1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметички салони

Дискусија во 'Тело' започната од neltu, 20 јули 2011.

 1. neltu

  neltu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  9
  Девојки дали знаете некој салон во Прилеп, каде можам да ги издепилирам нозете?
  И колку чини депилацијата?
   
 2. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Во Галабјути кај Влатче-Снеже мислам дека е по 300ден., а има и карши тутунски неколку куќи погоре од слаткарницата Страчатела, таа куќата голема тука е и пунктот на авон Весна се вика жената и е по 250 ден.( сигурно ќе го најдеш местото)
   
 3. neltu

  neltu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  9
  Каде се наоѓа тоа галабјути?

  Како што ми кажуваа некои земале демек 400 ден ама до под долена а над колена уште 400 ден?
  Како е таму?
   
 4. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Галабјути ти е во бизнис центарот на прв кат одма десно по скалите па вртиш лево карши комјутерниците
  Нема шанси некој да земал по 800 ден од депилација сите депилираат до 300- 350 со се препони ;)
   
 5. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  57
  Убава тема,особено што во летниот период ни требаат салони за депилација,(не само не лето,ама :lol: )па нека не звучи како реклама,секоја која е задоволна од некој салон нека ни напише каде да појдеме ние :lol:
   
 6. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  361
  дали била некоја во козметичко фризерско студио сандра?
   
 7. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Јaс и не би ти препорачалавоопшто да одиш таму
   
 8. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  Напротив, јас би ти препорачала таму да одиш. Јас таму се фенирам неколку години и сум многу задоволна. Работат со закажување, така што не се чека, знаат убаво да фенираат, а цената е ептен смешна-само 100 ден.
   
 9. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  Претпоставувам дека black angel мислеше на козметичкиот дел од Сандра. Од фенирањето и јас сум задоволна, ок е, а и не се скапи, ама за депилација и слично исто така воопшто не го препорачувам. Бев еднаш и никогаш више. Восокот еднаш годишно дали го менуваат, а кога имаат многу гужва искористениот не го ни прецедуваат туку го ставаат директно во садот од каде пак го употребуваат.
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  ааааа......ОК! ;) Јас зборував за фризерскиот дел, за козметиката не знам, не сум била, а не ни планирам да одам затоа што има огромна фрекфенција на муштерики, па не верувам дека е премногу чисто.
   
 11. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  Инаку, дали некоја од вас била во Промедика во Скопје и колку е задоволна? Отвориле дел за козметички третмани, една другарка ми го испофали, па размислувам да одам на третман за лице.
   
 12. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.832
  Ме интересира некој салон во Битола каде прават кавитација и цени по можност.
   
 13. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555

  Не знам како е зашто не сум била! :( Ама ти го препорачувам Теросо козметички салон во Аеродром, работи една жена (јас таму секогаш одам) и имаш депилација на нозе, раце, пазуви, мустаци, интимна депилација и др. Има и маникир, педикир, стискање на бубуљици :lol: (за бубуљици не сум била таму и незна, како е) , а цените се сосем нормални :) Ако ти требаат инцормации во ЛП :call: :D
   
 14. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  Јас да пријавам ;) дека бев во Промедика на класичен третман за чистење на лице-ОК е, ништо посебно, а толку мнооогу ми го испофалија-обично чистење и не ми го измасираа лицето. Инаку кошта 1.200 денари, па другаркиве ме направија луда дека сум дала толку пари за обичен третман на лице. :worried:
   
 15. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Општи прашања

  Препорака за добар козметички салон во Скопје, за депилација на цело тело? И колку отприлика се движи цената? :)
   
 16. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски

  Јас таму бев еднаш на депилација и никад више-толку прљаво работи таа таму што се запрепастив,не ја смени навлаката воопшто на таа што си замина па јас требаше да седнам на тоа место...страшно..со истите раце пуши цигара,не ги мие а фаќа интима,од една на друга жена.....аууууу
  Сега денес ќе одам прв пат закажав во некое студио КАЛА за ладна депилација на цели нозе и раце за 450 ден. па ќе видам како е таму и како работат.
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.755
  Допаѓања:
  122.354
  Сандра си немаат врска,имам пишувано за нив.Еднаш ми ги упропастија веѓите,еднаш косата и третпат па и на депилација појдов :envy: И јас упорно им дадов трета шанса,ако ми е :fubar:
  Го фалат многу козметичко студио Бриела,сега точно незнам кај е,ама имаат често и на групер и купи напопуст понуди,па баш ќе пробам некој ден.
   
 18. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.075
  Допаѓања:
  17.223
  Пол:
  Женски
  Девојки во велес козметички салони? :)
   
 19. sanja.sani

  sanja.sani Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  девојки кажете ми добар козметички салон во скопје за релакс масажа,меѓутоа да масираат и машки??? ми треба за дечко ми ,му треба добро опуштање :) прашував во неколку салони,но не работат со мажи... многу ви благодарам однапред ;)
   
 20. Calla.Lily

  Calla.Lily Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Општи прашања

  Феминки ве молам да ми препорачате некој салон за масажа ( по можност во Карпош, Центар ) и ако знаете цени отприлика за релакс масажите, сакам да подготвам изненадување, па ми требаат информации.