Кое домашно милениче го чувате?

Дискусија во 'Дом' започната од ada45, 11 декември 2009.

 1. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  а што мислите за Мајло?? посекако до сега си го викав мало,така да скоро исто ќе му дојде :)
   
 2. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  1.149
  Ми се допаѓа твојот предлог :clap: а еве еден и од мене Лало :) се надевам дека ќе ти се допадне ;)
   
 3. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Ми се свига Мајло. Потсетува на нешто мало ;)
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Зошто рипчињата од аквариумот ми пцовисуваат? Само најдолу стојат не мрдаат и... Знае некој? :(
   
 5. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Дами и господа,Моето мече - мачка Хира :P
   

  Прикачени фајлови:

  • hira1.jpg
   hira1.jpg
   Големина на фајлот:
   95,4 KB
   Прегледи:
   152
  На cherry.blossom и Theodora им се допаѓа ова.
 6. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  Многу ги сакам кучињата а и бртами пчланира да купи куче - питбул и јас сакам хаска :( :)
   
 7. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  ај ама е слаткоо
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  Леле сонцеееее. Е многу е убава, пу пу пу :lol: :lol:
  Уф како би ја изгмечила сега.... :D

  А јас од мојата мачкица не ставам слика. Не е фотогенична :D :D

  Едит: Упс, сега приметив дека сум бупнала нејзина слика на страна 4 од темава... ама не е фотогенична бе :lol:
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Yawn какво е , ко меченце :D Хипи само твоето има такви убави очиња и поглед :)
   
 10. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  затоа не му викам мац мац,па не е маче ова моево :D богами мече стана..Со големи мустачиња :lol: ..Се согласувам за на Хипица мачката ,има мнооогу шармантен поглед :inlove:
   
 11. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Претходниов месец ми подарија маченце, преслатко е. Има и слика доле, инаку се вика Бубу. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На cherry.blossom и Theodora им се допаѓа ова.
 12. Chika-Boom

  Chika-Boom Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Јас чувам пекинизерче сеуште е бебенце има 4 месеци и многу си го сакам.Обожавам животни и имам свашта чувано мислам дека оваа реченица би била најсоодветна:
  " Kолку повеке ги запознавам лугето толку повеке ги засакувам животните" :D
   
 13. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Ах..домашно милениче.
  Немам сега за сега, но сакам да имам куче - Хаска (црна со плави очи) :)
  Многу ги сакам тие кучиња :) омилени ми се..
  и самоједот е сладок, ама ХАСКА сакам највеќе. :inlove: :inlove: :*
   
 14. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  И мојава неодамнешна мачка која никако неможам да ја скротам и да и најдам крај :D ..Жив Ѓавол :devil:..А и нема име,не знам како да ја крстам :?:
   

  Прикачени фајлови:

  • P1040409.jpg
   P1040409.jpg
   Големина на фајлот:
   41,1 KB
   Прегледи:
   194
  На cherry.blossom и Theodora им се допаѓа ова.
 15. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Имаш ли пумпа во аквариумот? Да не им ставил некој шекер? Од благо може да умираат. Друго не знам прашај во некоја продавница за миленичиња :^)
   
 16. Stefi.p

  Stefi.p Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  јас имав куче и ми почина пред две недели :( :( :( :( :( тоа беше единственото суштество што навеќе го сакав на овој свет :worried: и сега ме напушти :( ;( ;( во депресија сум сеуште поради тоа што го немам повеќе!мислам дека најтешко е когa ќе го изгубиме миленичето, јас барем се чуствувам како животот да нема смисла понатаму, многу ми е жал. сега се мислам дали да си земам ново куче? совет...??
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Мачката ми е пак трудна :o Втор пат во пет месеци. Аман, ќе ме исфрли мама од дома со неа |( Ќе ви дадам слики со новороденчето :lol: . А ова другиве што сте ги ставиле сите ќе ви ги соберам на едно гушкање јако...уф...мачоси мои :rofl:
   
 18. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Кате ова твоја мачкица нека згодна цурица :lol: се знае фраерот или некој локален е .
  Имам една комшивка ги има пет ,шес мачки -како излегува на крај со сите е да ја видите цела куќа окупирана и е ...шетаат по двор и ги вика линда, џек, лора, парис,сара ... е толку запамтив многу ги има ама овие исе понепослушни изгледа па по нив само вика. :lol:
   
 19. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Дали некој знае како да ги распознаам папагаливе дали ми се машки или женски :) ? :?:
   
 20. Stefi.p

  Stefi.p Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  на машките носот им е плав а на женските розе :)