1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кожни јакни

Дискусија во 'Мода и стил' започната од dodo, 6 март 2010.

  1. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Кожна јакна.....ехеееее од кога ја имам.
    Ја утепав од носење. :D Црна, со нитни нешто, од Белград купена. И после видов дека и во Скопје лани ја донеле.

    Можам да носам црна и темно кафеава. Прифатливо ми е.
    Ама црвена или виолетова?!!?! НЕМА ШАНСИ! истото и за другите бои!
     
  2. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    koжна јакна си купив лани и мн си ја сакам :D црна нормално, би можела да носам бела и кафеава ама др боја не
     
  3. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Пролет и есен се ХИТ. И сакам во сите бои :!: :D
    А сега имам две...црна и бела со светло розаво.


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    [​IMG]
    Кејт Мос
     
  5. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Кај нас се многу скапи,едино на попуст или на лето да купиш..инаку ми имаат донесено од Италија ,за 100евра купена од пред 5 години,кафеава е,ја обожавам и ден денес ми е омилена :inlove: Друго кожно,освен кожна јакна не би носела :)
     
  6. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    имам една црна многу ја носам,си ја купив пред 1 год.во Манго таму секогаш можеш да најдеш добри кожни јакнички само што нормално цените најнапумпани кај нас!!
     
  7. Liebe

    Liebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Јас имам црна кожна јакна,искрејно многу сакав да имам една па дури во декември 2010 си купив од Terranova.Освен црна не би носела друга ама имам доста пријателки што носат и розева и виолетова, баш супер. :)
     
  8. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Многу ми се допаѓаат овие јакнички. Баш ми се елегантни и фраерски.

    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  9. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Значи прво треба да се прави разлика меѓу кожна јакна и скај. Овие што 80% ги носиМЕ се скај. Јас се имам изјаснето на друга тема, дека нешто од животинско потекло на мене (кожа, крзно) едноставно не можам да ставам, иако имам една кожна ташна и кожен новчаник кои ми се омилени. Така да не можам баш да проповедам тука колку е тоа сурово иако навистина е, кога и јас имам кожни работи. Ама ете, облека не можам да носам. Имам една црна јакничка од скај, купена 1000-1200 денари од Еко ако не се лажам, пред некоја година. Ок се за рана пролет, доцна есен, убаво изгледаат и не пропуштаат вода
     
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Јас лично обожавам кожни јакни :inlove: , зашто го сакам рок стилот а нели тој често се надополнува со кожни јакни. Дома имам две кожни јакни, т.е едната ми е еко кожа а другата ми е вистинска кожа и е навистина квалитетна, и е баш онака типска и рокерска, ептен ја сакам. 8) Само кога ја носам многу ми тежи а и малку ми е големка кај ракавите (всушност, така и требало да биде, да се големи и широки ракавите, да висат) ама мене ми смета. Ама подарок ми е од тетка ми, она ја носела на времето, па затоа многу ја сакам. :) Знам дека ја облеков неколку пати во школо и сите ме викаа Рамбо :D , зашто како што реков е баш широка и голема и од тогаш не ја облеков. И баш сега се прашувам зашто сум ги слушала нив, кога јакната е преубава човече, сега во средно обавезно ќе ја носам. Во моментов незнам каде ми е и неможам да ја сликам, ама затоа ќе се потрудам да најдам некоја слична на интернет и ќе ја постирам овде. :)


    [​IMG]

    [​IMG]


    Паа, што знам, неможев да најдам некои подобри слики за да ја опишам, ама нешто вака е. Со каивче и џепче негде на средина, само што е поширока под ракавите и има патент од страна на ракавите. Мене ме потсетува и на оние лудите моторџии од филмовите од осумдесетите.. :inlove:
     
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Само од еко кожа :)
    Имам лилјакова, мојата омилена есенско-зимска боја. И сеа нова сива.
    Стално викам дека и црна ќе купам, ама ете не дошол денот, секогаш другите бои ми се пред црната на листата :)
     
  12. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Јас сакам кожен мантил, многу ми е елегантен :) (малку сум надвор од темата)
     
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Има убави ама не во Македонија, во Солун има преубави кожни јакни :inlove:
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LuisRoyo

    LuisRoyo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    12
    манго, сега 9000 е но бар сигурен си дека е кожа..не ми пречи и скај, имам 1 кожна и 2 скај...кожната од спрингфилд 4000 и нешто беше,а скајчињата по 1500 од калиопе едната а другата не може да ми текне пошо од предминатата есен ми беше :( се наоѓаат и поефтини ама јас ептен во ек кога најмногу се носат ги земав..
     
  15. Aniche

    Aniche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    20
    Кој сака чиста кожа може да види во Лапел спроти Горица трејд во ГТЦ на кат. Може и ќе си најде некој нешто, ама не се баш евтини како скајчињата.
    Јас имам кожна јакна кафеава, црна и маслинеста, а и мантилче крем со крзно. Слатко си ги носам, прекрасни ми се. Едвај чекам да застуди и да си ги носам :)
     
  16. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Едно од омилените парчиња облека ми се токму кожни јакни.Штета што временските прилики кај нас не дозволуваат да си носам подолго време, но сепак кога е времето таман за тоа не ги соблекувам.Имам неколку моментално , но не и во црвена боја, тоа ми е сега од Есен во план да си купам.Сепак поубав избор има или во Турција или Грција.Обожавам кожа!!! :inlove:
     
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Многу сакам. :inlove: Имам само една, лани ја купив, и ја изнаносив. Еко кожа мислам дека е, незнам. :!: . Околу 1000 ја купив. Ама каишот го користев за фармерки, и партали ми стана. :tmi:
     
  18. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    Имав и црна и сива,ама сега само црната ми остана,сивата ми се искина :(
     
  19. martina30

    martina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    16
    Доколку сакате оригинал кожна јакна и да си ја изнаносите со години ќе отидете во Горица Трејд, таму сигурно ќе најдете. Доколку ништо не Ви се допадне прават јакни по нарачка може да им однесете слика или модел ќе ви ја сошијат за еден ден. Јас така направив, однесов скај јакна и според неа ми направија буквално иста ама кожна. Еве веке две години ја носам и не е мрдната, презадоволна сум. Сега планирам да си сошијам иста таква бела. Ја платив 8000 ден, ама не жалам воопшто.
     
  20. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Многу ги сакам и ги носам најчесто есен и потопли зимски денови. Имам темно сино и виолетово. :)