1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога сексот за една вечер станува нешто многу повеќе

Дискусија во 'Секс' започната од Aquamarine93, 15 октомври 2017.

  1. EarthFire

    EarthFire Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    880
    @Црна Ружа ало, па си ме цитирал, си се надоврзал на мој пример, и после зашто лично одговарам :D

    Еве пак ќе си кажам од мое име на ова последново шо си пишал, пошто немаме слична перцепција на феноменов уан најт стенд :D
    Јас никогаш во живот не сум била пијана. Алкохол до 2,5 коњака можам максимум, и тоа мора да е некоја озбилна прослава, па да се наздравува, па во тој фазон, значи зборот ми е, алкохол кај мене никогаш не бил повод за уан најт стенд.
    Ниту пак, фетиш, ниту пак желба за хард кор дешавка, ниту некакво лудило, никогаш не сум била фан на такви бунтовнички, непромислени потези во живот.........
    Едноставно брат, потреба за секс + човек што ми бил привлечен и што ми пријал за уан најт стенд, и некоја специфична ситуација што го дозволувала тоа. И толку од причата, никаква посебна филозофија :D

    Што се тиче муабетот дека потребата за секс подобро се задоволува во врска отколку со уан најт стенд, тоа е точно. АМА, врската бара повеќе посветеност од само секс.
    Јас бар, не сум можела да почнам врска ако не можам во моментот, од икс причини, да се посветам на таа врска. Оној тип врски, да се биде во врска колку да се биде во врска, јас не ги поштувам.
    Или сум all in, или сум била сингл. Кога сум била сингл, се случиле пар ситуации на уан најт стенд, или пак сум имала сексуален „другар“ со кој се забављаме да речеме 5,6 месеци, и тоа нормално секогаш завршува затоа што од почеток е разјаснето дека не може да биде врска. Јас секогаш сум била јасна што сакам, од старт, и тоа никогаш не се менувало кај мене.
     
    На Annath и SexiLy им се допаѓа ова.
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Зошто мислиш дека не е на арно? Не може никогаш сите да бидат задоволни и среќни. Секоја прилика му доаѓа на кого како. И капитализмот додека не чини за некои, го поистоветуваат со ропство, други ги собираат плодовите, големи, благи и сочни.

    Јас не би имала секс со некој што не ми се свиѓа, ама не се сите како мене да мерат пропорции на лице и колку е тенок струкот :D
    Премногу луѓе се водат според нагони, особено мажи, а нагон за секс нема врска со физичка привлечност. Зарем не си чула во околина машки муабети дека кога би им се соблекла жена пред нив не ги интересира каква е, преслаба, предебела, убава, неубава? :D

    Физичка привлечност, восхит кон убавината, тоа е веќе повисоко ниво во меѓучовечката релација.
     
    Последна измена од модератор: 19 октомври 2017
    На young.lady. му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Имам слушнато дека сакаат полни жени, дури и се имам чудено дека на некои не им сметало ако девојката е дебелка. Добро, тоа и го сфаќам до некаде. Како што сфаќам дека има жени на кои не им смета пивски стомак кај маж. Ама да има некој лик секс со девојка/жена која воопшто не му е атрактивна, тоа ми е ептен чудно и по малку бизарно.
    Си тргнувам од себе, битен ми е физички изглед и не би можела да се впуштам со некој кој не ми прави филм. :D
     
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    Кој гледа слаби-дебели , битно е
    путка да има :)
     
  5. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Медаља заслужуваат :rofl:
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.198
    Допаѓања:
    93.434
    Ти не читаш како што е напишано. Јас реков ТВОЕ СИ Е ШТО ЌЕ ПРАВИШ СО ТАА ОСОБА, а не дека е ирационално орално да не ја задоволиш.
    Еве на што мислев дека како размислување не е рационално/исправно, а не орално да не задоволиш тотално непозната личност.

