1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога ќе има исплата на средствата од ДИК на ОИК и ИО

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Alena988, 17 октомври 2014.

 1. Alena988

  Alena988 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  Значи се спроведоа два вида на избори, и претседателски прв и втор круг, и парламентарни. Еве и октомври помина, сега случајно слушнав на алфа тв оваа емисијава што е Ирена што ја води, слободна е темата и една гледачка се јави и учтиво и културно постави прашање кога ќе им бидат исплатени средствата на луѓето што поштено си ги заработија, односно на луѓето во општинските изборни комисии и избирачките одбори. Женичката што се јави во емисијата кажа дека имала информација дека средствата од Државна изборна комисија за првиот круг на претседателски избори биле префрлени во трезор уште во јуни месец, а зошто и после пет месеци сеуште не е изврешена исплатата на ниту еден од луѓето кои работеа? Зошто кога ние и должиме на државата таа веднаш реагира и се плаќаат и камати и чуда триста, извршители, блокирање на сметки, а сега кои да ги заштити правата на овие луѓе?
   
 2. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  19.127
  Дали и воопшто ќе има :) некако многу време помина,незнам зошто толку го одолговлекоа тоа исплаќање.
   
 3. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Дали знаете дали има исплата од ДИК за изборите?