Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое ниво на образование го имате?

Дискусија во 'Образование' започната од littleflower, 23 мај 2015.

?

Кое ниво на образование го имате?

 1. Основно образование

  1 глас(а)
  7,1%
 2. Средно образование

  3 глас(а)
  21,4%
 3. Вишо образование

  0 глас(а)
  0,0%
 4. Високо образование

  7 глас(а)
  50,0%
 5. Магистер

  1 глас(а)
  7,1%
 6. Доктор

  1 глас(а)
  7,1%
 7. Завршени два (или повеќе) факултети

  1 глас(а)
  7,1%
 1. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  1.429
  Разговарав со неколку пријателки во врска со ова прашање, па одлучив да отворам тема и анкета. Оние кои имате завршено со вашето образование, пополнете ја анкетата.
  Доколку сеуште сте во процес на образование, може да испратите одговор кои се вашите планови за во иднина.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.519
  Пол:
  Женски
  Моментално сум студент значи го завршувам високото образование. Уште 3 семестри пред мене! Кога ли поминаа, како вчера да бев матурантка.