1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Козметички техничар или Физиотерапевт-Припеп

Дискусија во 'Образование' започната од firuze, 16 мај 2013.

 1. firuze

  firuze Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Оваа година завршувам 8одд, јас сум одлична ученичка и не знам што да се запишам, се двоумам помеѓу Козметички техничар и Физиотерапевт. :) Кај нас во Прилеп на кој и да му спомнеш дека сакаш да одиш Козметичко сите викаат таму се закочени,селани... А пак други викаат оди Козметичко да си имаш занает.Физиотерапевт е нов смер од лани се отвори и за него не знам колку е добар. Ве молам споделете ваши мислења ќе ми бидат од корист :P
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751

  не е лошо и тоа и тоа и нема врска дека е за селани оди си на тоа што си сакаш ти ако слушаш други нема да ништо да се запишеш јас сум повеке за козметичко како што кажа ке си имаш и курс после тоа можеш и твој салон да отвориш а со фтп н по тешко
   
 3. firuze

  firuze Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Да така е сега се поактуелни козметичките салони, но ако се промени тоа за неколку години :o