1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое домашно милениче го чувате?

Дискусија во 'Дом' започната од ada45, 11 декември 2009.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Јас имам мачор, не упс извинете грешка. Јас имам мачориште, мочка на шоља, го сакам. Ма го обожавам. :D :D
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    jas mnogu sakam edno malecko kucence ama majka mi ne dava doma da cuvam zivotniiii :evil: :(
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас чувам мачка,не е некоја раса,ама многу е убава,што е најинтересно кај неа е да ја викнеш,да јаде или било што одговара со мјаукање,па и додека спие само да ја викнеш по име одма ке мјаукне,жив циркус е,на секакви работи реагира со мјаукање.Интересна е,само што е многу плашлива,инаку многу сакам животни ми се чини да можам ке отворам една зоолошка градина и ке се занимавам со нив,ги обожавам,а да имам можност би чувала и куче,ама немам,само мачка чувам сега за сега :)
     
  5. Mjauu

    Mjauu Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    78
    Имам две мачиња,не се расни улични се ама најубај ми се мене :) .Сакам и куче ама за то треба кука.Многу сакам животни,Гордана 10 ако сакаш заедно ке си отвориме зоолошка :hai:
     
  6. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    дали некој има кученце од расата малтезер??? едни мали бели пуфчиња најубај на цел свет... многу сакам едно такво ама не можам никаде да најдам.... :( ако знае некој дали се продава или некој да има нека пиши плсссссс
     
  7. andzella

    andzella Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    6
    Имав куче.. Маламут но бидејќи беше многууу немирен го заменивме со многуу мало кученце што уште незнам што му е расата :D
     
  8. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Јас имам малтезерка ,вистинска радост е и најслатка на цел свет како играчка :)
    уште не сум ја парела а дали се продаваат некаде незнам јас ја добив на поклон планирам да ја парам но има време додека роди и тн .Како и да е сакам да ти кажам прекрасна раса е за по дома да се чува во стан најслатка на цел свет не бара мн одржување но бара мн љубов :) како право бебе е.Не се митари ,треба само да се чешла,не јаде мн и така :) поздравче па се надевам ќе си имаш вакво кученце набрзо ако не се снајдеш штом ми роди малава ќе ти кажам.
     
  9. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Jas imam maltezer:)))) i mu barame zenka za parenje:D hahah :D :D pa ete koga ke planirate da ja parite mozes da me iskontaktiras,ako sakas :) .
     
  10. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Лелеее јокер во покер :D Па она има нагони и веќе време и е и деновиве планирам да ја носам на ветеринар да ми каже кога е најпогодно како што...Ќе исконтактираме обавезно јас неможев дечко да и најдам среќавав луѓе на улица ги бркав а видам шетаат нешто бело мало хаха :) Баш деновиве после посетата на ветеринар ќе ти пуштам ко0нтакт бројче па ако се бендисаат :) да се посватиме хах поздравче Имате ли педигре вие ова она дали сте пребирливи околу партнерката па јас штознам како идат овие работи :D ??Битно супер супер мило ми е мн што се најдовме! :)
     
  11. TrYe.tElla

    TrYe.tElla Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Имам мачор 9 години го чувам само дома(кога беше мало излегуваше и беснееше) сега и воопшто нема желба да шетка надвор.Чувам и морско прасе веке 1 година двете миленичиња си ги сакам и воопшто сум љубителка на животни.Ако има кандидатки за зоолошка градина да отвориме :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Моите велат ке ме исселат ако им донесам уште нешто,тоа е што да правам :^)
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Јас мачки не можам да смислам. Имам едно прекрасно бело самојадче. Ама повеќе го гледаат и чуваат моите дома.
     
  13. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Незнам зошто но мачките не ги сакам во моја близина .
    Од кучиња ми е преку глава... мојот сопруг е љубител на ловот ,па сме имале куче од секоја раса ...со педигре од семејство,и од многу држави ...тоа што се однесува за ловните миленици.
    Прошлиот викенд мојот син донесе шарпланинец ,кучето е многу убаво и ја доби мојата љубов ,знае да ми се упика и да ме расположи .но знам дека тие растат големи па ќе видиме дали ќе може да го задржиме.
    Не ги мразам животните но тие си бараат соодветни услови и одржување.
     
  14. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Nemame pedigre koga go kupivme ne go ni zemavme pedigreto bidejki ne ni bese vazno:)) i ic ne sme prebirlivi ne ni e bitno pedigre i takvi stvari.Neznam vas dali vi e toa bitno? Pisi mi privatna poraka ke iskontaktirame pa ke ti pratam i slika:))pozzz
     
  15. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    ајде ти праќам мејл у лп за сликичка и прати ми и ти твој и јас ќе ти пуштам слика :D па да ги споиме :)
     
  16. misslove

    misslove Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Чувам кученце беличко ми е и најубавоо :lol: ,црно мало маченце, едно морско прасе а се надеваам летово ке си купам и канаринец едноставно ги обожаваам животните :)
     
  17. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    beatris а твоето со педигре е?? и дали ке продаваш ако го спариш?? и дај плс пуштими едно сличе на приватна порака да го видам сакам препекав за малтезерче едно женско за да можам да го облеквам и да му прам прцлиња хахаха :D ако ги продаваш од прилика колку ке ги даваш да не знајш и од кој град си ? :)
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    А јас што да и правам на сестра ми ? 7 години ќе пуни а не се спарила .. ја бркаат мажи по улица , не се врти , гајле нема ... сум ја носела кај дечковци , не сака и не сака .. Си игра , ама чинот не биднува. Слушнав не е добро тоа , а веќе 7 години . Што предлагате? :?:
     
  19. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Toa deka ne bendisala nekoj do sea zatoa, mnogu e prebirliva :rofl: hahha(se salam). Najverojatno ne si bendisala partner:) i bivsata na moevo kuce bese takva ama koga vleze niz vrata odma bidna :D vo rok od 5 minuti(a i moevo bese brzo, prv pat mu bese :lol: hahahaha). Probuvajte ubavo e za nejzino zdravje barem ednas da se spari :)
     
  20. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.831
    Допаѓања:
    9.750
    Пол:
    Женски
    imam mace melani uste malce ke mi rodi , majkata na melani karolina i saso sinot na karolina :D :D :D :rofl: :rofl: :rofl: :inlove: hahahahahahahaha