1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое домашно милениче го чувате?

Дискусија во 'Дом' започната од ada45, 11 декември 2009.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    уффф, сочувствувам со тебе. И јас имав еден мачор и многу беше паметен и многу го сакав и Буцко се викаше.... ама си замина ;(
     
  2. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    :':)':)'( Мачорите НИКОГАШ не остануваат со нас..:worried: Но Едно знам.. Дека тој си замина сакајќи ме.. И Сигурна сум дека каде и да е тој понекогаш мисли на мене..:):)
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    лееее како себеси да се слушам :D
     
  4. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Mmmm Мило ми е..:)
     
  5. kiki

    kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2009
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    18
    Имам маче и куче и мнооогу си ги сакам. Како што тие можат да ме насмеат нема кој друг ;)
     
  6. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    2 Морски прасенца..Мики и мина кои постојано се парат :D ии постојано имам малечки.
    Едноставно си ги обожаваМ!!
     
  7. macence

    macence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    33
    Sakam zlatno kokerce,masko ako ima nekoj nekakva informacija kazuvajte!!!!
     
  8. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Кој навистина сака животни, и сака да си земе за дома или во двор ве молам проверете на Фејсбук има страна за посвојување на кучиња, од штотуку родени до поголемки, сите се слатки, прошистени од глисти и избањати... Срцата ако не имсе најде дом им се заканува Пекол или Вардариште... еве ви линк од страната на фејсбук... ѕирнете ги ве молам доколку сакате да си го разубавитечивотот си кученце....

    -Срце за животните
    http://www.facebook.com/editalbum.php?a ... 960?ref=ts
    -Анима Мунди
    http://www.facebook.com/editalbum.php?a ... 027?ref=ts
    ;(
     
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    луге ако знае некој персиски мачиња кај може да најдам кажувајте. Многу сакам ама кај нас многу пари бараат а занм дека се поефтини.
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Некако добив желба да си ја промовирам мачкава.
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • DSCN0191.JPG
      DSCN0191.JPG
      Големина на фајлот:
      208,7 KB
      Прегледи:
      532
    На MissCupcake, cherry.blossom, LoVeR и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Обожавам животниии :mrgreen:
    сакам да чувам тигар && кученце.
    а иначе чуВам моментално персиско маченце.(на мајка ми е) Хаха. не ми се некој фаворит мачките али океј е и нив ги сакам. хохо. :lol:
    чував кученце леси 4 години.и ми се разболе,ја изгуби свеста. ;( и ми умре. ;( ;( ;(
     
  12. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    А вистина ли е дека папагалите не биле препорачливи да се чуваат дома додека детето било мало? Јас сега сакам да купам папагалче а керката ми е годинка па некои ми велат не било убаво да се чуваат незнам каква болес можело детето да добие: Ја не верувам ама ај да ве прашам вас може стварно има нешто :) ;)
     
  13. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Нема врска, неможе да се добие болест од папагалите, само сметам дека детето е многу мала за вакво животно. Сепак сеуште не разбира. На папагалот му се потребни минимум 3ч летање на ден, исто цистење на храналките и појалката секој ден, како и давање разновидна храна, која вклучува свеж(одбран)зеленчук и овошје. Не верувам дека ќе можете да се справите посебно со летањето, мислам дека детето ќе сака да го брка папагалот, што би создало дополнителни трауми кај птицата, а така никогаш нема да се припитоми. Сепак вие најдобро си ги знаете условите, поздрав па пишете ни ако земете некое папагалче ;)
     
  14. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Па јас сакам да земеме ама по сево ова што ми го кажа ке се размислам :D Ајде ако одлушиме да земеме ке ви се пофалам. Сепак фала ти многу за советот позз ;)
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.908
    Допаѓања:
    32.508
    Пол:
    Женски
    Имам папагал.Го чувам веќе 4 години.
     
  16. Nice.girl

    Nice.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Jas mrazam macki nekako mi se gadni i strav mi e od niv,a cuvam ripcinja i kutre koe sto se vika Bubi i mnogu si go sakam:)..
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Имам 3 рипки .. и пекинезер .. сестра ми уствари .. Пупи , 6 годинки има .. :D :D
     
  18. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    имам куче и папагалче,имам плус уште едно што си го прибирам понекад и го бањам маалско затоа што некогаш е многу ладно надвор,имав и уште едно малецко ама ми умре од старост 13 години имаше цел живот со неа неможев да си дојдам на себе :( :worried:hock:
     
  19. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    И ај кога сме кај папагалов го чувам 2 месеца полека ми се припитомува,ама ме нервира еднаш се плаши еднаш не,еднаш кога го пуштам ми слетува на рака друг пат бега како улав :lol: :lol: :lol:
    Ако има некој искуство со припитомување да ми каже како да го припитомам ептен,затоа што сакам повеќе да се ослободи :D
     
  20. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас имам кутре, женско е, од расата пекинејзер. Ја имаме скоро 3 години, а ја добив на подарок кога имаше само 1 месец. На почетокот многу беше тажна што е одделена од мајката и братчињата, не сакаше да јаде, ни да пие се загриживме дека ќе ни умре! Ама за брзо време се навикна и сега се е супер. Најубаво ми е кога ќе ме пречека од факултет, нема крај на нејзината радост! :D