1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое млеко за тело го користите и кој гел за туширање?

Дискусија во 'Канта' започната од maca99, 20 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Mnogu e bitna hidratacijata na teloto ne samo leto tuku i zima.jas bez mleko za telo nemozam
    Porano ja koristev plavata nivea i mi bese ok,dodeka ednas ne dobiv na poklon mleko za telo od KAM marketi germansko e,plavo i mn eftino 100den.A bas mi e super.I dove mi se super.ali za ova bas se iznenadiv kvalitetno e a tolku evtino.
    A od gelovi za tusiranje super se n a avon (i pilinzite im se super) nivea -so miris na citrus i dove e mnogu nezno,kako maslo e
     
  2. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Порано од НИвеа само земав производи, сега си бирам да ми мириса уабво :) Последен пат млеко зедов едно германско од бадеми, Едеа мислам ако не сум изумила и ефтино и многу добро, а гел обично сакам да ми мириса исто на бадеми или кокос...Важно да дава свежина, не јаки мириси.
     
  3. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Има ваква тема telo/nega-na-telo-t441/ .
    Незнам зошто си запнала да отвораш нови теми, кога вчера си зачленета. Прво убаво запознај го форумот и правилата па потоа отварај. :!:
     
    На OrdinaryGirl и maca99 им се допаѓа ова.
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Ako ne ti se dopaga ne moras da citas,ustvari so se zamaras tolku ti napinjas ,RELAX :D
     
  5. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Пред некој ден влегов во Космо, случајно и си душкав млека и гелови, и што да видам, еден сет од Алдо Вандини, за 500 денари, рај! Путер за тело и гел за туширање, пази, од некои билки (lapacho i murumuru :D) ама мирисаат врвно. Си ги купив и сега се мерачам.
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Emilija

    Emilija Истакнат член Член на тимот

    Се зачлени на:
    9 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Темата е заклучена поради тоа што веќе постои таква тема. Еве линк: telo/nega-na-telo-t441/
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.