1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кое ниво на образование го имате?

Дискусија во 'Образование' започната од littleflower, 23 мај 2015.

?

Кое ниво на образование го имате?

 1. Основно образование

  2 глас(а)
  5,7%
 2. Средно образование

  8 глас(а)
  22,9%
 3. Вишо образование

  0 глас(а)
  0,0%
 4. Високо образование

  17 глас(а)
  48,6%
 5. Магистер

  4 глас(а)
  11,4%
 6. Доктор

  2 глас(а)
  5,7%
 7. Завршени два (или повеќе) факултети

  2 глас(а)
  5,7%
 1. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.480
  Разговарав со неколку пријателки во врска со ова прашање, па одлучив да отворам тема и анкета. Оние кои имате завршено со вашето образование, пополнете ја анкетата.
  Доколку сеуште сте во процес на образование, може да испратите одговор кои се вашите планови за во иднина.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.695
  Допаѓања:
  73.707
  Пол:
  Женски
  Моментално сум студент значи го завршувам високото образование. Уште 3 семестри пред мене! Кога ли поминаа, како вчера да бев матурантка.
   
 3. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Средно, паузирам неколку години, со желба во последно време во иднина да запишам и факултет. Можеби вонредно нешто, можеби и редовно ако одлучам дека ќе имам можност со деца да се посветам и на тоа.
   
 4. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  848
  Допаѓања:
  2.013
  Пол:
  Женски
  ВСС , но работам во сендвичара.
  ;(
   
 5. Foffygirl

  Foffygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2013
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  22
  Високо образование.
   
 6. sweet dreams **

  sweet dreams ** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2023
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
 7. BlackSwan22

  BlackSwan22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Женски
  Што е разлика во вишо и високо образование?
  Мислам дека е разлика во годините на дипломирање дали 3 или 4 или грешка сум ?
  Просветлете ме :lol:
   
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.527
  Пол:
  Женски
  Вишо било порано со 2 години.
  Високо е со 3 и со 4 зависи од студиската програма :)
   
  На BlackSwan22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sino.o.oka

  sino.o.oka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2020
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  2.229
  Пол:
  Женски
  Сигурно највкусни сендвичи правиш :D
  Шала на страна таква ни е дРЖАВИЧКАТА, јбг.

  Пс. Виц на твоја светка, у склоп со темата8)

  Зошто кафето во Македонија е највкусно?
  Затоа што го прават факултетски образовани луѓе.

  *само ја исмевам ситуацијата во која живееме, не се потсмрвсм никому, не е до нас...
   
  На Bebac, sweet dreams ** и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. sweet dreams **

  sweet dreams ** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2023
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  Нивото на образование не е некој репер на интелигенција но е на други битни особини, истрајност, трпеливост, одговорност, амбиција и многу кажува за една личност ако има завршено факултет или некое повисоко образование.
   
  На Lolaaaaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Евроазија

  Евроазија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2022
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  2.325
  Пол:
  Женски
 12. Lolaaaaaaaa

  Lolaaaaaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2021
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Средно медицинска сестра,виша запишана во штип за истото,ама паузирам се зафатив со друга работа и некако незнам дали сакам да го работам тоа што го учам..:smirk:
   
  На Евроазија му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.582
  Пол:
  Женски
  Високо- да го имав овој ум кога се запишував ич немаше да одам, туку ќе си работев и ќе си шетав по други држави, ќе си уживав. Вака џабе време, нерви и пари потрошив за со средно некој да оди да ја работи работата за која јас учев 4 години, а јас да работам нешо скрос трето.
   
 14. Lolaaaaaaaa

  Lolaaaaaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2021
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Во нашава држава,се повеќе има такви случаеви..
   
  На Кена Рис му/ѝ се допаѓа ова.