1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е вашето дрво?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angel4e121, 12 август 2011.

  1. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Лимон (Сомнеж)
     
  2. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Па воглавно е точно само што немам комплициран љубовен живот или пак до сега сум немала :lol: ,а се друго е точно :)
    Желна сум за нови искуства,нервозна-навика која сака да ја исфрлам,добра меморија-да,лесно учат-па зависи што,но во глобала да,многу сум горда и ме навредуват ептен мали ситници за чии последици секогаш се кајам,изразена моќ на изразување и оргиналност-многу сакам да се искажам во секоја област и дури и да незнам си го кажувам своето мислење и секогаш сум оргинална со нови исеи :D
    Навистина морам да признам овновите се многу необични луѓе како мене :!: :lol:
     
  3. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Паа, донекаде, така е. :)
     
  4. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Точно така... :) Исто како јас да го пишував ова за себеси. Единствено не би се согласила со делот „не им е грижа за критика“, инаку останатото, како што кажав, се е во ред. :)
     
  5. Katiija

    Katiija Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    10
    Смрека (Сигурност) - обично многу убави, умеат да бидат несреќни, сакаат луксуз, добро здравје, не се срамежливи,
    покажуваат тенденција да гледаат на другите луѓе од височина, самоуверени, одлучни, нестрпливи, сакаат да влијаат на другите,
    талентирани, оптимисти, чекаат права љубов, способни да донесуваат брзи одлуки. точнооо
     
  6. papagal4e

    papagal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    135
    Јас сум платан и се е точно.
     
  7. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Се е точно за Смоквата :D ех,,,ние стрелците такви ти сме.
     
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.324
    Допаѓања:
    101.542
    Пол:
    Женски
    Ииииииииииии ама ми погоди ова. Како мене да ме пишувале.
     
  9. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Костен (Искреност) - многу убави, не сакаат притисок, со чувство за правда, се радуваат на животот, заинтересирани,
    родени дипломати, но во друштво осетливи, често несигурни во себе, понекогаш наметливи, се чувствуваат несфатени,
    сакаат само еднаш, имаат проблем во пронаоѓањето на партнер.
     
  10. Marcey

    Marcey Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    944
    Елка (Мистериозност) - полни со вкус, чесни, образовани, сакаат се што е убаво, чувствителни, тврдоглави,
    егоистични но се грижат за своите блиски, прилично задоволни, талентирани, со многу пријатели но и непријатели, многу сигурни.

    Па речиси се е точно, мислам. :D
     
  11. SilverGirl

    SilverGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    7
    Јасен (Амбиција) - необично атрактивни, се радуваат на животот, импулсивни, посакувани, не им е грижа за критика,
    амбициозни, интелигентни, талентирани, сакаат да си играат со судбината, можат да бидат егоисти, сигурни, верни,
    понекогаш мозокот надвладува над срцето, но врските ги сфаќаат многу сериозно.


    баш така :lol:
     
  12. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Бор (Исклучителност) - сакаат пријатни друштва, многу издржливи, знаат како да го направат животот попријатен,
    многу активни, природни, добри придружници, брзо се заљубуваат, но исто така брзо губат интерес, брзо се откажуваат,
    многу преоменуваат додека не најдат идеален партнер на кого ќе му веруваат, сигурни и практични.

    се е точно освен ова - брзо се откажуваат
     
  13. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Лимон (Сомнеж) - тоа што му го носи животот го прифаќаат со големи тешкотии, мразат кавги, стрес и работа, не сакаат досада и
    удобност, меки се и попустливи, се жртвуваат за пријателите, поседуваат многу таленти, но не се доволно амбициозни,
    секогаш се поплакуваат и критикуваат, многу љубоморни но верни.

    Се е точно :) Само за љубомората ]:)
     
  14. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Лешник (Исклучителност) - шармантни, скромни, полни со разбирање, знаат да остават впешаток, активни борци за социјална правда,
    омилени, чувствителни, комплицирани љубовници, искрени, толерантни партнери, поседуваат вистинска претстава за правилности. :rofl:
     
  15. Lady-Love

    Lady-Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    Топола (Несигурност) - делуваат многу декоративно, не се доволно сигурни во себе, разумни само кога е неопходно,
    потребна им е подршка и пријатна средина за да се опуштат и отворат, многу пребирливи, често сами, многу несигурни,
    со уметничка душа, добри организатори, наклонети да филозофираат, сигурни во секоја ситуација, врските ги сфаќаат озбилно.
     
  16. mops

    mops Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    119
    топола-несигурност
     
  17. Calipso

    Calipso Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Смоква (Осетливост) - многу јаки, самоволни, независни, не дозволуваат спротивставување или кавги, го сакаат животот,
    фамилијата, децата и животните, хумористични, сакаат безделничење и слободно време, интелигентни.
    :lol: вистина!
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Брест (Благородност) - пријатни фигури, облечени по вкус, кажуваат гласно тоа што не им одговара, имаат тенденција да
    не простуваат туѓи грешки, весели, сакаат да сакаат, но не и да припаѓаат некому, верни и искрени партнери,
    сакаат да донесуваат одлуки за други, благородни, великодушни, со смисла за хумор, практични.

    браво за ова, доста точни работи, иако како дрво, многу ја сакам жалната врба
     
  19. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    :o :o :o
    Обично не верувам во вакви работи, ама овде ми погодија се од почеток до крај!
    Особено за тоа дека сум добар организатор, уметничка душа, сериозно ги сфаќам врските и сум наклонета да филозофирам :lol:
     
  20. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас сум Орев,и можам да кажам дека се ми е погодено
    Орев (Страст) - независни, чудни и полни со контрадикторности, често егоистични, агресивни, великодушни, образовани,
    реагираат неочекувано, спонтани, неограничено славољубие и амбиција, не се флексибилни, тешки и чудни партнери,
    другите ретко ги сакаат, но често му се чудат, добри стратези, многу љубоморни и страствени, не прават никакви компромиси.
    A дечко ми е Жбун. :lol: :lol: :lol: