1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое колаче сте според хороскопскиот знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tea4e, 13 ноември 2013.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Овен – колаче со фил од лимон

  На огромната енергија и самодоверба со која зрачи еден овен, му одговараат само силни вкусови како оној на лимонот. На толку смелост и решителност, никој не може да ви застане на патот. Секогаш знаете како да ги започнете работите.
  [​IMG]

  Бик – колаче со фил од морков

  Традиционален вкус на колаче. Практични и вредни, но со прекрасен кремаст фил. Сте се соочиле со непријателите и сте издржале. Сите ја сакаат вашата поддршка, а вие никогаш не ги разочарувате.
  [​IMG]

  Близнаци – чоколадно ванила колаче

  Плаќаш едно, а добиваш две. Имате две различни страни на карактерот, но тие прекрасно се спојуваат во совршена хармонија. Флертувате, но и сте сериозни, секогаш полни со став и вкус.
  [​IMG]

  Рак – колаче со ореви

  На моменти знаете да бидете премногу емотивни, но не грижете се. Како и ова колаче, меки сте, полни сте со сочувство и љубов, но сепак имате и своја тврда страна. Сите ја ценат вашата посветеност кон другите и неодоливата ексцентричност.
  [​IMG]

  Лав – колаче со фил од тиква

  Како филот со вкус на тиква на ова колаче, топли сте и самоуверени. Никој не може да ви одолее. Поседувате елеганција и скап вкус.
  [​IMG]

  Девица – виолетово колаче со фил од мед

  Вие сте деликатен цвет, исто како виолетовото колаче со фил од мед. Нежно и суптилно се обидувате да му помогнете секому. Понекогаш дури и премногу. Не преоптоварујте се. Седнете, опуштете се и уживајте во ова колаче со шолја топол чај.
  [​IMG]

  Вага – разни колачиња

  Земајќи ги предвид разноликоста на вашата личност, не можете да бидете претставени само со едно колаче, една големина, форма и вкус. Вие во себе ги содржите сите нијанси на харизма и шарм. Создавате хармонија наспроти едноличноста која владее наоколу.
  [​IMG]

  Скорпија – црвено кадифено колаче

  Скорпии, зад вашата кул, смирена, воздржана надворешност, се крие страсна и полна со вкус внатрешност. Исто како овој вид колаче, во себе криете голем сплет на вкусови.
  [​IMG]

  Стрелец – колаче со фил од кафе

  Како и ова колаче, вие сте филозофски настроени и секогаш расположени. Можеби повеќе ветувате одошто остварувате, но сепак сте дел од секоја ужина. Одлично одите со чаша кафе.
  [​IMG]

  Јарец – колаче со фил од ванила

  Вие сте најсериозниот знак во хороскопот. Конвенционални, спремни да го решат секој личен или професионален проблем. Како и ванила-колачето, вие сте човек на кој останатите му веруваат и можат да се потпрат.
  [​IMG]

  Водолија – чоколадно колаче со фил од ванила

  Вашата силна чоколадна енергија совршено се сплотува со слаткиот, срамежлив вкус на ванилата и така двете заедно го создаваат ова колаче. Со еден збор, го имате најдоброто од двата света.
  [​IMG]

  Риби – колаче со виножито-фил

  Вие ги прифаќате луѓето и нештата онакви кави што се. Како и колачето со виножито-фил, вие сте уметнички души и посебни луѓе на кои сите им се восхитуваат.
  [​IMG]
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Ме огладне ма! :D
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  Мразам тикваа.. туу кај се погоди баш за моето колаче. :doh: :D
   
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Таман си е објаснението и колачето,ама малце грдо ми изгледа на сликата :D
   
 5. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Водолија – чоколадно колаче со фил од ванила

  Вашата силна чоколадна енергија совршено се сплотува со слаткиот, срамежлив вкус на ванилата и така двете заедно го создаваат ова колаче. Со еден збор, го имате најдоброто од двата света.
  [​IMG]

  :clap: ;)
   
 6. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  910
  Вага – разни колачиња :D
   