    Ти не рече дека математиката е прецизна, ама си се залетал со многу големи цифри, тоа е проблемот.
    100 партнери/ки годишно:x.
     
  7. SexiLy

    SexiLy Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.092
    Пол:
    Женски
    Прво ретки се девојките у МК кога ќе се постават со некого да се гледаат само ради клецање.
    Излагаш викендашки, завршувате работа, палиш цигара и секој по дома. У текот на неделата не си пишувате, ни глеате.
    Но, жените сакаат да се мазат после тоа и ако типот има повеќе жал и разбирање ќе и допушти да го прават тоа и би новата скопска срцепарателна приказна.

    Има и мажи што ја ценат жената исклучиво преку бројот на партнери, а сиротиот не сфаќа дека немаме бројчаник на ваџајната и дека било која бројка да му се каже, истата не значи дека е точна.

    Има и жени што се ценат себеси исклучиво преку дупката. И коа ќе ја дознае после у брак дека "на некој му го пипнала, без да му го лапне", ќе го читаме по теми РАЗВОД и како да пати дрољата.

    Жени бегајте од мажи што ќе ве почитуваат ради некаква фиктивна бројка. Не се мери така дали некој е чесен или не.
    И што е најбитно ако ви прави некој мерак имајте секс али прво договорете се со себе што точно сакате.
     
    Последна измена: 20 октомври 2017
    На Rama, Alisa22, EarthFire и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Една пријателка викаше за финтите “ќе се гледам со него некое време па ќе му дадам после два три месеци се приказни за мали деца. Ако има хемија тоа не е чудно да се случи и од прва вечер, ако нема хемија џабе е.

    Друго се случило некој ти се пушта, сака да се гледате сака врска ама кога не ти се појавиле никакви чувства према него и после една година пак е џабе . Значи времето е релативна работа, некогаш можеби овие дешавки за една вечер се нешто што ќе го паметиш како нешто најзабавно што ти се случило.
    И ако прерасне во забава и се гледаш со некој повеќе пати е ок, јас гарантирам дека ако некој овде напише дека нема шанси да го направи тоа, оти не е искрен. Скоро сите имаат такви дешавки, (исклучок за постарите генерации) и оние кои се омажиле на 16 години.
    Се е дозволено ама да не се зголемува бројката, нека се бројат на еден до два прсти.
     
    На Rama и doubleg им се допаѓа ова.
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски
    Никогаш причина број еден не била алкохол, туку само потреба и чиста физичка привлечност. Фетиш, филм или моментално лудило ни на крај памет не ми паднале во тој момент.
    Никогаш целно не се излегува само да се легне нешто, ама пак, ако имаш потреба, имаш прилика и имаш стварно привлечен човек спроти тебе (небитно маж или жена), оти да не уживаш малку? Без емоции, без обврски, а сепак задоволен ( и испразнет :P ).

    Дали ти го правиш тоа, па сметаш дека сите машки се исти, и се фалат која ја легнале, јас не сум налетала на некој што ете се правел фраер дека ја легнал таа смеѓата на шанк.
    Еднаш реков, пак ќе повторам, оние кои зборат многу, с од секс немале. Тие што практикуваат, молчат и уживаат ;)
     
    На Rama, SexiLy, Elissa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.683
    Пол:
    Машки
    Две ситуации се интересни, перцепцијата на апсолутна вредност и личното идентификување, сега треба пак да се објаснува дека не се сите исти, дека ако не си била во Сиера Леоне тоа не значи дека Сиера Леоне не постои и остали муабети, ама ме мрзи :)

    Не се однесува на тебе аман, но најчест случај е да се начука некој/а и да се припуштава па ако бидне бидне, алкохолот е главен во сето тоа, муабети и фалења имаш на секој чекор а излегувања со цел да се убоде нешто (не нужно за една вечер само) се темел на ноќниот живот кај машката популација, 18-25 некаде, па и постари. Иначе сите ќе дремеа на клупа или во маало со дволитарка, никој немаше да оди на место каде не може да се состават две реченици без драње на уво од гласна музика во полузатемнети простории полни со раја, нит некој оди да денса (пошто скоро никој не знае како) нит за нешто десетто.

