1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметички апарати

Дискусија во 'Канта' започната од Lady.83, 3 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lady.83

  Lady.83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Девојки јас сакам да прашам нешто конкретно.Не знаев дали да одам во категорија Убавина и мода,бидејки и таму можеби немаше да дрзи место прашањево.Дали некоја од вас се занимава со козметика,поточно средуванје на нокти-гелна техника или акрилна.Или дали мозеби знаете некој што се бави со тоа,бидејќи ме интересира од каде мозам да набавам електрична турпија за нокти .Се распрашав во некои од салоните што дистрибуираат гелови и сл.но се прилично скапи,најефтините се 10000,14000 ден.а има и поскапи варијанти од 29000 ден.Би сакала да знам дали воопшто може да се најде некоја поефтина,па доколку некој од вас знае кај би можела да набавам,но да биде веке испитана работа сто би се рекло,да знам дека навистина би била добра и квалитетна,тогаш навистина би ви била многу благодарна за било каква информација.
   
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Добро си мислела Lady.83, сепак се работи за козметика. Веднаш ќе ја префрлам. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.