1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е вашето дрво?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angel4e121, 12 август 2011.

 1. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Според едно верување од келтската митологија, секој човек си има свое дрво кое се одредува според датумот на раѓање. Во зависност од вашето дрво може да се определи карактерот на вашата личност. Во продолжение, пронајдете го вашето дрво според датумот на раѓање и прочитајте каква личност сте. Многу интересно и прилично точно!

  Јан 01 - Јан 11 - Елка
  Јан 12 - Јан 24 - Брест
  Јан 25 - Фев 03 - Платан
  Фев 04 - Фев 08 - Топола
  Фев 09 - Фев 28 - Смрека
  Мар 01 - Мар 10 - Жална Врба
  Мар 11 - Мар 20 - Лимон
  Мар 21 - Даб
  Мар 22 - Мар 31 - Лешник
  Апр 01 - Апр 10 - Мушмула
  Апр 11 - Апр 20 - Јавор
  Апр 21 - Апр 30 - Орев
  Мај 01 - Мај 14 - Топола
  Мај 15 - Мај 24 - Костен
  Мај 25 - Јун 03 - Јасен
  Јун 04 - Јун 13 - Жбун
  Јун 14 - Јун 23 - Смоква
  Јун 24 - Бреза
  Јун 25 - Јул 04 - Јаболко
  Јул 05 - Јул 14 - Елка
  Јул 15 - Јул 25 - Брест
  Јул 26 - Авг 04 - Платан
  Авг 05 - Авг 13 - Топола
  Авг 14 - Авг 23 - Смрека
  Авг 24 - Сеп 02 - Бор
  Сеп 03 - Сеп 12 - Жална врба
  Сеп 13 - Сеп 22 - Лимон
  Сеп 23 - Маслина
  Сеп 24 - Окт 03 - Лешник
  Окт 04 - Окт 13 - Мушмула
  Окт 14 - Окт 23 - Јавор
  Окт 24 - Ное 11 - Орев
  Ное 12 - Ное 21 - Костен
  Ное 22 - Дек 01 - Јасен
  Дек 02 - Дек 11 - Жбун
  Дек 12 - Дек 21 - Смоква
  Дек 22 - Бука
  Дек 23 - Дек 31 - Јаболко

  Јаболко (Љубов) - Обично витки, харизматични, Симпатични и атрактивни, пријатна надворешност, со задоволство флертуваат,
  авантуристи, чувствителни, секогаш заљубени, сакаат да сакаат и да бидат сакани, верни, нежни, великодушни,
  талентирани за наука, живеат за денес, безгрижни филозофи со моќ на добра презентација.

  Јасен (Амбиција) - необично атрактивни, се радуваат на животот, импулсивни, посакувани, не им е грижа за критика,
  амбициозни, интелигентни, талентирани, сакаат да си играат со судбината, можат да бидат егоисти, сигурни, верни,
  понекогаш мозокот надвладува над срцето, но врските ги сфаќаат многу сериозно.

  Бука (Креативност) - имаат изградено добар вкус, загрижени се за својот изглед, материјалисти, добро ги организираат
  животот и кариерата, економични, добро расположени, не превземаат непотребни ризици, умни, прекрасни животни партнери,
  многу водат грижа да останат слаби (диети, спорт...).

  Бреза (Инспирација) - му се радуваат на животот, атрактивни, елегантни, љубезни, задоволни, не сакаат ништо што е претарано,
  не поднесуваат вулгарност, сакаат живот во природа и мир, не се многу страстни, прилично наметливи, недоволно амбициозни,
  знаат да направат мирна, задоволна атмосфера.

  Смрека (Сигурност) - обично многу убави, умеат да бидат несреќни, сакаат луксуз, добро здравје, не се срамежливи,
  покажуваат тенденција да гледаат на другите луѓе од височина, самоуверени, одлучни, нестрпливи, сакаат да влијаат на другите,
  талентирани, оптимисти, чекаат права љубов, способни да донесуваат брзи одлуки.

  Костен (Искреност) - многу убави, не сакаат притисок, со чувство за правда, се радуваат на животот, заинтересирани,
  родени дипломати, но во друштво осетливи, често несигурни во себе, понекогаш наметливи, се чувствуваат несфатени,
  сакаат само еднаш, имаат проблем во пронаоѓањето на партнер.

  Платан (Верност) - јаки, мускулести, одговорни, земаат се што ќе им пружи животот, задоволни, оптимисти,
  лакоми за пари и награди, мразат осаменост, страстни љубовници на кои никогаш не му е доста, верни, навредливи,
  нестабилни, педантни и безгрижни.

  Брест (Благородност) - пријатни фигури, облечени по вкус, кажуваат гласно тоа што не им одговара, имаат тенденција да
  не простуваат туѓи грешки, весели, сакаат да сакаат, но не и да припаѓаат некому, верни и искрени партнери,
  сакаат да донесуваат одлуки за други, благородни, великодушни, со смисла за хумор, практични.

  Смоква (Осетливост) - многу јаки, самоволни, независни, не дозволуваат спротивставување или кавги, го сакаат животот,
  фамилијата, децата и животните, хумористични, сакаат безделничење и слободно време, интелигентни.

