1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметика Cien (Lidl)

Дискусија во 'Тело' започната од vitamina, 23 јули 2018.

  1. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Би сакала да слушнам и ваши рецензии и информации плус.
    Дали ја купувате и користите, ако да кои и зошто?!
    Неодамна мислам @do-re-mi ги фалеше со една крема за лице па ми стави прашалник да читнам во упатството на овие производи..
    Јас веќе имам неколку прозиводи и сум задоволна.
    За повеќе немав време да читнам и анализирам, видам ама ќе се потрудам периодов.
     
    На Mari* и CaraMia им се допаѓа ова.
  2. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Порано на крај памет не ми текнувало да купам од лидл као демек ефтина козметика па мислев кој знае што има во неа...ама, испадна обратно..производите на cien не само што имаат убава цена него и по состав и квалитет се меѓу првите пред сите др.по скапи марки ..кој внимава на составот на еден производ и одбегнува силикони, парабени, пег и сл.производите на cien се супер по тоа прашање..некои не се потполно био но не содржат ништо штетно што не би требало да го користиме..редовно пратам рецензии за сите нивни производи..утре ке сликнам нешто од омилените кои моментално ги користам. Значи, линијата што е натурал зелената е супер, био се и плус сум задоволна речиси од се, лабелото, кремите, маслото за целулит, путер за тело, гелови за туширање, отстранувачот за лак, дискетите за лице, маските за лице и уште многу др убави производи..јас ги препорачувам.
     
    На Bozica1980, Mari*, јolene и 2 други им се допаѓа ова.
  3. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Сликни ни утре што користиш баш да видам некоја препорака за да земам и јас :)
    Тотално истиот став го имам.. и јас ги избегнував т.е не ни одев порано на тој рафт а во последно време гледам дека се доста купувани и фалени..
     
    На јolene, CaraMia и bella.s им се допаѓа ова.
  4. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Еве една студија за креми, листата е правена според квалитетот на кремата, на составот, до секоја крема ја има и цената..значи обична крема од лидл има поубав состав и квалитет од некои светски марки со астрономски цени FB_IMG_1485527182315.jpg
     
    На Mari* и vitamina им се допаѓа ова.
  5. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Браво за темата! :)

    Секогаш во Лидл одам на брзање или има многу гужва, па не успевам да разгледам добро што и како има.

    Последниот пат од Грција го купив путерот за тело во тегличка, кесичка бричеви и ацетонот што е како со пумпичка.
    Го избрав путерот од кокос ( имаше и од шеа и некој овошен). Цената не ја памтам точно, ама беше помалку од 5 евра, а се добива 400 мл производ, што е супер deal. Мириса прекрасно, не остава масна трага и добро ја храни кожата.
    Бричевите се 5 во кесичка и имаат некој цена од 1,5 евра. Одлични! Убаво и глатко се поминува, не ја иритираат кожата.
    Ацетонот е во практично пакување, притискаш со памучето на отворот и се “пумпа” надвор течноста. Не се сеќавам на цената. Лесно и брзо го вади лакот од ноктите.

    Задоволна сум од брендов, па баш би сакала да чујам некоја препорака и за други производи :)
     
    На Bozica1980, Dust, Mari* и 2 други им се допаѓа ова.
  6. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Пилингот за лице феноменален
    Piling.jpg

    За коса спрејот го имам за заштита од пеглање до 200 степени, а добар е и за на сонце кога сте на одмор. 203169_02.jpg

    Регенераторите за коса ги користам исто ФЕНОМЕНАЛНИ (Тој од лево е врв)
    cien-professional-intensiv-haarkur-3520444.jpg

    И за син ми земав купкава да ја пробам одлична е IMG_20180411_141910.jpg

    П.С. Имам декоративна козметика исто. Го користам ружот на CIEN (1.99 Eur), Кармин CIEN (1,50 Eur)
     
    На ivancekitty, Bozica1980, sanja.burgundy и 6 други им се допаѓа ова.
  7. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    20180724_132800.jpg 20180724_132735.jpg 20180724_132716.jpg 20180724_132648.jpg еве моментално што користам и од се сум задоволна..
     
    На sanja.burgundy, Dust, Mari* и 4 други им се допаѓа ова.
  8. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    20180724_132918.jpg
    Од дип оушн сум пре пре задоволна. Обично почнав на сино да вртам :)
    До 1 и 50 € беше плус минус.
    Најпрекрасно до сега.
    Почнав овие дезедоранси да ги користам, мирисот е феноменален.
    И по доолго размислување и коростење валеда се префрлив на оваа детска купка за детето :)
    Супер е.
    И јас сум позитивно изненадена..
    За сега толку, би сакала да дадете по некој предлог и рецензија :)
     
    На ivancekitty, Dust, Mari* и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Charlotte*

    Charlotte* Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2018
    Пораки:
    541
    Допаѓања:
    1.191
    Пол:
    Женски
    Парфемите, лакчиња и кремите за раце многу добри.
    Секое одење во Грција си земам по нешто.
    За цените се многу солидни.
     
    На CaraMia и vitamina им се допаѓа ова.
  10. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    И јас сум презадоволна и од декоративната и другава козметика,еве сега што користам:
    ЛИДЛ.jpg
     
    На Dust, bella.s, Charlotte* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Апдејт од денес
    Периодов ќе анализирам и ќе читам упатства кога ќе имам време
    Ова е дел планирам уште да купувам
    20180725_210606.jpg

    @Mari* @Mari-Ja @orhideea @Kaetana

    Дали пазарувате од оваа козметика ?
     
