1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметички производ кој го посакувам

Дискусија во 'Тело' започната од Cvetetto, 31 мај 2014.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Па нели имаше тема „Модно парче кое го посакувате“,епа ми текнa ваква тема да отворам :) .Доколку има слична,канта.
  Почнувам прва
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Feminka22, PUPICA, cute-32 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Новата тоалетна вода со светки:
  [​IMG]
  И најновата линија Бронз Гадес 2014, совршенство!!!!
  [​IMG]
   
  На glosipgirl, Madalina, tinkerbelll и 12 други им се допаѓа ова.
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.494
  Сите можни четки од Сефора, и тоалетната вода со светки од Мимс.
  :D

  [​IMG]
   
  На mims-89 и MandyLane им се допаѓа ова.
 4. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  11.838
  Пол:
  Женски
  Naked 2 сенките:
  [​IMG]

  MAC Heroine карминот, и во друга тема имам пишано... бојава е совршена.
  [​IMG]

  И комплетот - бронзер, руменило и хајлајтер од Nars.
  [​IMG]


  :inlove:
   
  На anuskaNESTLE и EMoonlight им се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.156
  Допаѓања:
  86.077
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Има повеќе... :doh: ... :lol:

  Sigma brushes - сет четки за шминкање.
  [​IMG]

  Маke up forever HD течна пудра.
  [​IMG]

  Аnastasia contour kit - сет за контур и хајлајт.
  [​IMG]

  Nars cheek pallete - Сет руменила.
  [​IMG]

  Urban decay Electric pallete.
  [​IMG]
  (A да не се повторувам со Менди - и јас ја сакам Naked 2ката, да се разбериме! :) )

  И на крај да се фиксира целото ова и да се освежи лиценцето, завршувам со
  Mac fix+
  [​IMG]
   
  На glosipgirl, MandyLane, Sexybaby86 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.101
  Допаѓања:
  77.561
  Пол:
  Женски
  Залихи од Светиот Грал.
  [​IMG]
   
 8. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.395
  Допаѓања:
  4.331
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cute-32 и EMoonlight им се допаѓа ова.
 9. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  19.248
  Essie Ballet Slippers

  Не знам кој ѓавол ме тераше да го гуглам омилениот лак на кралицата Елизабета. Сега знам кој и е и ќе си пукнам од мака што го немам...
  Calvin Klein- Euphoria

  Совршенство од мирис но ќе чека финансиски подобри денови за да биде купен.
   

  Прикачени фајлови:

 10. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Bronze Goddess Eau Fraiche Estée Lauder
  [​IMG]

  Mod About You OPI
  [​IMG]

  Rockateur > Benefit Cosmetics
  [​IMG]
   
  На EMoonlight, anuskaNESTLE и mims-89 им се допаѓа ова.
 11. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  :( :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :inlove: :inlove:
   
  На cute-32 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Епа не собира толку слики. :D

  -MakeUpForever HD течна пудра
  -Сите можни четки за шминка од Sephora
  -Naked 1,2,3
  -NARS Scarlet Empress кармин
  -Catrice camouflage cream новиот коректор
  -MAC Pro Longwear concealer
  -Lancome Tent Miracle foundation
  -Em Michelle Phan Life Palette(сивкасти бои)
  -Em Michelle Phan contour & highlight stick
  -Estee Lauder Double Wear foundation

  И тако даље...
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.278
  Сите. :doh:
  [​IMG]
   
  На glittergirl, Summerlover, eliesaab и 9 други им се допаѓа ова.
 14. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Еден ден морам да го имам!!!! :inlove: :inlove: :inlove: Сношти го видов и љубов на прв поглед!
  [​IMG]
   
  На BabyStyle и EMoonlight им се допаѓа ова.
 15. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.494
  [​IMG]
  [​IMG]

  :(
   
  На kim.k и fatamorgana123 им се допаѓа ова.
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Боичките на лакчињата се преслатки
  [​IMG]
  Ќе си пукнам по ваков лак :lol:
  [​IMG]

  Сеуште сум опседната со лаковите
   
  На LittlePinky и joy1 им се допаѓа ова.
 17. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.659
  Многу, ама ептен МНОГУ сакам да ги имам! :)

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Madalina и MandyLane им се допаѓа ова.
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
   

  Прикачени фајлови:

 19. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.638
 20. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185