Кога хороскопските знаци се поканети на службена забава…

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од nevermet18, 27 септември 2014.

 1. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.931
  Допаѓања:
  6.184
  Пол:
  Женски
  Успешна фирма го прославува својот јубилеј. На овој важен настан се поканети сите хороскопски знаци. Некои ќе отидат со задоволство, други бидејќи се чувствуваат должни, трети се во дилема. Што тие размислуваат кога ќе ја добијат поканата, дознајте во забавното сценарио подолу. :)  Овен: Да го проверам распоредот: после теретана, јадење, состанок со Перо, шопинг, состанок со Јуле – добро, во 8 стигнувам. Па и да задоцнам, сите тогаш ќе го забележат моето пристигнување.

  Бик: Ќе има јадење. Веројатно нема да удават со приказни, бидејќи набрзо ќе ми се приспие.

  Близнаци: Илјада настани истовремено. Леле, обожавам настани. Морам сè да … Умирам од возбуда. Па, ова е тотален хаос.

  Рак: Повторно средба со прекрасни луѓе. Ќе ја земам и девојка ми да ги запознае сите.

  Лав: Само нека има доволно светло за да ја видат сите мојата спектакуларна тоалета. Има да паднат во несвест.

  Девица: Како ли го организирале настанов? Претпоставувам само јас ќе бидам на време. Ако е валкано како на нивниот претходен настан, си одам!

  Вага: Дали да одам или да не одам? Сега морам да мислам и кој фустан да го облечам. Немам ништо да облечам. Кој сè воопшто ќе има таму? Каква музика планираат да пуштаат?

  Скорпија: Уау, идат моите омилени цициња од одделот за пиар. Морам да ги добијам вечерва. Ако не ми успее, Скорпија да не се викам.

  Стрелец: Тоа народе, забава! Дајте нови фаци. Ќе се воодушеват од моите фантастични финти.

  Јарец: Ми значат вакви настани, сигурно ќе запознаам некои респектабилни фаци од бизнисот. Ќе си ја понесам и актовката и ќе земам повеќе визитки. За секој случај ќе облечам одело иако рекоа дека ќе биде неформално.

  Водолија: Пак замараат со некои „задолжителни“ собири. Ќе навратам ако ме однесе патот натаму.

  Риби: Па добро, ќе одам. Не сакам никого да разочарам, иако повеќе би ми одговарало да се одмарам после напорниов ден.  За Вага е точно според мене. :D 8)


  Превземено од: kafepauza.mk
   
 2. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Точно е и за овенот. :)
   
 3. Elleonor

  Elleonor Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Вага сум и ептен се изнасмеав :D .. Значи буквално истите прашања ги поставувам пред секое "големо" излегување :)
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.262
  Допаѓања:
  122.565
  Пол:
  Женски
  Лав: Само нека има доволно светло за да ја видат сите мојата спектакуларна тоалета. Има да паднат во несвест.

  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol: :lol:
  Реалност хахахаххах се пресмеав.
   
 5. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  a потоа како по навика доцни :D
   
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.112
  Пол:
  Женски
  So true. :)
   
  На ..Queen..1998 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  20.674
  Пол:
  Женски
  Забава? Не ми кажувајте два пати :D и пред време ќе бидам спремна :rofl:
   
 8. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  5.104
  Пол:
  Женски
  Се е кажано.
   
  На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.