1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметика на Avene

Дискусија во 'Лице' започната од mesecinka91, 11 јуни 2012.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски

    Ти благодарам , но веќе ја земав кремата на La roche posay effaclar duo :) позз
     
    На DoktorkaOz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bakiii

    bakiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    5
  3. strelkata

    strelkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    769
    Дали имате искуства со avene antirougeus (anti-redness risch moisturising cream spf 10) ? Имам мал проблем околу црвенеење и прочитав по интернет за avene дека има позитивно дејство.
     
  4. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Јас моментално ја користам Cleanance Expert, или поранешна Cleanance К. Со овошни киселини и за навечер, но не многу јака. Не ја користам редовно секоја вечер поради сончевите денови што ги имавме скоро па ми беше страв нешто да не ми се направи на лицето, и покрај тоа што убаво го чистам на сабајле. Али не приметувам некоја особена разлика или чувство, малце ко обична крема ми е, јас очекував малце појака да биде. Али сепак сум на почеток. Ќе ја дотрошам па ќе видам ако има потреба ќе ја земам таа Triacneal Expert. Е таа е веќе појака мислам и не е играчка.

    Ти ја користеше?
     
  5. NESKAFE25

    NESKAFE25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Јас ја користам Avene Triacneal Expert кремата и ставам само навечер,на акните на вратот кога ми се воспалуваат..... задоволна сум ми ги смирува,некогаш кога ќе сетам дека ми се прави акна ставам од кремчето и ја спречува појавата на акната :) Го користам и гелот за миење,наутро и навечер и од него сум многу задоволна
     
  6. strelkata

    strelkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    769
    Си го купив antirougeurs jour емулзија го ставам сабајле и осеќам дека ми го смирува лицето. Денес си ја купив и термалната вода фантастична е, одма ми го изедначи тенот на лицето. Задоволна сум сега за сега. Само дека имам пречувствиетлна кожа ми се појави иритација кога ставив од вечерниот крем од друга фирма што си го користев предходно и затоа веќе не правам такви комбинации.
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Сега дури прочитав дека си прашувала за кремава. И jaс имам многу чувствителна кожа со црвенило. Добра е кремава, го смирува и хидрира лицето, плус има и заштитен фактор 20. Немам замерки, само мене ми беше преjaка затоа што имам масна кожа. Кремава е за нормална кон сува кожа.
    Исто за овоj проблем е убава на биодерма кремата, со тоа што е полесна од авене но нема заштитен фактор.
    Сепак наjмногу ja користам на Еуцерин 0% кремата против црвенило затоа што е и тонирана, содржи зелен коректор коj автоматски го прикрива црвенилото. И таа има заштитен фактор 25.
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски
    Некоја од вас да ја има користено оваа пудра на Авен? :?:

    [​IMG]
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    Знае ли некоја во која аптека е најевтин Avene Cleanance гелот?
    Или пак уште подобро, ако случајно низ некоја од аптеките е на некаква акција во моментов? :)
    [​IMG] [​IMG]
     
  10. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    @Mishela аптека Ирис во Струмица се застапаници на Авен и мислам дека кај нив се производите најефтини , а често имаат и акции.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    Заборавив да потенцирам дека мислев на аптеки низ Скопје. :(
    Со месеци немам отидено накај југот и да ти кажам, ептен се замислив дури ми текне кај се наоѓа аптекава.
    Сепак, ти благодарам. :f:
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    Ги користев гелот cleance тоникот и кремот triacnel тоа беше минатото лето но лицето уште толку ми се нафрли и престанав да ги користам..Од кремот ставав само навечер а од гелот и тоникот сабајле и навечер..Сеуште ми стојат и тоа цели но сигурно веке немозе да ги користам..Бидејки упатството им е на германски немозам да прочитам..И ме интересира за термалната вода зошто слузи и како се нанесува и дали мозе да ја користам бремена..☺
     
  13. MsLastovica

    MsLastovica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2015
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Како мислиш слузи?
    Јас ја користам со години и не сум имала никаков проблем со неа. Инаку имам сува и чуствителна кожа. Јас ја користам најмногу преку лето, а може да ја користиш кога и како сакаш. Намената е за секого, бремени, мали, деца, бебиња....
    На самата терманална вода имаш упатство за употреба.
     
  14. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Devojki ja imate li koristeno kremata so SPF 50, onaa toniranata? Kako se pokazala za na plaza? Tnx
     
  15. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае колку е рокот на траење од како ке се отвори..На германски пишува бидејки од таму ми ги донесоа ако некој знае нека пише ве молам..:)
     
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    Pa verojatno datata so brojki stoi
    Proveri
     
  17. girl995

    girl995 Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Zdravo
    Sakam da prasam koj gel na Avene e najdobar za cistenje na mrsno lice,dokolku nekoj koristi ili ima korosteno da spodeli iskustvo?
     
  18. Smoley

    Smoley Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    јас имам нормална кожа, но многу често пред и после пмс ми излегуваат мозолчиња и по некоја акна. Мислев дека со текот на годините ќе ми поминат но испадна дека цело време истото ми се повторува. Се консултирав со дерматолог и ми рече дека сум немала потреба за ништо затоа што тоа било нормално и да почнам да користам дерматолошки пудри, гелови и шампони. исто ми препорача Авене Триакниал крема да ја ставам навечер само на акните доколку имам. Веројатно се работи за Авене триакниал експерт и искрено од прочитаниве коментари ми е страв да почнам да го користам производот за да не ми се влоши кожата или иритира. ај доколку има некој што ја користел во скоро време да сподели искуство, би ви била многу благодарна.
     
  19. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Кога ќе прснам од спрејот со термалната вода како ангели да се симнуваат од рајот за да ми го погалат лицето. :l:

    Не, сериозно... најдоброто нешто што сум го купила досега. Го користам два пати на ден, обично откако ќе ставам хидратантна крема. 150 ml љубов.
     
    На Sexybaby86 и strelkata им се допаѓа ова.
  20. 54321

    54321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    401
    Здраво. Ги разгледував производите на Avene и размислувам да купам некој од овие кремови. Имам нормална - сува кожа, но во зимскиот период станува многу сува и затегната. Ако имате искуство со овие производи би ве замолила за совет кој да го купам...
     

    Прикачени фајлови: