се на цена.
     
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Како ќе знаеш дека имала? :yawn:
     
    На kim.k, YoungandBeautiful, Emy867 и 7 други им се допаѓа ова.
  13. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Вообичаено страната која развива посилни еротски чувства во ваквиот тип "врска" е жената, додека мажите на сексот за една вечер најчесто гледаат како на еден механички чин на празнење, без потенцијал за развивање на нешто покомплицирано. Проблемот настанува тогаш кога многу од жените ќе добијат потреба да го "продлабочат" тој однос, главно преку романтизирање, фантазирање, и затоа најчесто ваквите односи прекинуваат во моментот кога жената ќе сфати дека покрај тоа што не може да ги контролира своите емоции, истите не и се ни возвратени..
    Не знам во кој паралелен универзум сте сретнале парови кои започнуваат со секс а завршуваат со врска, но јас немам запознаено ниту еден таков. Немам запознаено ни маж кој се вљубил во девојката после оne night stand.
     
    На Rama и H.VAGA им се допаѓа ова.
  14. Magiifili

    Magiifili Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    93
    Во нашето општество ова речиси и да не постои, можеби сум повозрасна пак не доволно добро сум запознаена со моменталните работи :) но секс за една вечер што знам нема овде, обично некој некој ќе побара пак, ќе се пофали на другар другарка, пак ајде и тој/таа да си проба среќата секако ако убаво си поминал тој или таа..хаха шпанска сапуница е ова во ова општество :)
     
  15. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Мене ми е познат таков случај, разгледај погоре и една феминка го потврди тоа. :)
    Мислам дека не се само жените кои развиваат емоции, туку се случува и кај мажи.

    @Matotheja Темава е за секс за една вечер, кој потоа станал за повеќе вечери, а кај некои завршил со врска. :)

    @Stargazer Секакви сензационалистички приказни се пуштаат во Србија, следам нивни медиуми.
    Ако имало таков случај, значи дека не користел заштита и сам си е виновен.

    Секој студент што студирал надвор од мкд, знае дека ова се дешава многу често. Не знам зошто за некого би било изненадување. :)
     
    На Annath, Priroden и Matotheja им се допаѓа ова.
  16. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Не реков дека не постои, туку реков дека лично немам увидено таква ситуација.

    Во праксата и реалноста како што кажав погоре, мажите многу често договорениот секс без обврски го користат како чин на празнење, додека жените поради моралната спрега имаат потреба да го романтизираат.

    Ние до утре може да водиме дискусија како постоеле мажи кои после впуштањето во сексуална авантура започнале љубовна врска, но тие мажи ќе бидат 1:100 жени кои иницирале да се случи такво нешто. Всушност, мажите се практични суштества кои немаат интерес да одгатнуваат и бараат скриени пориви, жаришта. Кај нив договор за секс без обврски останува договор за секс без обврски. Додека жените пак, ретко кога се држат до договорот. Или се држат на извесен период, а после почнуваат со драмите и изговорите дека биле искористени.

    Преку ова не сакам никого да навредам, ниту да генерализирам, ама истовремено не сакам да се добие искривена филмска перцепција само поради 10 феминки кои се изјасниле на темава дека после една вечер секс завршиле во љубовна врска.
     
    Последна измена: 18 октомври 2017
  17. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Ако делува така ќе се спуштиш на промискуитетно ниво и ќе играш промискуитетен валцер.... ќе го либерализираш муабетот < one night stand > и глупата кучка ќе се пофали дека им го има земано така за една вечер лабаво, либерално и без обврски. После ќе и дадеш команда да клекне на колена и да го лапне без да го пипне како подарок од тебе за нејзе ....
     
  18. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Жално е што постојат такви глупачи кои некад би имале секс со тебе после одредени твои изјави овде, освен ако причите на форумов не ти се измислени едно добри 80% во однос на авантурите за кои пишуваш и перверзијата која ја користиш како единствен начин на комуникација со цел да деградираш некого.
     
    На theowndemon, ceca-1, Trxmx и 16 други им се допаѓа ова.
  19. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Десет минути нека стои оваа контра релика дур не прочита, после бришете.

    @Prijatelot

    Ама ти ги сакаш тие "курви/фукари" аdmit it. :)

    Да не постоеа они, ти ќе останеше без пичка цел живот. Така да гледај ја и позитивната страна на животот, кога ''фукарата" ќе оди во пензија, за тебе ќе остане жив занатот, зошто инаку другата "ефтина" артилерија која има дупка тебе ти е сеуште надвор од лига...Или грешам?
     
    На makedonkamak, Emy867, YoungandBeautiful и 7 други им се допаѓа ова.
  20. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    @Nigredo Odor Ме изнасмеа за сите пари другарче. : ] Точно е дека сум ги сакал фукарите ама тоа било пред 10 години кога не сум знаел и сум се палел као млад мајмун на се што нуди пиче и има добра усна.
    Сега системот е друг. Сексам девојки кои се квалитетни и ќе ми остане тоа во добра меморија... пошто нема полошо од лош секс со лоша девојка а претходното искуство тоа ми го кажува.
    Така да грешиш, погрешно си ме сфатил ... освен во делот за занатот, во кој конкретно сум *PIMP*.
     
    На SexiLy и лавица19 им се допаѓа ова.