1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое е најдоброто дерби според вас во светот?

Дискусија во 'Спорт' започната од Dream-Girl, 29 март 2014.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.761
  Пол:
  Женски
  Ако ме прашувате мене јас сметам дека е Реал Мадрид - Барселона, а исто така би можело и Манчестер Јунајтед - Челзи. :)
  Па кое е според вас најдоброто дерби во светот? :D
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Ракомет Барселона-Металург :rofl: :rofl: :lol: :D
  И еднаш Баер Минхен со едни жолти 6:1 :)
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Ако збориме за фудбал тогаш според мене ова е:

  1. Барса - реал мадрид
  2. Бока Јуниорс - Ривер Плата (ја имам гледано на ТВ)
  3. Баерн Минхен - Дортмунд
  4. Рома - Лацио
  5. Партизан - Црвена Ѕвезда

  Од тие што сум ги гледал.

  А според светот: http://www.themost10.com/10-most-import ... -football/
   
  На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.761
  Пол:
  Женски
  Еве и јас ќе го додадам и Металург -Вардар. :D
   
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  28.495
  Пол:
  Женски
  Во Македонски фудбал како дерби си остана дерби на стадионот под Тумбе кафе со навивачката група чкембари кога ќе навиваат нормално за Пелистер,а уууаа или како и да си кажуваат за Вардар
  интересно ми е да ги гледам хахах иако не се баш на светско ниво :D :lol:

  Најјако ми е Барселона и Реал Мадрид,но тука се и Баерн Минхен против Борусија Дортмунд ;)
   
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.384
  Пол:
  Женски
  Пелистер- Вардар :D
   
  На Cvetetto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  544
  Реал - Барселона
  Од македонскиве Вардар-Металург ракомет :inlove:
   
 8. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  Реал - Барселона :D
   
 9. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
 10. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Мене искрено Ел Класико ми е најгнасното дерби, погледнете малку снимки да видите со какви гнасотилоци се служат |( Фудбал е ова или што? :^)
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.214
  Допаѓања:
  142.761
  Пол:
  Женски
  Аи пред неколку месеци да, сега повеќе не, Металург се доста слаби, постојано губат. :|
   
 12. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Машки
  За мене најдобро Дерби е (Derby Della Madonnina) Milan - Inter дерби кое највише ме исполнува 90 мин фудбал кој го гледам со мерак неизвесно до самиот крај.
  [​IMG] :)
   
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Inter - Milan
  Lazio - Roma
  Real Madrid - Barcelona
  River - Boca