1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога слушате невистини за вас...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од girl.23, 27 јануари 2012.

  1. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Се осеќам како селебрити
     
    На HurremSultan, Sara123 и Gordana10 им се допаѓа ова.
  2. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Прво ќе пробам да средам и сите да ја дознаат вистината. Ако неможе, тогаш одам на игнор. Нека зборуваат што сакаат, важно јас и моите блиски си ја знаеме вистината. А за таквите кои озборуваат и шират невистини само ќе кажам дека немаа свој живот.
     
  3. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Што би рекла Офии од пуста мака си ги корнам влакнава од вагина.. Како не.. секогаш постоеле и ќе постојат моми/момци ака тетки/чичковци збрани како пред коперација у сред село. Игнор анд ви ар хепи!
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    А, ме пецнува на почеток кога ќе дознаам. Не дека пуштам бебешка сирена и прскаат солзи на сите страни додека устата се криви во некоја чудна модернистичка Калиопи варијанта али, повеќе си ја чешкам главата и си викам - е што па јас?! Е од кај сега ова? |(

    Невистини можат да искочат од уста на некој кој знае за мене, толку колку што јас знам што број прслук носи Боки13 и кога Грин Пис конечно ќе го вратат назад во морето.
    Повеќе би ме дрмнало тие невистини да ги шири некоја блиска личност. Ова другото, пиши пропало, пролазно и битно ми е ко вчерашниот дожд у Лондон. Го има на тони и досаден е веќе. А и брзо преврнува.

    Е на таквите, ако ми биле некако присутни у животот, после кратко време откога ќе помине благото пецкање, праам ЧАО и смешкајќи се се потсетувам на омилениот ми чика Вајлд кој рекол - worse than being talked about is NOT being talked about!

    :D

    Така да у себеси им викам онака, фала! И - повелете, пополнете си го празното време :)
    И вртам грб :emo:
     
    На Simonna7, maca99 и Libera им се допаѓа ова.
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Кога слушам невистини.. се чудам на некои како може до толку да им работи фантазијата и да смислуваат некои работи што ни врвен режисер не би ги смислил.
    И не ме погодуваат самите невистини, ме погодуваат што има луѓе што веруваат на тоа.
    Ај да измислуваш работи,не е ништо ново со оглед на тоа какви се луѓево денеска,а и најчесто тие што го прават тоа не ми се битен фактор,така да не им замерам. Но каков човек треба да бидеш за да веруваш на се што ќе чуеш,и да формираш слика за некој врз основа на тоа?

    А слушам доста. Го знам и изворот. Ама секој извор кога-тогаш пресушува, така и на овој ќе му дојде денот.
     
    На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Порано многу се напнував, но сега сфатив дека нема зошто. Сите што ме знаат, знаат што е вистина а што е лага.
     
  7. Strawberry.6

    Strawberry.6 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    Почнувам да се зезам на моја сметка или тотално ги игнорирам :D
     
  8. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Им залепам шамар бидејќи тоа ме многу нервира... а се случи пред неколку дена ! Па и кој рекол ! Најголемите глупаци !!!!!!!!!! ЦЦЦЦЦ! Ме нервираат! :@
     
  9. OnlyGirl1

    OnlyGirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    9
    првпат малце се нервирам ,а после се ми е рамно ;) неможеш да ги затвориш устите на луѓето :)
     
  10. Lallly

    Lallly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    33
    Јас имам слушано многу такви невистини на кои само се насмевнувам и воопшто не се замарам :rock:
     
  11. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    Kога ќе слушна невистини(трач муабети) прво што ми паѓа на ум е I'M FAMOUS 8)
    Не ги регистрирам многу,затоа што тие што треба да ја знаат вистината ја знаат уште од претходно,а останатите што сакаат нека си зборат.
     
  12. Lovely15

    Lovely15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    31
    Едноставно ги игнорирам, не им се замарам, и им викам ФАЛА ШТО МИСЛИТЕ НА МЕНЕ 8)
     
  13. DarkRose

    DarkRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    21
    Порано се замарав, ама веќе не. Ако се нервирав за секоја глупост што ја слушам за мене (а ги има прилично многу) ќе требаше да ме сместат во лудница веќе. Кој што сака нека збори, јас си знам каква сум и оние што ги сакам го знаат тоа .. А другите .. не се ни битни :)
     
  14. Gubba

    Gubba Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    мммм.....паа, искрено, малку ке ме нервира тоа, зошто се мешаат и измислуваат?! :^) и потоа - па добро ке си речам I'M FAMOUS 8) ( :wasntme: )
    Знам дека таквите немаат друга работа, и знам дека тоа што го кажале е НЕВИСТИНА па кога-тогаш вистината ке излезе на виделина и околу тоа не се нервирам многу многу...... :)
     
  15. Iva.T

    Iva.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    64
    oфф.. колку ги мразам тие трачарии.. бдч.. коа ќе слушнам дека пак јаделе бурек збеснувааам еј.. ненормалнии.. само афери да се вадело -.-'
     
  16. booba

    booba Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    226
    И кучето лае по тие што не ги познава :)
     
  17. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Јас знаете како велам некој кога зборува или ако слушнам, невистина за мене па луѓе значи кога некој зборува за тебе значи дека вредиш! ;)
     
  18. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    Сосема нормална работа стана секој за секого да зборува, измислува, трачари, незнам веројатно е тоа некој тренд или синдром кој што си го пренесуваме едни на други..
    јас искрено го избегнувам таквиот популарен ''синдром'', а за мене што веќе се немам изнаслушано, од други луѓе дознавам кај сум била, што-како сум правела и со кого сум правела, и да не беа тие немаше ни да знам нели дека сето тоа сум го ''правела'' :)
    Како и да е, сега развив еден т.н. имунолошки систем на сите такви сра*а што ги слушам, а и нема поента за нервоза кога тие што измислуваат само си докажуваат колку боринг им е нивниот живот, па ете затоа прават сценарио за мојот.
     
  19. Princess.Serena

    Princess.Serena Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    102
    Ехх.....Небива многу ми е гајле. Не се замарам бре. Ги игнорирам. Им велам БЛАГОДАРАМ НА ВНИМАНИЕТО или Е ДОБРО ДЕ, ЗНАМ ДЕКА СУМ ИНТЕРЕСНА, МИЛО МИ Е ШТО СИ ПРАВИТЕ СО ТОА ДА ВИ БИДЕ ИНТЕРЕСНО или БЛАГОДАРАМ ШТО МЕ СТАВАТЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО, СРЦКИ СТЕ :* . ;) Бре луѓе, немаат што да прават па ете разнесуваат невистини. Мене тоа ми е сммешно, баш интересни работи кажуваат. :lol: :lol: ШТО СЕ НЕВИСТИНИТИ!!!! :!: Но, интересни се. Си прават да им биде инересно. Е добро де, остави ги, игнорирај ги, ТОА СЕ БАБИ/ДЕДОВЦИ НА СЕЛСКИ ПАЗАР, САМО ЗНААТ НЕШТО ДА ЗБОРУВААТ. :D :D :D


    СРЦКО, ПРВО СРЕДИ СИ ГО ТВОЈОТ ЖИВОТ ПА ПОТОА ЗБОРУВАЈ ЗА МОЈОТ! ПОЗДРАВ! :*
     
  20. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Кога бев помала многу се замарав за тоа кој што кажал за мене,што помислил и сл.Со текот на времето сфатив дека колку и да си добар пак нема да им чиниш на некои луѓе и од што немаат сопствен живот решаваат да се замараат со туѓите.Сега ама баш ич не ми е гајле кој што кажал.Доволно е да имаат добро мислење за мене оние кои навистина ми се битни и драги,а за другите уво не ме боли :)