1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметички салони

Дискусија во 'Тело' започната од neltu, 20 јули 2011.

  1. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Некој козметички салон во околина на Ѓорче,Влае,Карпош кои прават добри антицелулитни масажи да ми препорачате.
     
  2. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски


    СИЛУЕТТЕ во Сити Мол има-сум слушнала само пофални зборови за целулит за кај нив-јас не сум била значи само од слушање!
     
  3. kivi

    kivi Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    zdravo devojki, jas sum nova vo vaseto golemo drustvo :) bi sakala da mi odgovorite kade da odam na ladna depilacija, tuka citam mnogu saloni, ama navistina ne znam koj e dobar:( negdeka vo okolina na karpos, kapistec... dajte nekoe vase iskustvo...pozz
     
  4. kivi

    kivi Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    :( uste ne znam kade da odam...
     
  5. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Јас после 4ри години во Скопје не си имам најдено некој соодветен козметички салон каде што ќе ми ги средат веѓиве, а притоа да немам дупки или да немам влакно (или повеќе) вишок, бидејќи заборавиле да го тргнат. :)
    Досега само 3/4 пати имам одено на депилација на веѓи во Скопје, зошто незнам каде да одам, а да ме средат убаво.


    Затоа ќе ве замолам да ми кажете некој козметички салон во близина на Симпо (тоа на Партизанска) и да ми ги скратите маките ? :wasntme: :lol:
     
  6. kivi

    kivi Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    znaci vaka, jas nemajki kade si zkazv vo eden od salonite sto vejke se spomenati, go najdov na popust i si vikam aj da probam, se javiv no mi kazaa deka popustot zavrsil, pa mi bese sram da gi odbijam i si zakazav... nudea ladna depilacija ama jas se odluciv za topla, kompletna depilacija za noze,intima, race, pazuvi i lice me cinese 850 den, i veruvajte nikogas podobro ne sum bila sredena, mestoto bese cisto,vosokot za intima,pazuvi i lice cist, me mackaa so nekoi gelovi za posle depilacija, mi dadoa nivni hartieni gajki, me ponudija kafe,caj sok bozeeee pa kolku bea ljubezni, extra od mene imaat cista 10, a ne e nekoe luksuzno mesto za taka da te tretiraat ama ete, jas si se srediv i odlicno mi e :clap:
     
  7. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Не сум го приметила Силуте во Сити Мол фала за информацијата ,уште да видам со цени како се да не се гастрономски инаку ке треба да чекам некоја акција за попусти .
     
  8. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    Некој добар салон во близина на населба Лисиче? каде прават надградба на нокти, трепки и слично. :)
     
  9. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Сеуште сум во потрага по добар козметичар (за депилација зборам..)
    ако може ваше мислење за:
    -козметичко студио Сена (Чаир)
    -козметичко студио Венера (Аеродром)

    :)
     
  10. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Силви естетик - спроти малата пошта во Ново лисиче :)
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kiwibird

    Kiwibird Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    6
    Девојки дали некоја од вас со осетлива кожа може да ми препорача некој салон во Скопје каде прават топла депилација ама да сте задоволни...јас имам нависитна преосетлива кожа и проблеми и не можам веќе да трагам по козметички салон каде ќе има и добри хигиенски услови и прифатливи цени и професионален кадар...
     
  12. Anja232323

    Anja232323 Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    A zosto ne probas depilacija so sekerna pasta , se prodava vo Zegin i vo site Cosmo drogerii ..So edno parcence sama se depiliram celi race i noze...
     
    На Youlen му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kiwibird

    Kiwibird Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    6

    Пробав ама мн. се изгорев...и си реков дека веке нема сама да пробувам со шеќер,може во козметички салон ама сама-не :D
     
  14. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
  15. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    557
    Девојки слушнав дека некаде во Аеродром имало салон што депилирал со шеќерна паста :^) Некој да не знае како се вика или контакт телефонче, адреса да ми даде било што (во ПП се разбира)....

    8)
     
  16. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Колку пари е во Зегин и готова е за користење или треба да се растопува?
     
  17. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Незнам колку ми е прашањево на соодветното место, ако има некоја друга тема,преместете го.
    Моја блиска пријателка отвара козметички салон и сега дали за отварањето се носи некој подарок и ако се носи, што да и купам ?
     
  18. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Можеш да и купиш некоја декорација за во салонот, во боја за да и одговара, слика, вазна, скулптура... и на отварање секогаш се фрла пари на подот :)
     
    На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    ^ Прв пат слушам за ова со фрлање пари, иако памтам дека баба ми ни има фрлено парички во тукушто купена кола :D
    На отварања носам најчесто пијалок и цвеќе, и генерално тоа се носи по отварања на било какви локали/салони/ординации/фирми.
    Нема утка со пијалок и цвеќе, и во таа фрка и гужва нема време за подароци и муабети за истите. Чим ти е блиска личност, накнадно подари и нешто за салонот.
     
    На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kivi

    kivi Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    ДЕВОЈКИ јас добивам добронамерни лични пораки, демек задоволна муштерика ми препорачува добар салон во дебар мало,кога таа истата се фали дека отвара нов салон во дебар мало и си бара фризерка за работа, дали вас ви се случува истото? поврзано е со темава бидејки добив одговор на поставено прашање од пред 7 месеци!!! да поминеше со една порака ОК, ама не е така...