    Тоа ти е, секако дека во резерва е мислата за секс при излегување, затоа сите се лицкаат и пицнуваат, вадат цицка или бицепс на мегдан, инаку може некој/а да види згоден примерок и пред шалтер и на автобуска и во маркет ама нема да има ништо повеќе од неколку погледи пошто без алкохол никој не приоѓа, не постои таа динамика.

    Ок тука се и сајтови и фејсбук и студентски домови и станови ама тоа е веќе друга прича.

    Сега не ме цитирај со реплика дека не одат сите за тоа, знам дека не одат сите 100% за тоа и дека има и такви што приоѓаат и без алкохол, има ама најголем дел е тоа што е:party:

    А што правиме со златното правило? Do unto others as you would have them do unto you како што викаат секташите :devil:

    Па има такви ликови, пример фразата "ѓупка - ѓупка важно да има дупка" и еден куп слични упатуваат на тоа дека голем дел од машката популација не дискриминира во поглед на тоа со која би имале секс:D но тоа според мене е малку тажна ситуација...
     
    Последна измена од модератор: 20 октомври 2017
  11. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Rules are meant to be broken.
    Не дека има карма и дека се враќа за постапките. :D


    Очајна им е ситуацијата, ама не се они свесни за својот очај. Си тера рајата како што мисли дека треба и како што и е убаво.
     
  12. EarthFire

    EarthFire Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    880
    Ох, ги знам „фраерите“ со фазонот, „да се начукаме во кафана, и да упецаме некое пиче после“ и тоа им е репер за убава вечер, иначе вечерта е промашена. Интересно е што можат и 40 да напунат со ваков став.
    По тоа што го имам видено, најчесто завршуваат со старлетки а ла Кардашиан девојки, со лош вкус за облекување и ефтино однесување. Ако и тоа не им успее, продужуваат во Балет, е таму веќе не се знае кој што прави и како изгледа, ама сосема е сигурно дека ќе се деси комбинација за секс. Ова за скопската шема :D
    Јебига, ефтини жени за ефтини мажи, секој со своето :)

    Јас би рекла, дури и за секс за една вечер, човек треба да има стил да умее да го направи тоа саглам :D
     
    На Rama, Annath, Aquamarine93 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    @EarthFire ок сфативме како ти тоа не би го направила на ефтин начин, ама ај опиши баш ме интересира како би го направила тоа на саглам начин :)
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. EarthFire

    EarthFire Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    880
    @EvAngelos жал ми е, немам волја за такво нешто ;)
     
  15. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Ја не би жалел да сум на твое место. Те прашав пошто ги исхејта овие што идат у кафана и после бараат секс за една вечер, а потоа спомна дека треба тоа посаглам да се направи, па ме интересираше што е тоа саглам начин за секс за една вечер.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Знам за ситуации во кои, некои комуницирале долго време па, првото видување им било со секс. Интернет комуникација, нели?! Некои продолжиле, некои запреле таму. Некои биле fiends with benefits итн. итн. и тоа прераснало во врска. Не знам за ситуација ... некој од моето опркужување да имал секс со непознат....само затоа што им се сакало секс дента. :) Знам за секакви други ситуации. За ова, никој не се пофалил.
    Не знаев и дека грото имале таква фантазија - секс со непознат во некоја уличка цц. Јас сум ја немала.
    За мене,не е прашање на имање храброст - или немање; на тоа да се биде модерен или: „ух, што ќе кажат луѓето кога ќе разберат :sweat:“....туку, оти сум емотивно суштество. Секс со непознат ми е неемотивно, ригидно.... а ла роботи. Ама тоа сум јас.
    За другите... do what you gotta do.
     
    На theowndemon, Rama, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.