1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое домашно милениче го чувате?

Дискусија во 'Дом' започната од ada45, 11 декември 2009.

  1. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747

    Фала. Машко и женско ми се :*
     
  2. MightnightGirl

    MightnightGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Јас имам две папагалчиња и мало маче.Да ги видите какви се слатки :)Кога и да сум тажна маченцето ќе ми дојде да го галам и одма ме развеселува :)
     
  3. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    Beautiful87и Beatriz шо напрајвте со парењето ве нема да пишите? ајде чекам кученце... :)
     
  4. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    Зошто не ми пишите што направивте? п.с. ако некој друг има куче малтезер и продава малечки нека пиши плссс.... очајно барам..... :( ;(
     
  5. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    јас од секогаш чувам дома маче 20 години еве не сум останала ниту еден ден без маче сум имала многу, препоследниот го чував 5, 6 години многу го сакам беше портокалов :) сега имам црно мало маченце со бели ножиња
     
  6. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    јас си имам маченце шо си го сакам премногу и не можам без него... а претходно си имав папагалчиња :P
     
  7. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Nisto seuste ne bidnalo. Na pazar3.com.mk otvori i pisi maltezeri ima nekolku oglasi sto prodavaat samo cenata mislam deka im e previsoka no redovno sledi moze ke ima nekoj sto podaruvaat ili prodavaat po niska cena. Jas dokolku go param moevo ednoto kucence sto ni sleduva ke go podaram samo ete veke nekolku god nemozeme da najdeme zenka za parenje :(. Eve slika od moeto ako nekoj ima zenka za parenje neka pise :)
     

    Прикачени фајлови:

    • CSC_0739.jpg
      CSC_0739.jpg
      Големина на фајлот:
      57,1 KB
      Прегледи:
      198
    На Theodora му/ѝ се допаѓа ова.
  8. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Леле па ова е исто како Манда моја!!! Исто е! сијамче е?
     
  9. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747

    Па моите јадат краставица, стави му креда да со го оштри клунчето, купувај му просо бонами тоа е со витамини или мешај му со со обично, не знам што друго може и морков да пробаш. Како се вика? :hai:
     
  10. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Мислам дека во големи количини може да добие пролив. Јас им давам свежа краставица и милам дека баш ги освежува заради просото што е многу суво :)
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    хихи фала на одговорот, зелено жолтко е, да тигрица, женско е незнам како да се вика уште му немам смислено именце :D
     
  12. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Да ете..не ми текна на краставица и морков....Јас имам нимфа, но нимфите јадат се и сешто, затоа спомнав најубаво да се проба па да види што ќе му се свиѓа. Бидејќи како што ние имаме различен вкус, така и тие. На пр. мојов не јаде сончоглед а во секоја храна за нимфи е предвиден сончогледот...и само го фрлам, или го давам на гулабите на тераса :D Банана несака, а од лубеницата ги јаде само семките...исто ги обожава и дршките т.е. петелките (од јаболко, пиперка...). Ова во врска со проливот и песокот ми го имаат кажано птичари т.е. луѓе што се занимаваат исклучиво со одгледување птици. Јас на пр. марулата му ја мијам, некако неможам да му ја дадам таква каллива, и до сега немал проблем со пролив, значи и тоа е индивидуално зависно од папагалчето и до осетливоста на стомакот. Тоа ми беше само нагласено да внимавам, па јас го пренесувам :)
     
  13. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Моиве се тигрици и се плашат од лубеница. Само од краставицата не се плашат ич. И мн се плашат од црна боја не знам зошто. Еднаш бев лакирана со црн лак и бегаа и се чудев ама ми текна после. И сеа со бел се лакирам за да можам да ги држам. :D
     
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Е да, многу се чудни птиците. Знам некои птици дека се плашат од црвена боја, еве твоите од црна :lol:
    Овој мојов не се плаши од никаква храна, бојата не му е битна...доаѓа дури до кујна и кашкавалот ми го краде, сака да пие кисела вода и тоа од чаша...чудна ли птица :D Некогаш знам да го зафркнам и да му дадам сок или кока-кола, ама гледам кока-колата само ја погледнува и не ја пробува, изгледа бојата не му делува привлечно па и тоа да проба :D
     
  15. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Сега и јас си имам милениче, маченце, Марли. :inlove:
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Јас си имам мало зајче и папагалче :wasntme:
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Заборавив и рипките да ги спомнам . Виолетка , Загорка и Јагодка :D :D Вака јас си ги викам , а не знам како се викаат ств :D :D
     
  18. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Една од моите, бог да ги прости, се викаше така Виолетка. :lol: :lol:
     
  19. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    хаха леле папагалов ти е легенда :rofl: :rofl: :rofl: . оние моиве се малецки 6 мес имаат. се надевам дека ке ги научам бар да бидат помирни :?: . :hai:
     
  20. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Јас на жалост, се плашам од животни, и можеби и затоа не ги сакам баш најмногу. :(
    Единствено сум чувала рипки во кугла и многу им бев посветена, се додека еден ден татко ми не почнал да експериментира со нивната исхрана. Им дал прво презла, па вегета и на крај чоколадни мрвици. :^)
    Кога се вратив сите три беа со стомачињата нагоре. Па уште ми вика - абе јадеа, супер им беше! :^)
    Од тогаш кренав раце, рипките неславно завршија во вц шолјата. RIP рипки.