  Елка (Мистериозност) - полни со вкус, чесни, образовани, сакаат се што е убаво, чувствителни, тврдоглави,
  егоистични но се грижат за своите блиски, прилично задоволни, талентирани, со многу пријатели но и непријатели,
  многу сигурни.

  Лешник (Исклучителност) - шармантни, скромни, полни со разбирање, знаат да остават впешаток, активни борци за социјална правда,
  омилени, чувствителни, комплицирани љубовници, искрени, толерантни партнери, поседуваат вистинска претстава за правилности.

  Жбун (Добар вкус) - ледна убавина, се грижат за својот изглед и кондиција, добар вкус, не се егоисти,
  си го прават својот живот што е можно попријатен, водат дисциплиниран жовот, од партнерот бараат признание и пријателство,
  сонуваат за необични љубовници, ретко се задоволни од своите чувства, не веруваат скоро во никого, секогаш се несигурни во своите
  сопствени одлуки, многу совесни.

  Лимон (Сомнеж) - тоа што му го носи животот го прифаќаат со големи тешкотии, мразат кавги, стрес и работа, не сакаат досада и
  удобност, меки се и попустливи, се жртвуваат за пријателите, поседуваат многу таленти, но не се доволно амбициозни,
  секогаш се поплакуваат и критикуваат, многу љубоморни но верни.

  Јавор (Независност) - необични личности, со изразена моќ за изразување и оригиналност, плашливи и резервирани, горди,
  сигурни во себе, желни за нови искуства, понекогаш нервозни, имаат добра меморија, лесно учат, обично имаат комплициран
  љубовен живот, сакаат да влијаат на другите.

  Даб (Храброст) - природно стабилни, јаки, независни, непопустливи, чувствителни, не сакаат никакви промени,
  со незете се секогаш на земја, се држат до факти, едноставно не размислуваат туку дејствуваат.

  Маслина (Мудрост) - сакаат сонце, топлина во добри чувства, разумни, полни со разбирање, избегнуваат агресивност и насилство,
  толерантни, весели, мирни, со изразено чувство за правда, чувствителни, вообразени, не се љубоморни,
  сакаат да читаат и да се во друштво на образовани луѓе.

  Бор (Исклучителност) - сакаат пријатни друштва, многу издржливи, знаат како да го направат животот попријатен,
  многу активни, природни, добри придружници, брзо се заљубуваат, но исто така брзо губат интерес, брзо се откажуваат,
  многу преоменуваат додека не најдат идеален партнер на кого ќе му веруваат, сигурни и практични.

  Топола (Несигурност) - делуваат многу декоративно, не се доволно сигурни во себе, разумни само кога е неопходно,
  потребна им е подршка и пријатна средина за да се опуштат и отворат, многу пребирливи, често сами, многу несигурни,
  со уметничка душа, добри организатори, наклонети да филозофираат, сигурни во секоја ситуација, врските ги сфаќаат озбилно.

  Мушмула (Чувственост) - шармантни, весели, даваат се од себе а при тоа не се егоисти, сакаат да бидат заприметени,
  сакаат живот, движење, немир, дури и криза, истовремено зависни и независни, со добар вкус, уметници, стравствени,
  со истакнати чувства, добри придружници, не се предаваат.

  Орев (Страст) - независни, чудни и полни со контрадикторности, често егоистични, агресивни, великодушни, образовани,
  реагираат неочекувано, спонтани, неограничено славољубие и амбиција, не се флексибилни, тешки и чудни партнери,
  другите ретко ги сакаат, но често му се чудат, добри стратези, многу љубоморни и страствени, не прават никакви компромиси.

  Жална врба (Меланхоличност) - прекрасни но полни со меланхолија, атрактивни, многу духовити, сакаат се што е убаво и вкусно,
  сакаат да патуваат, мечтаат, неуморни, комплицирани, искрени, може да се влијае на нив, но со нив тешко е да се живее,
  посакувани, имаат добра интуиција, патат поради љубов, но понекогаш пронаоѓаат партнер кој им дава потпирка


  Го најдов на мотика,па тие што не ја посетуваат еве тука нека си видат. :D
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  Платан (Верност) - јаки, мускулести, одговорни, земаат се што ќе им пружи животот, задоволни, оптимисти,
  лакоми за пари и награди, мразат осаменост, страстни љубовници на кои никогаш не му е доста, верни, навредливи, нестабилни, педантни и безгрижни.

  Искрено, точно. Посебно за мразат осаменост...
   
 3. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  24
  Кое е вашето дрво??

  Лешник (Исклучителност) - шармантни, скромни, полни со разбирање, знаат да остават впешаток, активни борци за социјална правда,
  омилени, чувствителни, комплицирани љубовници, искрени, толерантни партнери, поседуваат вистинска претстава за правилности.

  Па ми погоди...некако ми се поклапа со тоа што хороскоп го вели за мене а е тачно.Инаку вага сум 8)
   
 4. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Кое е вашето дрво??

