1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое млеко за тело го користите и кој гел за туширање?

Дискусија во 'Канта' започната од maca99, 20 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Mnogu e bitna hidratacijata na teloto ne samo leto tuku i zima.jas bez mleko za telo nemozam
  Porano ja koristev plavata nivea i mi bese ok,dodeka ednas ne dobiv na poklon mleko za telo od KAM marketi germansko e,plavo i mn eftino 100den.A bas mi e super.I dove mi se super.ali za ova bas se iznenadiv kvalitetno e a tolku evtino.
  A od gelovi za tusiranje super se n a avon (i pilinzite im se super) nivea -so miris na citrus i dove e mnogu nezno,kako maslo e
   
 2. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Порано од НИвеа само земав производи, сега си бирам да ми мириса уабво :) Последен пат млеко зедов едно германско од бадеми, Едеа мислам ако не сум изумила и ефтино и многу добро, а гел обично сакам да ми мириса исто на бадеми или кокос...Важно да дава свежина, не јаки мириси.
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Има ваква тема telo/nega-na-telo-t441/ .
  Незнам зошто си запнала да отвораш нови теми, кога вчера си зачленета. Прво убаво запознај го форумот и правилата па потоа отварај. :!:
   
  На OrdinaryGirl и maca99 им се допаѓа ова.
 4. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Ako ne ti se dopaga ne moras da citas,ustvari so se zamaras tolku ti napinjas ,RELAX :D
   
 5. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.986
  Пред некој ден влегов во Космо, случајно и си душкав млека и гелови, и што да видам, еден сет од Алдо Вандини, за 500 денари, рај! Путер за тело и гел за туширање, пази, од некои билки (lapacho i murumuru :D) ама мирисаат врвно. Си ги купив и сега се мерачам.
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Emilija

  Emilija Истакнат член Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена поради тоа што веќе постои таква тема. Еве линк: telo/nega-na-telo-t441/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.