    На SV1911, orhideea, CaraMia и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.723
    Допаѓања:
    45.596
    Пол:
    Женски
    За сега не
    Скептична сум на шампони и лосиони од Лидл и Алди
    Вреди да се пробаат?Квалитетни им се производите?
    За облека купувам секогаш ама ова до сега не
     
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Јас прв пат користам.
    По дискусии со компетенти особи и нивниот промет решив да пробам.
    Како што рече една членка погоре дека се навистина солидни со цени а и со состојки и фактори.
    Ветувам ќе прочитам размистам рецензии и упатства и ќе се вратам да пишам
    Ама по тоа што слушав и прочитав мислам дека не содржат толку многу штетни состојки како што содржат многу попознатите и поскапите брендови.
    Според мене вреди да се даде шанса јас ја дадов
     
    На CaraMia, Mari* и bella.s им се допаѓа ова.
  14. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    @Mari* имаат убави квалитетни шампони, пробај ке се увериш..ти обично кој шампон и лосион го користиш? За да ти направам споредба:) јас како тебе бев скептична, кога случајно го прочитав составот на шампонот што го користам нов го фрлив, користев sunsilk за права коса, чисти силикони..
     
    На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
  15. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Инаку @bella.s @Mari* сега читав статија од клео мејкп, маркава ја зборува и тестира како доата солидна марка за козметика, тука спаѓаат и шминките, читав и рецензии, овде се задоволни дури измемадни дека за таа цена можат да бидат задоволни од било кој продукт.
    Негативни критики до сега не прочитав а еве прв пат земам и јас во мои над 10 години како го знам лидл..
    Скептик бев и јас но залудно и за џабе ке продожам инаку да им ги читам овие статии и рецензии..
     
    На CaraMia, Mari* и bella.s им се допаѓа ова.
  16. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.723
    Допаѓања:
    45.596
    Пол:
    Женски
    @bella.s tea tree na Paul mitchell и сајос
    Од шампоните на Паул не се откажувам во секој случај
    Сајос го користам само затоа што не морам после него да ставам субрина или маска за коса
    Избегавам дека косата ми се прави ко слама
     
  17. Mari-Ja

    Mari-Ja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2016
    Пораки:
    1.518
    Допаѓања:
    15.089
    Пол:
    Женски
    Imam samo dezodoransi ednas zemeno za mene i mm i se pokajav iskreno, bela maica unistiv so zolti diskovi mi bidna, a i mirisav na nebanjato
    Sapunot za race isto imam zemeno nekolku pati, ostalo ne sum probala. Do sega nekolku pati sum menuvala samponi i od perut ne sum mozela da se otkacam. Head and shoulders mi e nezamenliv. Regenerator imam na Subrina, za telo menuvam cesto, sekogas megu dove i nivea koja me razocara u posledno vreme. Dove site mi se fantasticni.
    Bi probala inaku od kozmetikava, vetuvam ke kupam regenerator i kupka pa ke spodelam.
    Ej i acetonot go imam top mi e! Krema za race sum zemala isto, ok bila. Ko ke vidam vaka dosta rab imam kupeno :)))
     
    На CaraMia и vitamina им се допаѓа ова.
  18. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    @bella.s јас имам проблеми со темето на главата. Освен докторски шампон и head and shoulders друг не можам ни да помислам да ставам оти главата ми е катастрофа
    И сега преска му викам на маж да пробаме од овие ако навистина не се случи нишо ќе бидам пре пре благодарна а баш ќе пробам да видам што ќе се случи
     
    На CaraMia и Mari* им се допаѓа ова.
  19. mariiiii

    mariiiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    Многу често купувам од производите на Cien.Последно зедов рол-он бидејќи ми е попрактичен за во ташна и сум презадоволна од него.Имам и лак за коса и пена за коса воопшто не сум задоволна од нив.Претходно имав и шампон но ми се потроши следен пат обавезно ке купам стварно многу ми помогна косата воопшто не ми беше разлетана
    Искрено мислам дека за цената производите се супер
     
    На CaraMia и vitamina им се допаѓа ова.
  20. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    @vitamina штом имаш деликатно теме а користиш хеден и не ти смета, значи со овие од лидл нема да имаш никакви проблеми..тој шампон го знам како агресивен и јак, додека составот на овие во лидл е многу по нежен и без парабени силикони и сл.еве пробај нешто од овие
    DSCF3597-250x618.jpg 33p3br8.jpg 10296752_762847500413727_8469479497129372756_n-250x375.jpg јас не ги користам редовно од што имам најдено што ми одговара еден и не сакам да го менам, ке ти предложам 2 во соодветна тема, штом имаш проблеми со темето..но пробај некои од овие, по состав се супер немај гајле..само нели секоја коса е различна и дур не пробаш не можеш да знаеш каков е. Е за разлика од шампоните, балсамот за коса не бил добар, мислам на составот, а кој не внимава на силикони и тие работи може си го користи, бар не коштат многу, има др.марки исто полни со све и свашта а цените високи.
     
    На CaraMia и vitamina им се допаѓа ова.