Кое средно училиште да го одберам?

Дискусија во 'Образование' започната од Teddey, 14 јануари 2011.

 1. specialgirl

  specialgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Знам, ја имам прочитано таа тема. Но, информациите беа доста стари (2011, 2012..). Напишав овде затоа што се надевам на понови информации.
   
 2. _.edinstveniot._

  _.edinstveniot._ Нов член

  Се зачлени на:
  22 декември 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Добар ден!!
  Уписите се за неколку дена и редно е веќе да одлучам во кое средно ќе се запишам. До сега сите години сум 5.00, и сум голем љубител на информатиката. Се мислам помеѓу Корчагин и Никола Карев. Планирам потоа да се запишам на ФИНКИ.

  Ваше мислење за овие средни училишта?
   
 3. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  2.295
  Пол:
  Женски
  Според мене Корчагин доколку планот за понатаму ти е на ФИНКИ.
   
 4. haseulpog

  haseulpog Нов член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2021
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Во Корчагин нема да излезеш од дома, никогаш не би идел јас лично.
   
  На _.edinstveniot._ и злоба им се допаѓа ова.
 5. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  8.526
  Пол:
  Женски
  Абе нема проблем. :D
  Ко докторат да запишува, не средно.


  Корчагин, оди на смер ПМА. Ќе имаш многу добра основа за да се снајдеш на факултет после.
   
  На Glowy, cresa-jagoda и _.edinstveniot._ им се допаѓа ова.
 6. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Еве ја ќе ти кажам ако сакаш да ја имаш основата по информатика, запиши се Михајло Пупин или на ПТТ. Таму имаш смерови поврзани со компјутери само разгледај ги убаво на страната.
  Со гимназија ништо не праиш, јас учев ПМА срање беше. Овака со стручно бар ќе имаш на нешто да се потпреш, ако не ти оди со факултетот, здравје понатака.
   
  На cresa-jagoda и _.edinstveniot._ им се допаѓа ова.
 7. haseulpog

  haseulpog Нов член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2021
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Денес почнаа уписите! Кај се запишавте?
   
 8. Kjutche

  Kjutche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  68
  Јас гимназија ќе се запишам. Само не знам сеуште кој смер, математичка А или општа А.:( Мислење според вас?