1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметика на Avene

Дискусија во 'Лице' започната од mesecinka91, 11 јуни 2012.

 1. mesecinka91

  mesecinka91 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  За оваа козметика не најдов претходна тема а би сакала да знам нешто повеќе за неа? Како дејствува што имате користено и дали имал некој негативни ефекти а воедно и за колекцијата за заштита од сонце во пресрет на летото... :inlove:
   
 2. mamacaci

  mamacaci Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  И јас сакам некое мислење за термалната вода и некоја крема за лице за комбинирана кожа? Ако знае некој нека пише.
   
 3. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Јас сум многу задоволна од Авене. Имам и во друга тема пишано, во текот на летото ја користам кремата со СПФ 50 и е супер. Малку е поскапа, околу 1000 денари ама трај подолго време.


  Другата крем во бело паковање е нешто како тонирана крема, лично мене не ми се погоди на бојата на лицето. А исто така и оваа е со СПФ 50, само е нешто како пудра и потешко се упива.
   

  Прикачени фајлови:

 4. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
 5. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  Ја имам термалната вода, и доста долго ја користам веќе, околу година ипол или евентуално две. Имам пофални зборови само :)
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  една од посолидните козметики, и поскапа, јас ја имам користено оваа крема со цинк за оштетена кожа, затоа што имав третмани против испукани капилари, имам пофалби.
   

  Прикачени фајлови:

 7. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161
  дали има производи за коса?
   
 8. fisofosi

  fisofosi Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  [/quote]
  Ќе може ли да ми кажеш што нијанса е тонираната крема? Во аптека немаат тестери, ми кажаа некоја медиум нијанса била, ама пак не ми е јасно. Фала :)
   
 9. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  22.758
  Пол:
  Женски
  Шо паричиња е? :D
   
 10. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  300-400 не ме држи за збор, ама поскапа не беше. Има малецко и поголемко шишенце. Повеќе се исплати поголемото зашо нема некоја голема разлика во пари :D
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 11. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  22.758
  Пол:
  Женски
  Aман бе. Многу евтина. :D Очекував негде 900-1000 ден. :lol:

  Ти кое пакување го имаш, гледам 3 големини има 300 ml, 150 ml и 50 ml? Не знам јас кое да го земам. :?:
   
 12. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  300 ml имам јас :D и озбилно не е скапо, а долго трае. Меѓу величините е 100 денари разлика мислам. Искрено вреди.
  Иначе видов дека си прашала и за термалната вода на Виши. Таа ја немам пробано, ама од термалната вода на Авене сум многу задоволна. Ем не е скапа, ем супер си е :D
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 13. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  22.758
  Пол:
  Женски
  Супер, штом најдам време ја купувам деновиве, па ќе споделам искуства. :D

  Фала ти на инфо. :*
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  22.758
  Пол:
  Женски
  ^^

  Јуначко срце не дотраја... и ја купив денес. :D
  Ја тестирав и на дечко ми и тој беше воодушевен. Многу е освежувачка. И за него ќе земам една посебна деновиве.

  Инаку јас го зедов големото пакување од 300 ml и е 580 ден. Тоа од 150 ml е 440 ден.

  Им го имам фрлено меракот на бајаги производи на Avene, да поминат испитиве па се фрлам на шопинг. :D
   
  На simoncelicius и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 15. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  Од каде ја зема бре толку? :o Јас во аптеката во Рамстор ја зимав, и колку што памтам не беше 580 тоа дефинитивно :D
  Добро, може и да ја поскапеле, што знам :D

  Нели е добра? :wasntme: Мене ептен ми прија, поготово летно време, мераци ми е водичкава :lol:
   
 16. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  22.758
  Пол:
  Женски
  Од "Виола" од Буњаковец ја зедов. А за скапа шо знам, ми беше очекувано оти прогуглав и баш таа беше препораката за малопродажна цена.


  Ептен е убава. Како ли сум можела без неа?! :^) :D
   
 17. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Ако го има користено некоја кремов, ме интересира збор-два за него.
  Дали е ефикасен и дали вреди за цената? :)

  [​IMG]
   
 18. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Јас го користев, дерматологот ми го препорача. Мислам дека чини 800 и нешто денари.Мене ми траеше три месеци. И вреди за парите, доста ефикасен е го освежува тенот, ги смалува порите а акните ги суши и спречува појавување на нови.
   
  На Sanniii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  Мене ми ја препорача кремава дерматолог поради тоа кожата на Т-зоната во исто време ми беше и масна , значи светам а ми се лупи , како лишаи ми се правеа и за брзо време откако почнав да ја користам , престана да ми се лупи и сеуште си ја користам само најчесто еднаш дневно ставам а не 2 пати , бидејки имам комбинирана кожа а кремата не упива воопшто лесно и мн време ми трае . Ја купив 960 ден.
  Еве ваква користам
   

  Прикачени фајлови:

  • skin recovery.jpg
   skin recovery.jpg
   Големина на фајлот:
   18,1 KB
   Прегледи:
   400
 20. b.o.n.i

  b.o.n.i Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  1.137
  Можеш ли да ми кажеш, дали при користење на кремов користеше и лосион од истата колекција, од друга колекција или воопшто не користеше, и каков ти беше третамнот. Фала ти :D