 7. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  1.495
  Пол:
  Женски
  Водолија – чоколадно колаче со фил од ванила

  Вашата силна чоколадна енергија совршено се сплотува со слаткиот, срамежлив вкус на ванилата и така двете заедно го создаваат ова колаче. Со еден збор, го имате најдоброто од двата света.
  [​IMG]

  :D
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.907
  Допаѓања:
  32.494
  Пол:
  Женски
  Рак – колаче со ореви

  На моменти знаете да бидете премногу емотивни, но не грижете се. Како и ова колаче, меки сте, полни сте со сочувство и љубов, но сепак имате и своја тврда страна. Сите ја ценат вашата посветеност кон другите и неодоливата ексцентричност.
  [​IMG]
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Девица – виолетово колаче со фил од мед

  Вие сте деликатен цвет, исто како виолетовото колаче со фил од мед. Нежно и суптилно се обидувате да му помогнете секому. Понекогаш дури и премногу. Не преоптоварујте се. Седнете, опуштете се и уживајте во ова колаче со шолја топол чај.
  [​IMG]
   
 10. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.006
  Пол:
  Женски
  Риби – колаче со виножито-фил

  Вие ги прифаќате луѓето и нештата онакви кави што се. Како и колачето со виножито-фил, вие сте уметнички души и посебни луѓе на кои сите им се восхитуваат.

  :clap:
   
 11. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Стрелец – колаче со фил од кафе

  Како и ова колаче, вие сте филозофски настроени и секогаш расположени. Можеби повеќе ветувате одошто остварувате, но сепак сте дел од секоја ужина. Одлично одите со чаша кафе.
  [​IMG] :lol:
   
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Близнаци – чоколадно ванила колаче - Се е точно! ахах ;) :rofl:
   
 13. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Рак – колаче со ореви

  На моменти знаете да бидете премногу емотивни, но не грижете се. Како и ова колаче, меки сте, полни сте со сочувство и љубов, но сепак имате и своја тврда страна. Сите ја ценат вашата посветеност кон другите и неодоливата ексцентричност. мњаммњам
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  колаче со фил од ванила :)
   
 15. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  3.021
  Пол:
  Женски
  Лав – колаче со фил од тиква
  Како филот со вкус на тиква на ова колаче, топли сте и самоуверени. Никој не може да ви одолее. Поседувате елеганција и скап вкус.

  :rofl:
   
 16. redhat

  redhat Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  222
  Риби – колаче со виножито-фил
  8)
  Вие ги прифаќате луѓето и нештата онакви кави што се. Како и колачето со виножито-фил, вие сте уметнички души и посебни луѓе на кои сите им се восхитуваат.
   
 17. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.795
  Вага – разни колачиња

  Земајќи ги предвид разноликоста на вашата личност, не можете да бидете претставени само со едно колаче, една големина, форма и вкус. Вие во себе ги содржите сите нијанси на харизма и шарм. Создавате хармонија наспроти едноличноста која владее наоколу.

  Колку среќни сме ние што сме вага во хороскоп... за нас се сите колачиња :D
   

  Прикачени фајлови:

  • s.jpg
   s.jpg
   Големина на фајлот:
   93,3 KB
   Прегледи:
   110
 18. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  225

  Хахаха деновиве јадам тиква, на ГОЛЕМО , постојано велам " Уште малку во тиква ќе се претворам :D "
  Очигледно во колаче од тиква сум еволуирала :rofl:
   
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Девица – виолетово колаче со фил од мед

  Вие сте деликатен цвет, исто како виолетовото колаче со фил од мед. Нежно и суптилно се обидувате да му помогнете секому. Понекогаш дури и премногу. Не преоптоварујте се. Седнете, опуштете се и уживајте во ова колаче со шолја топол чај.
  [​IMG]
   
 20. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  992
  Пол:
  Женски
  Јарец – колаче со фил од ванила

  Вие сте најсериозниот знак во хороскопот. Конвенционални, спремни да го решат секој личен или професионален проблем. Како и ванила-колачето, вие сте човек на кој останатите му веруваат и можат да се потпрат.
  [​IMG]

  :clap: