Кое колаче сте според хороскопскиот знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tea4e, 13 ноември 2013.

 1. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица – виолетово колаче со фил од мед

  Вие сте деликатен цвет, исто како виолетовото колаче со фил од мед. Нежно и суптилно се обидувате да му помогнете секому. Понекогаш дури и премногу. Не преоптоварујте се. Седнете, опуштете се и уживајте во ова колаче со шолја топол чај.
  [​IMG]
   
 2. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  320
  Абе какво колаче со лимон, дајте нешто чоколадесто :rofl:
  Шала на страна, карактеристиките се точни ама не и вкусот на колачето :P ;)
   
 3. cherry-on-top

  cherry-on-top Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  45
  :D
   
 4. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
   
 5. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  Лав – колаче со фил од тиква

  Како филот со вкус на тиква на ова колаче, топли сте и самоуверени. Никој не може да ви одолее. Поседувате елеганција и скап вкус.


  :inlove: :D
   
 6. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  Бик – колаче со фил од морков

  Традиционален вкус на колаче. Практични и вредни, но со прекрасен кремаст фил. Сте се соочиле со непријателите и сте издржале. Сите ја сакаат вашата поддршка, а вие никогаш не ги разочарувате.
   
 7. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  130
  :D :D
   
 8. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  Лав – колаче со фил од тиква

  Како филот со вкус на тиква на ова колаче, топли сте и самоуверени. Никој не може да ви одолее. Поседувате елеганција и скап вкус.

  :) :D
   
 9. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Вага – разни колачиња

  Земајќи ги предвид разноликоста на вашата личност, не можете да бидете претставени само со едно колаче, една големина, форма и вкус. Вие во себе ги содржите сите нијанси на харизма и шарм. Создавате хармонија наспроти едноличноста која владее наоколу.
  :)
   
 10. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.332
  Пол:
  Женски
  Така е. :clap: :D
   
 11. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Ми се пријаде бе. :inlove:
   
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.519
  Допаѓања:
  30.376
  Пол:
  Женски
  Лав - колаче со фил од тиква.
  Тиква не сакам,ама горда сум на мојата самоувереност ;)
   
 13. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.736
  Допаѓања:
  5.113
  Пол:
  Женски
  Такка, и секакви колачиња јадам. :D
   
 14. Chokoholic25

  Chokoholic25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Јарец: Колаче со ванила

  Вие сте сериозни и едноставни. Полни сте со мудри мисли, подготвени да се соочите со секакви професионални или лични проблеми. Потполно исто како ванила колачето – доверливи, сигурни и вкусни.
   

  Прикачени фајлови:

 15. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Лав – колаче со фил од тиква
  -оваа не е погодено изгледа никој лав несакаме тиква ! :devil:
   
 16. DivineFM

  DivineFM Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove: :inlove: Мммммм

  Водолија – чоколадно колаче со фил од ванила

  Вашата силна чоколадна енергија совршено се сплотува со слаткиот, срамежлив вкус на ванилата и така двете заедно го создаваат ова колаче. Со еден збор, го имате најдоброто од двата света.
  [​IMG]

  :inlove:
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.307
  Допаѓања:
  109.862
  Пол:
  Женски
  Лав – колаче со фил од тиква

  Како филот со вкус на тиква на ова колаче, топли сте и самоуверени. Никој не може да ви одолее. Поседувате елеганција и скап вкус.
   
 18. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.498
  Пол:
  Женски
  Скорпија – црвено кадифено колаче

  Скорпии, зад вашата кул, смирена, воздржана надворешност, се крие страсна и полна со вкус внатрешност. Исто како овој вид колаче, во себе криете голем сплет на вкусови.
  - хехе, па него како?! :D :$
   
 19. Just.you

  Just.you Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  23
  Бик – колаче со фил од морков

  Традиционален вкус на колаче. Практични и вредни, но со прекрасен кремаст фил. Сте се соочиле со непријателите и сте издржале. Сите ја сакаат вашата поддршка, а вие никогаш не ги разочарувате. ;)