Козметичко чистење на лице

Дискусија во 'Лице' започната од anije, 20 јануари 2010.

 1. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  155.262
  Имаат фб или слично?
   
 2. sunshine2015

  sunshine2015 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  На CameliaMiller и referentka им се допаѓа ова.
 3. Vegegirl

  Vegegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
 4. sunshine2015

  sunshine2015 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Немам конкретно со овој вид на третман,
  одев јас за слабеење :D и од тие бев задоволна. Слушнав таму кога бев за овој за лице дека е нов и ми се виде доста примамлив. За цената не знам бидејќи секако не планирам сега да одам па и не се заинтересирав.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Vegegirl

  Vegegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  a третманите за слабеење кои цени се?
   
 6. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Женски
  Здраво дали некоја има правено третман со овошни киселини и дали беше задоволна?:)
   
 7. Snowbell

  Snowbell Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2013
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  117
  Јас имам правено и сеуште правам третмани со овошни киселини во периодот есен/зима (кога е поладно е идеално).Не знам каква е состојбата на лицето но мој совет ти е да не одиш по козметичарки каде што киселините се прилично слаби и мислам дека се оди секоја недела (јас така еднаш се зезнав а ефект никакв).Најди добар дерматолог кој ќе ти го прегледа лицето и ќе ти препорача соодветен третман со киселини.Ако е масно или комбинирано твоето лице ти препорачувам ваков третман.После третманот има и мало лупење на лицето (зависно од видот на киселината) а после тоа кожата е прекрасна.
  Поздрав
   
  На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sleepy

  Sleepy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Здраво, кај мене се смени структурата на челото после долготрајно користење на антибиотик и единствен спас за ситните мозолки ми беа само овошните киселини.
  Сум била и на третмани со стегање на лицето, имаше подобрување но не ми го решија проблемот.
  Овој период кога сонцето е намалено е совршен за третмани со овошни киселини и топло ти го препорачувам.
   
  На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Женски
  Во ред фала ви:) п.с. имам комбинирана кожа и повеќе проблеми со црнките... акни немам многу
   
  На Snowbell му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  2.289
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од Бт може да ми препорача дерматолог/козметичар што е стварно добар не само пари да зема...
   
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.947
  Пол:
  Женски
  Некој добар козметичар/дерматолог во Скопје?
  И да не е прескапо.
   
 12. Nikolinaaa.123

  Nikolinaaa.123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Здраво дали некој бил во козметичко студио Жанета естетик на третман на лице ако може да сподели искуство ?
   
 13. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  4.053
  Пол:
  Женски
  Девојки дали некој има искуство со Оливера aesthetic studio во Велес ?
  И сакам да прашам дали некоја правела третман со PRX T33 ?
   
  На DaftyCrafty му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Opeth1986

  Opeth1986 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Ете јас бев уште пред 10 дена на чистење...лом ми го направи..само ми ги довоспсли тие неколку акни шо ги имам...ужас...никогаш повеќе! И уште не ми е смирено лицето...