Кое домашно милениче го чувате?

Дискусија во 'Дом' започната од ada45, 11 декември 2009.

 1. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  кажетеми дали знајте некој да продава малтезер препекав за едно кученце такво. :worried:
   
 2. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  Нана ти пратив слика дека се договоривме,но сеуште не е парена ете и најдов веќе дечко тука на форумов но треба да е периодот си имаат тајминг кученцава :) па ништо исплакни си очи со сликичкава :D поздравче
   
 3. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  каде ми прати слика??? на маил немам ништо добиено :worried: или сега ми прати?? а кога планираш да ја париш?
   
 4. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  леле еве сега ја видов... леле колку е убооооооооооооооооооооо........... блазеситии.... одвај чекам да си имам едно вакво дома....
   
 5. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  Имам и куче и маче,најголеми пријателчиња се :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.022
  Имам куче сибирски самојед, пред неколку месеци ми роди само едно кутре сакав да го чувам но моите инсистираа да го продадеме па така и бидна.
  Иначе кучето ми е манијак за мачки, многу ќе се згрозите од ова но ми се деси да најдам глава од мало маченце во дворот, од тогаш ми е во решетки :devil:
  помислив дека кучево е можеби бесно, но тие сибирските раси имале такви нагони...
   
 7. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Vaka znachi .. sakam da cuvam doma persiska macka .. pa dali nekoj znae kade se naogja prodavnicata za milenici na Melita ? Ili nekoja druga prodavnica za milenici kaj sto ima i mebel,hrana,igracki za milenicinja ? So toa i zivotni se razbira,se komplet :D
   
 8. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  111
  Na Melita prodavnicata se naoga sproti sobornata crkva, tamu ima i macinja i hrana i igracki i se za domasni milenicinja :)
   
 9. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Faala na informacijata .. :)
   
 10. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  beatriz ... beautiful87... шо напрајвте со кученцата(малтезерчињата)?? да не ги спари некоја од вас???
   
 11. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  111
  Cekam Beatris da mi pise koga ke ima nejzinoto kuce dobieno pa da gi sparime, jas cekam :). Ti ako naletas na zenka maltezer slobodno predlozuvaj i edno kucence ke ti cuvam :). Ako ne ti se ceka pobaraj po oglasive jas taka go najdov moevo, a ako ima nesto ke ti pisam ;)
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Лелеее моето омилено куче, многу сакам хаска и сибирски самојед, најубави се! :) Јас порано одамна имав шарпланинец со педигре, ама се разболе многу страшно и веќе не е на овој свет ;( А колку го продадовте самоједот, околу 300-500 евра ли им се движи цената?
   
 13. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  beautiful87 абе не можам нигде да најдам иначе пукнав за едно такво. ако најдам женка ке ти кажам ама тешко... :worried: дај паретеги да ви земам едно .... :D
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Имам мачка, аквариум и папагал. Сакам уште нешто да си купам. особено ги обожавам рипките :D
   
 15. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  две кучиња, мачка и водна желка
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  хаха водна желка? супееер, ми даде идеа да си купам. :D Ми изгледа како интересно милениче :rofl:
   
 17. orient

  orient Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  џуџест зајак :)
   
 18. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Имам аквариум со 50 рипчиња (златни) :)
  Пред тоа имав папагал, ама ми умре :/
  А сега планирам една водна желка да си земам.
   
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.022

  Јас моето го продадов 300 евра, имаше пдигре, без педигре се движат околу 100-150 евра, ако си заинтересирана можеш да побараш на http://www.pazar3.com.mk
  Моево беше ко играчка, еве можеш да го видиш :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 04112009.jpg
   04112009.jpg
   Големина на фајлот:
   119,2 KB
   Прегледи:
   472
  На Theodora му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  може ли некој да ми препорача некој добар ветеринар само да неее афтокоманда или аеродром зашо таму го имам носено и тие у афтокоманда немаат осет за нишо само ми го измалтерираа кучето а тие у аеродром да ги видам ке ги заколAM му го дупнаа тапанчето коа бевме а му ја извадат тревкатаа шо му била влезена е сеа последен пат го однесов кај корчагин демек и тој доктор бил добар ама да да добар на зборенје а на дела нуларица само ме ошури 1500 денари за една крема свашта....дајте кажете кај ги носите вашите домашни миленици на лекар...