1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое име најмногу ви се допаѓа?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Rockstar007, 19 септември 2012.

 1. Rockstar007

  Rockstar007 Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  5
  На мене највеќе од машките Филип,Мартин и Стефан..има и други ама овие највеќе..а од женските Мартина,Лора :) Па пишете и вие некои :)
  А ако има некоја ваква тема слободно ја заклучите :)
   
 2. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  моето....ххх се шалам :lol:

  од женските Ана ми е онака поубаво, а од машките Алек :)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  Ти се допаѓа моето имееееееее ^_^
  Инаку мене од машки омилени Матеј,Тео,Лео,Алекс,Филип...
  А женски,сакам некој необични и не толку чести,како на пример Шарлота,Франческа,Теона,Лара,Сара,Лана итн. :)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Лана, Јана <3
  Лука
   
 5. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Ана, Јана, Изабела, Теодора.
   
 6. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  625
  Од машките : Петар,Филип,Денис,Никола...
  Од женски: Ева,Лина,Сандра,Леона,Ина(моето хехе), Стефани...
  други не ми текнуваат во моментов
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Машки: Јован и Марко.
  Женски: Дениција и Андреа.
   
 8. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  Од машките : Дамјан , Максимилијан , Луис..
  Од женските : Туана, Лусиана, Дездемона..
   
 9. Melaniiii

  Melaniiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  20
  Јелена :inlove:
  Давид :inlove:
   
 10. sweet.star

  sweet.star Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  47
  Машки: Марко,Филип,Саше,Александар
  Женски:Барбара,Ива,Теодора,Натали.... :)
   
 11. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  10.657
  Михаела,Матеа,Теона
  Матеј :lol:
   
 12. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Мене од машки ми се свиѓаат:
  -Лео (најмногу)
  -Вилиам
  -Марко

  А женски:
  -Патриција
  -Александра
  -Антонела
  -Изабел
  -Паула :)
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Вилијам,Ангел,Емануел,Теодор-машки
  Ева,Ивона,Мила,Теа,Маргарита-женски
   
 14. Flavoraid

  Flavoraid Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  кристифор ,лоринда , фернандо , каталија , марко ,кристијан , каталин , јована и не ми текнуваат други . :)
   
 15. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  мелани магдалена марио и лука
   
 16. booba

  booba Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  225
  Ерик, Емре, Стефан, Николае, Николај, Емануел, Аднан, Никола, Бојан, Филип.. уше има не ми текнуваат други и моментов....

  Ангела, Елена, Мирјем, Емануела, Каталина, Луз, Ева, Хана, Блер.. и уште многу други :D
   
 17. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Женски:Јана,Анастасија,Марија,Миа,Мила...
  Машки:Петар,Филип,Стефан,Марко,Никола
   
 18. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  Ања :sun:
   
  На paleska3 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Женски: Камелија, Алисија. :inlove:
  Машки: Себастијан, Андрија, Алекс. :inlove:
   
 20. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Женски:Марија,Дајана,Талија,Вања,Синоличка
  Машки:Илија,Петар, овие имиња ѓи обожавам некако ми се моќни