1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои апликации(за чат/запознавање) ги користите?

Дискусија во 'Сингл' започната од jackal, 27 април 2015.

 1. jackal

  jackal Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Некои од најпопуларните апликации за чат се kik, whatsapp, skype, viber и tango а за запознавање tinder, lovoo, happn и други. Јас користам некои од нив и ме интересира дали вие користите некои слични само за чат или па макар и за запознавање?
   
 2. mouse

  mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  Chatroulette, Badoo, OkCupid, Omegle, Tinder, Hot or Not.. da,zapoznavam nekoi od niv.
   
  На smigool му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  chatoteka zvrk
   
 4. jackal

  jackal Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  na omegle se perverzni se...
   
  На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
 5. jelenasrcence

  jelenasrcence Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Twoo ne e losa ☺
  Preporacuvam
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.313
  Допаѓања:
  58.150
  Пол:
  Женски
  Не користам никаква.
   
  На sugarlips, iloveyou29 и BoyL им се допаѓа ова.
 7. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  Jа користам
  Meet me :)
   
  На Norah Jones, Elena 28 и Petar80 им се допаѓа ова.
 8. M.I.A.

  M.I.A. Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Ниту една.
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
 10. machence27

  machence27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Тиндер не е лоша апликација, меѓутоа многу од машките ја злоупотребуваат. Имав непријатно искуство со еден. Се допишувавме со еден тип стварно згоден, на место човек, и се најдовме во една дискотека на случаен начин. Што ќе видам!! Типот си користел слики коа си бил млад онака 18-19 години (во моментот имаше 26) имаше брчки можеби и постар беше и воопшто не личеше на сликите. Така да бидете претпазливи девојки :)
   
  На Norah Jones, sugarlips, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. neo

  neo Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  161
  Кои од овие апликации се бесплатни, мислам не за зачленување него за праќање пораки и сл.??????
  Мислам на Badoo дека беше, за да видам кој ме контактирал сум требало да имам незнам колу поени, а поените се купуваат и го деактивирав профилот.
   
 12. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.042
  Пол:
  Женски
  Не користам никаква страна за запознавање. Само во живо :)
   
  На poenta, SummerGirl и Petar80 им се допаѓа ова.
 13. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Јас порано се имам уклучувано на Омегле,онака заради забава.Понекогаш се уклучував и на точка (една македонска страна,има и за чат,таму ми беше поубаво дека не мора да зборувам на странски јазик),и има уште една македонска страна за запознавање(топ мк).Сега не користам ништо од овие работи,здосадени ми се и искрено ме мрзи да се допишувам,дури и кога се допишувам со другарките пишувам поскратено,пократко,немам ни време за многу да се објаснувам на сите.И глупо ми е тоа запознавање преку интернет,се едно исто,и голем дел пишуваат само перверзни работи,шансите се мали да се запознаеш со некој нормален човек или девојка,било за врска,било за обично другарство или само допишување.:D И Фејсбук еве да ја спомнеме како страна за запознавање :rofl: Мене ми се поинтересни македонските,дека на тие странските или веднаш се исклучуваат,или ако има камера некаде го вадат и така.Не дека и на некои македонски чатови не си го покажуваат алатот,ама ајде барем ако почниш да се допишуваш со некој и ти се допадне така замислениот лик поголеми се шансите за средба.:lol:Главно сите овие работи се една голема глупост.
  Чест на исклучоците што по ваков стројник нашле дечковци,девојки,стапиле во брак :D
   
  На Crna Dama, edna_malecka, SAMIRA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. P.SIloveyou

  P.SIloveyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  connected me 2
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Користам Скајп и Фејсбук. Еден период користев msn, ама го баталив тоа. И сајтот Точка ми беше интересен. Кои заебанции ги имаше таму. Хахахахаха. На секакви напалени мажи налетував таму. :D И од форумов имам запознаено една личност.
   
 16. anebaby

  anebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  110
  Има ли некој сајт за наоѓање слободоумна девојка? Позз ☺
   
 17. David.wp17

  David.wp17 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Машки
  Odamna nema nikoj pisano na temava. A bas me interesira sto se koristi... Pointeresno e na chat da zapoznaes nekoj nego li vo zivo. Zatoa sto online lugeto se poslobodni... Kazete nekoja app?
   
 18. Ivancek

  Ivancek Нов член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  okcupid
   
  На Goce35 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Goce35

  Goce35 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  Twoo.ali se plaka
   
 20. love_fighter92

  love_fighter92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Дали hi5 е сигурен и безбеден за запознавање/флертување?
  И дали сликите на профилите се вистински?