1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое домашно милениче го чувате?

Дискусија во 'Дом' започната од ada45, 11 декември 2009.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071

    Јас би ти препорачала еден ветеринар во Кисела Вода кај средното економско, позади него доаѓа, карши еден пропаднат трговски центар, јас лично сум задоволна од тој ветеринар, но има и личности кои се жалат... па незнам што да ти кажам, можеш да провериш, можеби и ти ќе бидеш задоволна позз :)
     
  2. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Ako naslusam negde ke ti pisam, inace i jas prepukav dodeka najdov, ama vredi da strpliv dodeka najdes poso epten se srcinja nevideni :)

    Za ludacaa jas moeto go nosam kaj korcagin veterinarot i sum prezadovolna, ama sekoj so svoe iskustvo, bidejki sum redoven musterija :) za pregledi i nekoi sitni intervencii ne mi zema ni denar, samo vakcinitae si gi plakam normalno i ete mast ako treba ili taka nesto ama nikogas ne sum platila tolku skapo :), valjda kaj nego ako imas kniska poevtino plakas :) neznam :) drug neznam porano go nosev vo vlae eden ama ne bev zadovolna ovoj mene mi se pogodi.
     
  3. sexy-bitch

    sexy-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    14
    јас обожавам мачиња и кучиња :inlove:
    имам 3 мачиња и 1 кученце :inlove: :*
     
  4. Karla77

    Karla77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Veterinarot kaj Korcagin e d-r Marin. Dobar e i toj, no tocno e deka poveke zboruva otkolku sto raboti, a znae da bide i prilicno skap.

    D-r Dime vo Kapistec e isto taka eden od podobrite veterinari, no za zal cesto e prezafaten i golem del od rabotata ja prevzemaat negovite kolegi vo ordinacija. Sto se odnesuva do cenite, sekogas e fer. Tel: 070/234-323.

    D-r Anastas Petrov, vo momentov otvara ordinacija vo Aerodrom. Spored mene, mnogu dobar veterinar kaj nas. Eve vi broj iskontaktirajte go 070/234 705.

    D-r Vlado, do poliklinika Mlin Balkan, porano rabotese kaj d-r Dime, jas licno ne sum nesto voodusevena od nego, a i dosta e skap i on. Sepak ako nekoj e zainteresiran eve ve i negov broj: 070/342 903.

    Ima uste eden vo Kisela Voda, mlad decko, i d-r Naletoski vo Vlae, no so niv dosega ne sum imala nekoja golema sorabotka, pa zatoa ne bi znaela nisto da vi kazam.

    Avtokomanda i Denis vo Aerodrom voopsto ne bi gi ni narekla "veterinari". Javno sovetuvam nikoj da ne gi nosi kucinjata kaj niv.
     
  5. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180


    lelelelel imenacke fala ti mnogu:)

    sea ima da biram kaj da go nosam....
     
  6. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    beautiful87 до кај сте со парењето?? јас досадна станав со ова прашање ама да знам сакам??? одвај чекам да најдам едно такво ... :worried:
     
  7. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    domasni milenici

    sigurno poveketo od vas imaat domasni milenicinja,pa eve iskoristete ja temata da kazete po nekoj zbor za niv (karakteristika)ili pak da ostavite slika od svoeto milenice.no sigurna sum deka ima i takvi koi ne obozavaat dom.milenicinja posebno koga stanuva zbor da se cuva doma i da ti spie na trosed ili pak dodeka jades da ti se trese pred tanjir i da goltas vlakna.sto mislite vie za toa?kade im e mestoto na domasnite milenicinja?eve jas na primer imam samujat no drugi se grizat za nea...i sum golem protivnik doma da se cuva.se znae kade mu e mestoto ..inaku samujatot e milo kuce koe mozes da go gnjavis kolku sakas a glas da ne pusti :D i ima mnogu ubavi ocinja kako so kreon da mu se crtani,saka da se fenira,cesla i bi dodala deka se osvetoljubivi:D :D ako nesto ne im cini znaat da ti napravat po nekoja belja.. :D ..pa povelete i spodelete gi vasite milenicinja so ostanatite,kazete si sve sto sakate i arno i loso :lol:
     
  8. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Како сестра ми е :) Си ја сакам најмногу на свет . Пупи се вика ама јас пупула си ја викам :D Има 7 години .Кога беше мала од маса ги снемуваше моливите , гумите , пенкалата ама ако , барем на ред не научи мене и брат ми . Не натера да собираме , да не оставаме ништо расфрлано . Сега не гризе такви работи , ама ја фаќаат некои моменти и знае ивици од кутии да гризе така поретко . Многу ми е жал што ја шетам секоја преступна година , ама еве овде ветувам дека почесто ќе ја шетам . Јаде буквално се ,т.е. порано повеќе , порано чоколадо кога јадев , јас дур изџвакам една коцка она ќе голтне 3 .Па така си делевме чоколади или она повеќе јадеше .Како што е постара ни досаѓа ни гризе работи ни ништо. Кога шетаме по улица , не се врти по кучиња , као госпоѓица е .Сите трчаат по неа а она не приметува никој . Ама ако не приметува кучиња , приметува мачки . По нив трча , па и шамари си пие богами :D Знаеше како помала да брка муви , еднаш не виде дека е оса , па си ја лапна , и така потечена муцката и беше . Кај што има тажно фациче , уште потечено муце и требаше .. :) Имаше и напади некои , па моравме апчиња за смирување да и даваме .Кога ќе го испиеше . не знаеше да го погоди креветот да се качи , и се лупаше од маси , ко пијано коковче беше . Златна моја , најмила ми е . И сите мои тајни ги знае .Дури и тие мрачните ;)[/quote]

    Аввв, колку е слаткооооооооо!!!!!! Хеј ама немој да му даваш чоколади разбра! Штетно е тоа! И јас имам пекинезер, и обожава благо, ама њјацки- нема!!! Се што е горенаведено важи и за моето!!! :rofl: :rofl: :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • SDC10094.JPG
      SDC10094.JPG
      Големина на фајлот:
      355,3 KB
      Прегледи:
      862
    На cherry.blossom, Theodora и LightOFF им се допаѓа ова.
  9. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Јас имам домашно милениче и тоа е маче :rofl: кое се вика Марко :)
     
  10. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Имам папагалциња Цуци и Буци и две зајциња без име затоа што се бели и не ги разликувам :rofl:
     
  11. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    ај предложете ми име за машко кученце,никако не можеме да се одлучиме :)
     
  12. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Буби :rofl: другарка ми го крсти нејзиното така и мн ми е убаво името :) а и зависи што раса е кученцето. Јас не би мозела да му дадам име кое ме асоцира на нешто мило и мало а тоа да е вучјак или шарпланинец :D . За нив некое јако име :P
     
  13. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    кокерче е ,сега уште е мало,слатко и дебелко :)
     
  14. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    Coco 8)
     
  15. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Ајде чекаме да го дознаеме името :D
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Буци, Цацко :D
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Цезар :) :)
     
  18. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    незнам ,никако да се одлучам,сакам некое интересно име..ја прво се мислев за Коко ама не ми се сложуваат другите :(
    ко ќе се решиме ќе ве известам :) а во меѓувреме добредојдени се уште предлози :)
     
  19. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    може лео??? моето се вика такаааааааааа :rofl: :rofl: :rofl:
     
  20. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    епа ајде ако ни текне ке ти кажеме уште а во мегувреме ако му ставиш име кажи ни :*