1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое домашно милениче го чувате?

Дискусија во 'Дом' започната од ada45, 11 декември 2009.

 1. ada45

  ada45 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  14
  Би сакала да знам што мислите за домашните миленичиња.
  Дали чува некој некое од нив?
   
 2. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Jas imam doma mace ne e ne :D koja poznata rasa obicno, mnogu go sakam ama epten mnogu i toa sum vo stan.Koga bi imala kuka bi si cuvala i kuce.Ednostavno gi obozuvam site zivotincinja.Koj nema neka si zeme ili kupi zatoa sto navistina sirat samo pozitivna energija ima toplina poveke vo domot so niv.
   
  На lloovvee, snegulka21, justegirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. ada45

  ada45 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  14
  Drago mi e sto se javi cvet957.Jas imam pekinezer,mnogu mil i ne znam sto bi pravela bez nego.Voopsto ne e precka da se cuva drugo zivotno iako si vo stan,ako so vreme go naucis na nekoi pravila.Iako sum vo kuka,sepak imam kucence koe go cuvame vnatre i toa kako clen na naseto semejstvo.Prekrasno e cuvstvoto koga se vrakas doma posle rabota a toa te docekuva raduvajki ti se kako so godini da ne te videlo.Ili da se gali so tebe i da saka da razgovara so tebe kako da navistina te razbira sto mu zboris.Navistina e ubavo da se ima nekoe zivotince doma.
   
  На zalosna, LightBlue и LightOFF им се допаѓа ова.
 4. rjgdm

  rjgdm Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  40
  i kuce i mace i soprug :lol: :lol: :lol:

  sakam zivotni i tie na ulica gi hranam , mozam da kazam deka za mene zivotnite se naiskrenite sustestva na ovoj svet
   
  На buuuce28, Gmai, Dagi и 10 други им се допаѓа ова.
 5. RebelRiot

  RebelRiot Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Имам едно куче Џери и 7 мачки: Миќо, Митка, Цоци јуниор, Митра, Крики, Мица и едното нема име.. :D Предлог? :roll: :) сеуште не знам дали е женско или машко.. :)
   
  На supergirl1 и missrouseland им се допаѓа ова.
 6. ada45

  ada45 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  14
  Pa, bi mozelo da se vika BONI kako bonbonce, toa e i masko i zensko ime.
   
 7. Claudia

  Claudia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  32
  Ја сакам темава :mrgreen:
  Пораснав со различни миленичиња мачиња, куче, рибки, папагали, желки...ги сакам сите животни на светот многу многу многу!!!! Не можам да си го замислам животот без милениче. Моментално имам само мачки и тие се како дел од мене и од семејството. Тие кои никогаш немале миленик, навистина пропуштиле прекрасен дел од животот! Слатки се, искрени и верни, и најважно, не им е важно како изгледаш, дали имаш шминка или не, дали си убава или грда, дали си стара или млада, дали си болна или здрава, дали возиш фичо или мерцедес, ма и вошки да имаш не е важно хахаха...тие едноставно те обожаваат секаква! :mrgreen: Тоа е предноста на животните пред луѓето, просто ги обожавам!
   
  На Black.Beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.967
  Имам три.Мачор,мачка и маче.Цела фамилија,сите бушави,сите со зелени очи.
  Се мазиме,се гушкаме,се сакаме,се караме и си живееме.Многу сакам животинки!
   
  На buuuce28, MissDesertRose и RebelRiot им се допаѓа ова.
 9. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Не сум многу по животните, но сакам да чувам куче, некое големо бушаво и бело.
   