  јас сум Костен (Искреност) - многу убави, не сакаат притисок, со чувство за правда, се радуваат на животот, заинтересирани,
  родени дипломати, но во друштво осетливи, често несигурни во себе, понекогаш наметливи, се чувствуваат несфатени,
  сакаат само еднаш, имаат проблем во пронаоѓањето на партнер.
  И се е точно :)
   
 5. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  Jaс сум орев. А и по дома ме викаат орев во тиквата.
  Инаку еве забележав некои карактеристики со хороскопот, така да повеќето карактеристики ги има и за шкорпиите. Лева рака десен џеб правеле Келтиве.
   
 6. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  2.253
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  море море се ми погодиле :D само требаше да пишува и претерано емотивни (според мене) :tmi:
   
 7. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Кое е вашето дрво??

  До збор е точно :x :)
   
 8. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  Кое е вашето дрво??

  јас сум Лимон.
  па нештоо точно нешто не :)
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  Јаболко (Љубов) - Обично витки, харизматични, Симпатични и атрактивни, пријатна надворешност, со задоволство флертуваат,
  авантуристи, чувствителни, секогаш заљубени, сакаат да сакаат и да бидат сакани, верни, нежни, великодушни,
  талентирани за наука, живеат за денес, безгрижни филозофи со моќ на добра презентација.

  Се е точно ~~ !! Од А до Ш. :D
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Кое е вашето дрво??

  Брест (Благородност) - пријатни фигури, облечени по вкус, кажуваат гласно тоа што не им одговара, имаат тенденција да не простуваат туѓи грешки, весели, сакаат да сакаат, но не и да припаѓаат некому, верни и искрени партнери, сакаат да донесуваат одлуки за други, благородни, великодушни, со смисла за хумор, практични.

  --само тоа со италик не е точно - а другото да :)
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  Топола (Несигурност) - делуваат многу декоративно, не се доволно сигурни во себе, разумни само кога е неопходно,
  потребна им е подршка и пријатна средина за да се опуштат и отворат, многу пребирливи, често сами, многу несигурни,
  со уметничка душа, добри организатори, наклонети да филозофираат, сигурни во секоја ситуација, врските ги сфаќаат озбилно.

  Топола , хаахах, не сум толку висока :D ама мое дрвце си е според кажаното. Се е точно, баш се :)
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  Леле се е точно. :| :| :o Само незнам што е тоа меланхоличност. :$
   
 13. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Кое е вашето дрво??

  Болдираното ми е точно..
   
 14. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  Зарем до толку непријатели имам?! :o Лошо, лошо. :rofl: :angel: Прилично задоволна од анализата. :D

  By the way, одвај чекам да дојде Нова година. :украсенаелкичка:
   
 15. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Кое е вашето дрво??

  Мушмула (Чувственост) - шармантни, весели, даваат се од себе а при тоа не се егоисти, сакаат да бидат заприметени,
  сакаат живот, движење, немир, дури и криза, истовремено зависни и независни, со добар вкус, уметници, стравствени,
  со истакнати чувства, добри придружници, не се предаваат.
  Точчноо..
   
 16. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  Елка (Мистериозност) - полни со вкус, чесни, образовани, сакаат се што е убаво, чувствителни, тврдоглави,
  егоистични но се грижат за своите блиски, прилично задоволни, талентирани, со многу пријатели но и непријатели,
  многу сигурни.

  до некаде би се сложила :wasntme:
   
 17. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Кое е вашето дрво??

  Точно! Плус, не може да е коинциденција тоа што уште од мала планирав дека откако ќе станам напатен/пропаднат/неразбран уметник, ќе се обесам на лешник.
   
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Кое е вашето дрво??

  Орев (Страст) - независни, чудни и полни со контрадикторности, често егоистични, агресивни, великодушни, образовани,
  реагираат неочекувано, спонтани, неограничено славољубие и амбиција, не се флексибилни, тешки и чудни партнери,
  другите ретко ги сакаат, но често му се чудат, добри стратези, многу љубоморни и страствени, не прават никакви компромиси.

  :^) 90% утка ... Нит амбициозни, нит за славољубие, нит тешки, нит чудни, нит агресивни, нит контрадикторни бла, бла ... Врска нема :tmi:
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Кое е вашето дрво??

  Елка (Мистериозност) - полни со вкус, чесни, образовани, сакаат се што е убаво, чувствителни, тврдоглави,
  егоистични но се грижат за своите блиски, прилично задоволни, талентирани, со многу пријатели но и непријатели,
  многу сигурни.


  Така е скоро се ми погоди ;) ;)
   
 20. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  314
  Кое е вашето дрво??

  Брест (Благородност) - пријатни фигури, облечени по вкус, кажуваат гласно тоа што не им одговара, имаат тенденција да
  не простуваат туѓи грешки, весели, сакаат да сакаат, но не и да припаѓаат некому, верни и искрени партнери,
  сакаат да донесуваат одлуки за други, благородни, великодушни, со смисла за хумор, практични.

  скоро се е точно само не се наоѓам во тоа кажуваат гласно што не им одговара