Козметичко чистење на лице

Дискусија во 'Лице' започната од anije, 20 јануари 2010.

 1. Camila5

  Camila5 Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки јас утре ке одам на козметичар,па некако некои коментари ме плашат да не го упропастам уште повеќе лицето,колку инаку трае црвенилото?
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  49.435
  Пол:
  Женски
  Бони, не можам да ти пишам лична порака, имаш ограничувања на профилот. Те молам пиши ми во порака кој е тој салон, и бројче. А можеш и овде да го пишеш името, нема да биде реклама, и онака зборуваме за Guinot и други салони.
   
 3. havai 123

  havai 123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zdravo mozes nešto poveke da mi kazes okolu tretmanot i broj na telefon kade se naoga kade ides

  Preporaka za dobar kozmeticar od koj ste zadovolni ako moze broj
   
  Последна измена од модератор: 28 јули 2017
 4. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Bjuti beti boop vo novo lisice najsuper profesionalnost
   
 5. havai 123

  havai 123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Kako se cenite sto tretmani ti pravi i broj ako moze
   
  Последна измена: 10 август 2016
 6. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  На фб имаш нивна страна така се пишани Бјути бети бооп,инаку има различни третмани класичниот е 400 ден и јас сум презадоволна џабе одев по дерматолози иако кај секој човек е различно нели.И да напоменам девојката има работено и во дерматолошка ординација огромно искуство има.
  П.С и сите други услуги се нај нај почнувајки од депилација итн...
   
  На havai 123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. India

  India Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  12.247
  Пол:
  Женски
  Јас ја препорачувам Мања од Велес, третманот кошта околу 1000 денари ама вреди плус она продава и прави органски креми и пудра.
  Презадоволна сум.
   
 8. b.o.n.i

  b.o.n.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  991
  Девојки, дајте ве молам препорачајте некоја козметичарка околу универзална, мора да има тука некаде некоја саглам, а при тоа нема да е прескапа. Јас одам еднаш месечно кај една, ама ми зема по 800 ден, а треба да одам бар на три недели пошто ептен ми де полни лицево, па затоа ми иде скапо. Значи само за класичен третман ми е, без мн тинтрање со маски со чуда.
   
 9. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  Козметичарка не би знаела, ама дерматолошка ординација кадешто се прави секаков тип на козметички третмани за лице и тоа од страна на дерматолог имаш спроти универзална, од страната на Силбо. Се вика Skin Solution имаат и веб страна таму можеш да прочиташ опис за сите третмани и да видиш кој најповеќе ти одговара, а често можеш да ги начекаш третманите и на Групер со попуст.
   
 10. b.o.n.i

  b.o.n.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  991
  Фала ти мн за одговорот. Ги знам скин солушн, имам одено и на никој не ги препорачувам. Не знам дали ти имаш искуство. Значи никаков третман, пошто се рекламираат на груоер имаат нонстоп гужва, и гледаат само да ти ги земат парите, додека си отиден таму со купон, што е можно повеќе да извлечат пари од тебе со некои екстра маски што ти се као неопходни...

  И тоа до скин солушн, козметичкото студио нез како се викаше, е на истата докторка, и таму сум била, катастрофа.
  Навистина не препорачувам.
   
  На kozuf му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kozuf

  kozuf Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  Исто лошо искуство, се согласувам. Најде некое асално место во меѓувреме?
   
 12. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  2.457
  Пол:
  Женски
  Дечки би ве замолила за препорака за дерматолог/козметичар за класичен третман за чистење на лице со механичко отстранување на митесери, но негде каде што после третманот кожата не е разранета и црвена...неделава правев третман на дерматолог, отидов со чисто лице но сега ми е со лузни бидејќи употребуваа и игла за поткожни. И наредни три дена не смеам да ставам ни крема ни пудра, што стварно не ми е изводливо. Доколку знаете некое проверено место и некој што работи нежно и квалитетно, би ве замолила за препорака, тука или во лп.Да се надополнам, гледам дека во последно време се актуелни и третманите со ваакум, па доколку некој ги пробал да сподели искуство. Ви благодарам многу :)
   
  Последна измена: 26 јули 2018
 13. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  2.185
  Пол:
  Женски
  Козметологот во државна :) Супер е :)
   
  На UnordinaryOne му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  5.503
  Разговарав со козметичарка која работи во мноогу добар и познат спа центар .
  Ми кажа дека прави третман на лице за 48 евра и дека од таму излегувам без никакво црвенило.
  Е сега не знам. многу пари се тоа.. А црнките пак ке ми се појават за 15-20 дена
   
 15. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  2.185
  Пол:
  Женски
  И јас излегувам без големо црвенило за 450 денари третман класичен..премногу :)
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.945
  Пол:
  Женски
  Некој добар дерматолог/козметичар меѓу Ѓорче-Железничка тој реон?Не подалеку и не Афродита С или Силуете.
  За најобично чистење на лицето ми е.Не барам некои посебни третмани.
   
 17. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  850
  Препорачајте, ако има добри дерматолози / козметолози во државна и ако има кои се?
  Има ли дерматози кај Жан Митрев во Филип II и дали сте задоволни?

  Можеш ли да ми кажеш кој е како се вика?
   
  Последна измена од модератор: 15 октомври 2018
 18. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  2.185
  Пол:
  Женски
  Па една е на кожно жена е козметолог има свojа ординација
   
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.222
  Допаѓања:
  266.326
  Дечки сакам да Ве прашам нешто, можеби знаете.

  Во некој козметички салон во Скопје правеле некој третман за лице, поточно го чистеле лицето И тоа: прво ставале некоја маска и истата ја ваделе од лицето со некој инструмент налик на брич, со што се симнувал еден слој од кожата на лицето (главно изумрени клетки и нечистотија).

  Каков е тој третман за чистење на лицето ?
  Бил некој ?
   
 20. sunshine2015

  sunshine2015 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Да не е ривајв ?
  Кај железничка некаде ?
  ИмАат третман еден за лице и врат што трае 3 саати и првиот дел е таков ама после лицето џам.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.