 10. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  imam kucence malo slatko najubavo ... Veke e del od semejstvoto,nemoze bez nego
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Животни обожавам. Не знам на кого сум испаднала, затоа што дома кај мене баш баш и не се луди по животни. но бидејќи јас од мала им влечам мачки по дома, што ќе прават :lol:
   
 12. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  I jas obozavam zivotincinja :) i od mala vlecam po doma kucinja macinja se so najdam po pato :lol: momentalno cuvam hrcace imav 5 i morsko prase...a vo dvorot kucence edno sto dojde kaj mene samo tocno na bozik lani epten bese malo i slatko ama sega e uff bas golemo :D a i decko mi epten gi saka i toj ima kucence zelka riba i iguana :)
   
 13. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.179
  Пол:
  Женски
  Zivotnite mi se kako del od familija, nema period od zivotov koga ne sum cuvala nesto, a toa najcesto bile ptici...Momentalno si go cuvam samo Poki-papagal nimfa, a do pred 6 meseci imav i kanarinec- Mica koja kutrata mi umre :( (ili podobro da kazam "jas kurtata" bidejki do den denes solzi mi idat na oci koga ke pomislam na nea) ;(
   
 14. marti.cookie

  marti.cookie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  21
  Ne postoi poubavo neshto od ivot so mileniche....
  Jas imam kuche 4 god, 3 zelchinja, najstaroto e 3 godini, a drugite se po godina ipol... Da sum vo moznost bi zela ushte edno kuchence... Najchesto gi hranam i maalskite kuchinja i machinja :) Ne postoi poblagodarno sushtestvo na planetava od kuche...
  Za site shto sakaat da posvojat kuchence, ne zaboravajte ima mnogu vo stacionarot Vardarishte, sekakvi, mali, golemi, rasni, meshani.... site se vakcinirani i chekaat nekoj da pushti srce da gi zeme... Koj e na Facebook neka se zachleni vo grupata 'Anima Mundi" ili " Da gi spasime kuchinjata od Vardarishte" imaat sliki od kuchenca koi im treba dom, pa moze Vie kje mozete da spasite ushte eden zivot.....
   
 15. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Ехехее...
  Што ли немам чувано...
  Коковчиња, желчиња, џукели еден куп, рипки, гуштерчиња, мачиња :ugeek:
  Сите ми причинувале задоволсто... :D

  Миментално...Ми дозволија да чувам пекинезерче кое го обожавам, се вика Џина, две мачиња...И негде околу 20тина рипчиња ;)
   
 16. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  123
  чувам мачка која си ја сакам најмногу на цел свет има околу 6 месеци и сеа ја фаќа пубертет бар така ми кажале :D :D :D :D :D :D
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  леле и јас имам мачка, има веќе година и нешто ама ова со „пубертетов„ незнам. лудница е. Сите не полуде :lol:
   
 18. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  I jas imam zivotinki i gi sakam najmnogu.Imam macka sto se vika Marina i morsko prase Tino,i sekako sestra mi :lol: Koj nema zivotince neka si zeme,da znaete samo kolku se mili i pozitivni.Mojata macka e prava princeza i mn e debela i razmazena do beskraj :D Sakajte gi zivotnite zasto tie sekogas sakaat bezuslovno.
   
 19. Maloto-Divo

  Maloto-Divo Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Kako sto gledam site najveke ste po ma4kite i ku4injata...Samo jas sum nekoj izrod izgleda zasto kolku sto pro4itav nikoj osven mene ne saka zmii :) Jas prosto gi obozavam,omileni zivotni mi se ama nikako da gi ubedam moite da mi kupat edna zasto koga i da spomnam za zmija me pravat nenormalna haha.A ina4e porano 4uvav ku4e ama mi go ukradoa...
   
 20. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Сега за сега имам Еден папагал.. Кој се вика Џивџи... Целиот е жолт мн е паметен и го сакам најмногу... Но исто така имам и мачка која има преубави очиња кои се многу големи и е предебелаааа... Онака огромна... Пред некое време имав 7 мачки... Едната се викаше Ана Бела ја чував некои 7 години.. А нејзините малечки кои беа 5 се викаа..
  Буч, Бучка, Побегуља, Белка, и едното не стигнав да му дадам име затоа што умре..:worried: А исто така имав и еден Мачор кој се викаше Никси... Го обозавав... Тоа беше единствената моја љубов.. :):):) Мислев дека само тој никогаш нема да ме повреди.. Но и тој ме повреди бидејќи си замина..:worried::worried::worried: и многу жалам по него... Затоа што беше просто неописливо убав и паметен мачор и како него никогаш нема да постои друго животно...:':)'(.....