Кое домашно милениче го чувате?

Дискусија во 'Дом' започната од ada45, 11 декември 2009.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  уффф, сочувствувам со тебе. И јас имав еден мачор и многу беше паметен и многу го сакав и Буцко се викаше.... ама си замина ;(
   
 2. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  :':)':)'( Мачорите НИКОГАШ не остануваат со нас..:worried: Но Едно знам.. Дека тој си замина сакајќи ме.. И Сигурна сум дека каде и да е тој понекогаш мисли на мене..:):)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  лееее како себеси да се слушам :D
   
 4. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Mmmm Мило ми е..:)
   
 5. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  17
  Имам маче и куче и мнооогу си ги сакам. Како што тие можат да ме насмеат нема кој друг ;)
   
 6. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  2 Морски прасенца..Мики и мина кои постојано се парат :D ии постојано имам малечки.
  Едноставно си ги обожаваМ!!
   
 7. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  25
  Sakam zlatno kokerce,masko ako ima nekoj nekakva informacija kazuvajte!!!!
   
 8. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  32
  Кој навистина сака животни, и сака да си земе за дома или во двор ве молам проверете на Фејсбук има страна за посвојување на кучиња, од штотуку родени до поголемки, сите се слатки, прошистени од глисти и избањати... Срцата ако не имсе најде дом им се заканува Пекол или Вардариште... еве ви линк од страната на фејсбук... ѕирнете ги ве молам доколку сакате да си го разубавитечивотот си кученце....

  -Срце за животните
  http://www.facebook.com/editalbum.php?a ... 960?ref=ts
  -Анима Мунди
  http://www.facebook.com/editalbum.php?a ... 027?ref=ts
  ;(
   
 9. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  луге ако знае некој персиски мачиња кај може да најдам кажувајте. Многу сакам ама кај нас многу пари бараат а занм дека се поефтини.
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  Некако добив желба да си ја промовирам мачкава.
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN0191.JPG
   DSCN0191.JPG
   Големина на фајлот:
   208,7 KB
   Прегледи:
   531
  На MissCupcake, cherry.blossom, LoVeR и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  110
  Обожавам животниии :mrgreen:
  сакам да чувам тигар && кученце.
  а иначе чуВам моментално персиско маченце.(на мајка ми е) Хаха. не ми се некој фаворит мачките али океј е и нив ги сакам. хохо. :lol:
  чував кученце леси 4 години.и ми се разболе,ја изгуби свеста. ;( и ми умре. ;( ;( ;(
   
 12. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  А вистина ли е дека папагалите не биле препорачливи да се чуваат дома додека детето било мало? Јас сега сакам да купам папагалче а керката ми е годинка па некои ми велат не било убаво да се чуваат незнам каква болес можело детето да добие: Ја не верувам ама ај да ве прашам вас може стварно има нешто :) ;)
   
 13. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  104
  Нема врска, неможе да се добие болест од папагалите, само сметам дека детето е многу мала за вакво животно. Сепак сеуште не разбира. На папагалот му се потребни минимум 3ч летање на ден, исто цистење на храналките и појалката секој ден, како и давање разновидна храна, која вклучува свеж(одбран)зеленчук и овошје. Не верувам дека ќе можете да се справите посебно со летањето, мислам дека детето ќе сака да го брка папагалот, што би создало дополнителни трауми кај птицата, а така никогаш нема да се припитоми. Сепак вие најдобро си ги знаете условите, поздрав па пишете ни ако земете некое папагалче ;)
   
 14. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Па јас сакам да земеме ама по сево ова што ми го кажа ке се размислам :D Ајде ако одлушиме да земеме ке ви се пофалам. Сепак фала ти многу за советот позз ;)
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.723
  Допаѓања:
  22.547
  Пол:
  Женски
  Имам папагал.Го чувам веќе 4 години.
   
 16. Nice.girl

  Nice.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Jas mrazam macki nekako mi se gadni i strav mi e od niv,a cuvam ripcinja i kutre koe sto se vika Bubi i mnogu si go sakam:)..
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Имам 3 рипки .. и пекинезер .. сестра ми уствари .. Пупи , 6 годинки има .. :D :D
   
 18. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  имам куче и папагалче,имам плус уште едно што си го прибирам понекад и го бањам маалско затоа што некогаш е многу ладно надвор,имав и уште едно малецко ама ми умре од старост 13 години имаше цел живот со неа неможев да си дојдам на себе :( :worried:hock:
   
 19. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  И ај кога сме кај папагалов го чувам 2 месеца полека ми се припитомува,ама ме нервира еднаш се плаши еднаш не,еднаш кога го пуштам ми слетува на рака друг пат бега како улав :lol: :lol: :lol:
  Ако има некој искуство со припитомување да ми каже како да го припитомам ептен,затоа што сакам повеќе да се ослободи :D
   
 20. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Јас имам кутре, женско е, од расата пекинејзер. Ја имаме скоро 3 години, а ја добив на подарок кога имаше само 1 месец. На почетокот многу беше тажна што е одделена од мајката и братчињата, не сакаше да јаде, ни да пие се загриживме дека ќе ни умре! Ама за брзо време се навикна и сега се е супер. Најубаво ми е кога ќе ме пречека од факултет, нема крај на нејзината радост! :D